Tor wyścigowy w Kamieniu Śląskim

Strefa Opolskich Motocyklistów
Awatar użytkownika
Fenek
Posty: 807
Rejestracja: 12 kwietnia 2015, 00:20
Lokalizacja: Dobrzeń

Re: Tor wyścigowy w Kamieniu Śląskim

Postautor: Fenek » 03 marca 2016, 13:35

Przeczytałem właśnie w internecie, że budowa Autodromu Jastrząb pod Radomiem kosztowała 40, może nawet tylko 30 milionów złotych, a to jest spory i dobrze wyposażony obiekt.
Czy teraz cena 30mln za tor w Kamieniu Śląskim nadal wydaje Wam się być taka mała?
Autodrom Jastrząb:
Obrazek

Awatar użytkownika
-MisieK-
Posty: 1776
Rejestracja: 12 lutego 2015, 08:38
Lokalizacja: OB

Re: Tor wyścigowy w Kamieniu Śląskim

Postautor: -MisieK- » 03 marca 2016, 14:01

No to 30 czy 40 bo to dość spora różnica, a to znaczy, że informacja nie jest oficjalna??
Kurde niby ten tor ma aż 3,5km, ale jak się patrzy na te fotki to jest zupełnie inny rodzaj toru, bardziej zwarty, wszystko w kwadracie, chyba bardzo mało motocyklowy, no przynajmniej tak z tych zdjęć mi się wydaje. Choć oni sami piszą o samochodach i motocyklach. Może to tylko z tych zdjęć tak się wydaje? Tak czy owak nie ma co gdybać, trza poczekać na efekty. Zobaczymy na jesień jak wygląda sytuacja.

[edit]
na filmikach nawet nie wygląda źle https://www.youtube.com/watch?v=i-OS_sgT0vY
Simson SR50 B4->S51/1 E/2->KTM Duke 125->Kawasaki ER-6n->
->Triumph Street Triple R Matte Phantom Black
Obrazek

Hancu
Posty: 12
Rejestracja: 27 listopada 2015, 20:33
Lokalizacja: Opole

Re: Tor wyścigowy w Kamieniu Śląskim

Postautor: Hancu » 03 marca 2016, 14:27

Fenek zerknij tutaj :) http://www.motozakrecona.pl/events/pier ... akia-ring/
I co znaczy dobrze wyposazony bo ja tam nic nie widze ? :) I tak 30 to za malo :)

Awatar użytkownika
Fenek
Posty: 807
Rejestracja: 12 kwietnia 2015, 00:20
Lokalizacja: Dobrzeń

Re: Tor wyścigowy w Kamieniu Śląskim

Postautor: Fenek » 03 marca 2016, 14:39

30mln przeczytałem na onecie, 40mln mówił CODA MotoVlog ale nie był pewien. W Kamieniu nie będzie też żadnego budynku, jaki widać na autodromie. Poza tym autodrom budowali zupełnie od nowa, a w Kamieniu już coś tam jest i to pewnie obniżyło koszty.

Tor w Kamieniu i Autodrom Jastrząb to zupełnie inny typ toru wyścigowego. Nie ma najmniejszego sensu porównywać Slovakiaring, Brno czy Silverstone do takich małych obiektów...

Awatar użytkownika
Killu
Posty: 3039
Rejestracja: 16 stycznia 2009, 06:12
Lokalizacja: Opole

Re: Tor wyścigowy w Kamieniu Śląskim

Postautor: Killu » 04 marca 2016, 13:19

Żadnych żwirków nie ma na tym Jastrzębiu, trybunki tylko jedne i to na wylocie z szybkiego łuku. Bez sensu. Po co to w ogóle budowali. Jaki by kurwa piękny market powstał za te 40mln. A tak to chuj, wyjebane pieniądze.
Oświadczam, że moje opinie są nieprzemyślane i subiektywne. Ponadto w każdej chwili mogę je diametralnie zmienić lub się ich wyprzeć ;)

Hancu
Posty: 12
Rejestracja: 27 listopada 2015, 20:33
Lokalizacja: Opole

Re: Tor wyścigowy w Kamieniu Śląskim

Postautor: Hancu » 04 marca 2016, 13:36

Ale to tez nie do konca tak :D bo według mnie tor jest fajny aaaale pod zadnym wzgledem nie jest przystosowany do moto bo jakos nie widze piłowac tam 1 biegu :D Aaaale zeby wleciec tam polatac na gokardach to ogien, i mysle ze Ci którzy mieszkaja w tych rejonach i lataja na tego typu sprzetach sa bardzo zadowoleni bo tor na gokardy jest miazga. Tyle ze ze wszysscy chca wkoncu obiektu profesjonalnego typowo na 2 kola jak jest na brnie czy slowacji !

Hancu
Posty: 12
Rejestracja: 27 listopada 2015, 20:33
Lokalizacja: Opole

Re: Tor wyścigowy w Kamieniu Śląskim

Postautor: Hancu » 04 marca 2016, 13:37

Wogole na tym zdjeciu to wyglada jak pole do mini golfa :D

Awatar użytkownika
BartekOpole
Posty: 305
Rejestracja: 11 kwietnia 2009, 20:11
Lokalizacja: Opole

Re: Tor wyścigowy w Kamieniu Śląskim

Postautor: BartekOpole » 04 marca 2016, 18:54

Killu pisze:Żadnych żwirków nie ma na tym Jastrzębiu, trybunki tylko jedne i to na wylocie z szybkiego łuku. Bez sensu. Po co to w ogóle budowali. Jaki by kurwa piękny market powstał za te 40mln. A tak to chuj, wyjebane pieniądze.

Albo muzeum :wink: :wink: :wink:
albo dwa nawet!!!!
A co do ceny jak wszystko jest względna. "Miasteczko rowerowe": przy górce na osiedlu ZWM kosztowało 400 tysi a jeśli tam byliście to wiecie że jest małe, a asfalt obsypali szutrem zamiast krawężników. No ale jest tanio. I to jest najważniejsze :D
http://www.opole.uw.gov.pl/miasteczko-r ... ego-gotowe
Triumph

Awatar użytkownika
michal.m
Posty: 520
Rejestracja: 22 maja 2012, 11:53
Lokalizacja: Opole

Re: Tor wyścigowy w Kamieniu Śląskim

Postautor: michal.m » 04 marca 2016, 19:25

Powtarzam raz jeszcze:
Inwestycje publiczne a prywatne to dwa zupełnie inne światy

I proszę, nie mieszajcie kosztów danej inwestycji ze środków publicznych a tych z prywatnych kieszeni bo to kompletnie nie ma przełożenia co do jakości wykonanej roboty. Mam małe porównanie co do samych kosztów projektowych dla prywatnego inwestora a dla publicznego. Dla tego drugiego ceny są z automatu 1,5 do 2 razy wyższe za te same opracowanie !!!

Ps. niedawno pochwalono się, że w opolskim ratuszu będzie winda, koszt 1,5 mln zł. Wiadomo to dopiero plany, itp. Zacząłem drążyć temat i się dowiedziałem, że winda, która istnieje, można się nią przejechać, itp. w Starostwie Powiatowym w Opolu na pl. Wolności kosztowała 1,2 mln zł !!!
Mogę się założyć, że nawet połowy tej ceny nie kosztowały windy w Solarisie...

Awatar użytkownika
michal.m
Posty: 520
Rejestracja: 22 maja 2012, 11:53
Lokalizacja: Opole

Re: Tor wyścigowy w Kamieniu Śląskim

Postautor: michal.m » 06 marca 2016, 09:53

Byliśmy wczoraj na moto na "inspekcji" na lotnisku. I powiem szczerze wszyscy stwierdziliśmy, że to co widać, np. zdjęty humus, nowy nasyp oddzielający tor od płyty lotniska i początek prac to wcale nie jest to taki mały teren :) Może nawet będzie to większe niż ten Autodrom Jastrząb

Czekam na jakieś zdjęcia lotnicze by mieć jakąś skalę porównawczą łącznie z jakimiś pojazdami (ciężarówka, koparka, spycharka, itp.)

Awatar użytkownika
Fenek
Posty: 807
Rejestracja: 12 kwietnia 2015, 00:20
Lokalizacja: Dobrzeń

Re: Tor wyścigowy w Kamieniu Śląskim

Postautor: Fenek » 06 marca 2016, 16:38

Wykorzystałem bardzo fajne narzędzie wbudowane w Google Earth umożliwiające sprawdzenie długości danego odcinka i stworzyłem małą wizualizację toru. Szczerze powiedziawszy jestem pod wrażeniem jaki wielki on będzie i faktycznie będzie miał nitkę o długości 3,7km - nie licząc wszystkie możliwe odcinki. Sama długa prosta na pasie startowym będzie miała jakieś 750-800m długości!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

8)

Awatar użytkownika
Pabel
Posty: 1541
Rejestracja: 14 grudnia 2014, 23:24
Lokalizacja: Kietrz

Re: Tor wyścigowy w Kamieniu Śląskim

Postautor: Pabel » 06 marca 2016, 16:40

Fenek tyś je dobry chopak :D
Honda CBR 900RR FireBlade SC33 / KTM ER 400 LC4-PD-> Kawasaki ZX10-R '05 / Alfarad 250 '20 -> Yamaha MT07 '19 / ?

Awatar użytkownika
Fenek
Posty: 807
Rejestracja: 12 kwietnia 2015, 00:20
Lokalizacja: Dobrzeń

Re: Tor wyścigowy w Kamieniu Śląskim

Postautor: Fenek » 06 marca 2016, 16:42

Pabel pisze:Fenek tyś je dobry chopak :D


Wiam :D

Awatar użytkownika
rafpek
Posty: 261
Rejestracja: 06 marca 2015, 10:59
Lokalizacja: Opole

Re: Tor wyścigowy w Kamieniu Śląskim

Postautor: rafpek » 06 marca 2016, 16:49

Good job. Choroba Ci służy. Zamiast marnować czas na naukę robisz pożyteczne rzeczy
Wszystko czego pragniesz zajduje się po drugiej stronie strachu....

Awatar użytkownika
michal.m
Posty: 520
Rejestracja: 22 maja 2012, 11:53
Lokalizacja: Opole

Re: Tor wyścigowy w Kamieniu Śląskim

Postautor: michal.m » 07 marca 2016, 11:29

Fenek pisze:i stworzyłem małą wizualizację toru.

wow... świetna robota Fenek :)
no i mamy "zdjęcie z lotu ptaka" wraz z porównaniem skali :) nawet zanim w terenie to powstało :mrgreen:


kuchnie Ruda Śląska

Wróć do „OPOLEZONE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika