Tor wyścigowy w Kamieniu Śląskim

Strefa Opolskich Motocyklistów
Awatar użytkownika
Pabel
Posty: 1541
Rejestracja: 14 grudnia 2014, 23:24
Lokalizacja: Kietrz

Re: Tor wyścigowy w Kamieniu Śląskim

Postautor: Pabel » 02 września 2016, 00:01

Za te 3 stowki myślę , że bym sobie pozwalał chociaż raz w miesiącu bo podejrzewam , że bakcyla by złapał na tyle, że po drodze bym już mniej latał wiec wyszło by na jedno.
Przyznam, że czekam z niecierpliwością na otwarcie i właśnie oficjalne ceny
Honda CBR 900RR FireBlade SC33 / KTM ER 400 LC4-PD-> Kawasaki ZX10-R '05 / Alfarad 250 '20 -> Yamaha MT07 '19 / ?

YZF R1
Posty: 555
Rejestracja: 22 marca 2010, 21:45
Lokalizacja: OGL

Re: Tor wyścigowy w Kamieniu Śląskim

Postautor: YZF R1 » 02 września 2016, 10:00

tak dla jasnosci dzien Brna po znizkach 140euro normalna cena cos koło 180euro, ludzi foll, na live timingu 230 osob, ale to nie wszysko do tego trzeba doliczyc kpl opon na dwa dni 1600zł jakis tam dojazdow i innych pierdoł kosztow nie licze, tak wiec jak tu dzien bedzie cos koło 4 setek to taniocha
s1000rr

Awatar użytkownika
Fenek
Posty: 807
Rejestracja: 12 kwietnia 2015, 00:20
Lokalizacja: Dobrzeń

Re: Tor wyścigowy w Kamieniu Śląskim

Postautor: Fenek » 14 września 2016, 17:27

Jeśli ktoś o tym jeszcze nie wie, to jest już na FB wydarzenie związane z oficjalnym otwarciem Silesia Ringu.
https://www.facebook.com/events/178344122592327/

A tymczasem na Małopolsce powstaje kolejny obiekt szkoleniowy :D

http://wrc.net.pl/rusza-budowa-moto-parku-krakow" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Pabel
Posty: 1541
Rejestracja: 14 grudnia 2014, 23:24
Lokalizacja: Kietrz

Re: Tor wyścigowy w Kamieniu Śląskim

Postautor: Pabel » 14 września 2016, 21:00

Ktoś poszedł po rozum do głowy , ten obecny fatalny sezon mam nadzieje jest ostatnim z taką ilością złych wieści z dróg , oby ceny nie były na tych wszystkich obiektach wygórowane to będzie mniej wypadków , no i Chabowka odpocznie
Honda CBR 900RR FireBlade SC33 / KTM ER 400 LC4-PD-> Kawasaki ZX10-R '05 / Alfarad 250 '20 -> Yamaha MT07 '19 / ?

Awatar użytkownika
Killu
Posty: 3039
Rejestracja: 16 stycznia 2009, 06:12
Lokalizacja: Opole

Re: Tor wyścigowy w Kamieniu Śląskim

Postautor: Killu » 14 września 2016, 23:38

A nie zastanawialiście się skąd nagle tyle obiektów w naszym kraju wyrasta? Dlaczego nigdy się nie opłacało a teraz nagle się opłaca?
Oświadczam, że moje opinie są nieprzemyślane i subiektywne. Ponadto w każdej chwili mogę je diametralnie zmienić lub się ich wyprzeć ;)

Tomzo
Posty: 230
Rejestracja: 07 września 2015, 19:26
Lokalizacja: Opolskie

Re: Tor wyścigowy w Kamieniu Śląskim

Postautor: Tomzo » 15 września 2016, 05:54

Rząd Polski,będąc przychylnym dla właścicieli objektów,z pewnością za niedługo ulepi kolejną ustawę o dodatkowych obowiązkowych godzinach doszkalających dla młodych kierowców i motocyklistów...ale ja byłbym za tym.
Uzupełniam braki z dziecinstwa;)
Honda CBF 600S

Awatar użytkownika
Killu
Posty: 3039
Rejestracja: 16 stycznia 2009, 06:12
Lokalizacja: Opole

Re: Tor wyścigowy w Kamieniu Śląskim

Postautor: Killu » 15 września 2016, 13:37

Dokładnie. Też jestem za tym, byle by obiekty miały czas na normalne latanie a nie tylko na szkolenie przyszłych i świeżo upieczonych kierowców.
Oświadczam, że moje opinie są nieprzemyślane i subiektywne. Ponadto w każdej chwili mogę je diametralnie zmienić lub się ich wyprzeć ;)

Awatar użytkownika
jaro33
Posty: 350
Rejestracja: 21 marca 2013, 22:46
Lokalizacja: POKÓJ

Re: Tor wyścigowy w Kamieniu Śląskim

Postautor: jaro33 » 15 września 2016, 14:05

coś czuję że jeśli chodzi o Kamień Śląski to asfalt tam chyba stygnąć nie będzie!.Fajnie że w końcu coś w tym kraju zaczyna się dziać ..
DŁUGIEGO SEZONU I SZEROKOŚCI DLA WSZYSTKICH MIŁOŚNIKÓW JEDNOŚLADÓW..

Awatar użytkownika
-MisieK-
Posty: 1776
Rejestracja: 12 lutego 2015, 08:38
Lokalizacja: OB

Re: Tor wyścigowy w Kamieniu Śląskim

Postautor: -MisieK- » 15 września 2016, 14:39

Nie podniecajcie się tak bo już dochodzi do pierwszych nieporozumień: http://automasterklub.pl/2016/09/09/komunikat-vi-runda-slaskiej-ligi-rally-sprint-odwolana/
Właściciel czy manager, czy kto tam jeszcze, poinformował, że na tym obiekcie nie będą odbywały się imprezy motoryzacyjne o charakterze rywalizacji sportowej.
Oczywiście rozumiem to tak, że nie będzie imprez typu oficjalne ściganie z pomiarem czasu itp.
Jednak zaistniała sytuacja pokazuje, że zanim jeszcze otwarto tor już zaczynają się kłótnie, problemy i spięcia.
Simson SR50 B4->S51/1 E/2->KTM Duke 125->Kawasaki ER-6n->
->Triumph Street Triple R Matte Phantom Black
Obrazek

Awatar użytkownika
jaro33
Posty: 350
Rejestracja: 21 marca 2013, 22:46
Lokalizacja: POKÓJ

Re: Tor wyścigowy w Kamieniu Śląskim

Postautor: jaro33 » 15 września 2016, 17:11

a to akurat MisieK Polska mentalność ,podejrzewam że z upływem czasu wjedzie tam każda impreza motoryzacyjna która DAJE KASĘ!
DŁUGIEGO SEZONU I SZEROKOŚCI DLA WSZYSTKICH MIŁOŚNIKÓW JEDNOŚLADÓW..

Awatar użytkownika
Pabel
Posty: 1541
Rejestracja: 14 grudnia 2014, 23:24
Lokalizacja: Kietrz

Re: Tor wyścigowy w Kamieniu Śląskim

Postautor: Pabel » 16 września 2016, 16:06

Niestety to nie jest tak hop siup hula hop dać kasę i mieć fun, zgody i pozwolenia skutecznie to hamują wiec tak z czasem nie będzie ;)
Honda CBR 900RR FireBlade SC33 / KTM ER 400 LC4-PD-> Kawasaki ZX10-R '05 / Alfarad 250 '20 -> Yamaha MT07 '19 / ?

Awatar użytkownika
Fenek
Posty: 807
Rejestracja: 12 kwietnia 2015, 00:20
Lokalizacja: Dobrzeń

Re: Tor wyścigowy w Kamieniu Śląskim

Postautor: Fenek » 16 września 2016, 16:34

Widzę, że jesteście bardzo nie w temacie :) Więc wyjaśniam;
W przyszłym roku wchodzą nowe przepisy związane z prawem jazdy. Dokładnie te, który miały wejść w życie już w tym roku, ale CEPiK nie wypalił. Oznacza to m.in. dodatkowe ograniczenia dla nowych kierowców przez pierwsze kilka miesięcy posiadania prawa jazdy, a także-i tu dochodzimy do sedna-nowi kierowcy będą musieli odbyć dodatkowy, obowiązkowy kurs teoretyczny w WORD'zie i szkolenie praktyczne z wykorzystaniem m.in. płyty poślizgowej w specjalnych ośrodkach. Takich ośrodków w Polsce dotąd było niewiele, a z tego co mi wiadomo w każdym województwie będzie musiało być co najmniej jeden taki ośrodek. I tu dochodzimy do kwestii tego, że tory zaczęły wyrastać jak grzyby po deszczu. Ośrodki takie jak np. tor w okolicach Łodzi, ten w Krakowie i bodajże gdzieś nad morzem jest taki jeden są torami krótkimi (około 1km, jak Kisielin) i są wyposażone właśnie w płyty poślizgowe. Tylko, ten ostatni jest przeznaczony wyłącznie do różnego rodzaju szkoleń, dodatkowo ceny są bardzo nieracjonalne. A przecież wybudowanie czegoś takiego oznacza dla właściciela stały dochód, bo popyt na szkolenia nigdy nie zmaleje, ponieważ szkolenia są wymagane prawnie i każdy nowy kierowca będzie musiał za to zapłacić.
Tor w Kamieniu Śląskim jest tak na prawdę jedynym prawdziwym torem wyścigowym w Polsce, który powstaje. Nie ma tam żadnych płyt poślizgowych, takowe są już na lotnisku w Polskiej Nowej Wsi a sam tor jest bardzo długi i ma typowo sportową konfigurację.
Teraz widzicie, to nie jest tak, że nagle zaczęły w Polsce powstawać nowe tory wyścigowe bez powodu. Prawdziwy, duży tor jest tylko jeden, pozostałe to małe ośrodki szkoleniowe o rozmiarach Kisielina i z płytą poślizgową.

Awatar użytkownika
jaro33
Posty: 350
Rejestracja: 21 marca 2013, 22:46
Lokalizacja: POKÓJ

Re: Tor wyścigowy w Kamieniu Śląskim

Postautor: jaro33 » 16 września 2016, 16:46

tak na chłopski rozum ,to jeśli ktoś zainwestował taka kasę w obiekt to nie po to by świecił pustkami,myślę że nie ma co się martwić o dostępność toru.utrzymanie takiego obiektu kosztuje kupę kasy więc musi na siebie zarabiać!! WAŻNE ŻE JEST!
DŁUGIEGO SEZONU I SZEROKOŚCI DLA WSZYSTKICH MIŁOŚNIKÓW JEDNOŚLADÓW..

Awatar użytkownika
-MisieK-
Posty: 1776
Rejestracja: 12 lutego 2015, 08:38
Lokalizacja: OB

Re: Tor wyścigowy w Kamieniu Śląskim

Postautor: -MisieK- » 16 września 2016, 16:57

Fenek pisze:Tor w Kamieniu Śląskim jest tak na prawdę jedynym prawdziwym torem wyścigowym w Polsce, który powstaje.


"To wyścigowy powiadasz" ?
Z decyzji podjętych przez szeroko rozumiane kierownictwo toru wynika jasno, że tor ten nie będzie torem wyścigowym. Chyba, że inaczej rozumiemy wyścigi :P

Co do nowych przepisów i stałych dochodów to również byłbym ostrożny, przyjdzie nowa władza i zmienią się przepisy :P
Simson SR50 B4->S51/1 E/2->KTM Duke 125->Kawasaki ER-6n->
->Triumph Street Triple R Matte Phantom Black
Obrazek

Awatar użytkownika
Pabel
Posty: 1541
Rejestracja: 14 grudnia 2014, 23:24
Lokalizacja: Kietrz

Re: Tor wyścigowy w Kamieniu Śląskim

Postautor: Pabel » 16 września 2016, 20:33

Czyli tak jak mówiłem na poczatku ktos wyczuł dobry biznes , a Fenek dochody nie beda stałe bo jak widzisz duzo ludzi w porównaniu do lat wcześniejszych widzi w tym biznes czyli bedzie konkurencja wyrastać moze nawet z roku na rok wiec i ceny beda bardziej racjonalne z czasem co wymusi czysta konkurencja . Przyjemność przyjemnością ale biznes is biznes kapucha musi sie zgadzać, ja tam leje na to czy to tory szkoleniowe czy co , kazdy jest większy od Czyzowic a ten juz mi dawał mega fun czyli i tak jest pięknie , ale współczuje nowym w motorodzinie bo wiem jaki to duży wydatek zacząć od pierwszego moto, pierwszego stroju itp a tu dojdą dodatkowe koszty co niektórym skutecznie zamknie drogę do takiej pasji lub tym samym więcej ludzi bedzie latać bez prawka
Honda CBR 900RR FireBlade SC33 / KTM ER 400 LC4-PD-> Kawasaki ZX10-R '05 / Alfarad 250 '20 -> Yamaha MT07 '19 / ?


kuchnie Ruda Śląska

Wróć do „OPOLEZONE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika