Wspólny wyjazd do Kisielina 11-13.05

Strefa Opolskich Motocyklistów
Awatar użytkownika
-MisieK-
Posty: 1776
Rejestracja: 12 lutego 2015, 08:38
Lokalizacja: OB

Wspólny wyjazd do Kisielina 11-13.05

Postautor: -MisieK- » 22 stycznia 2016, 21:25

Moi drodzy parafianie.
Część już wie, a część się dopiero dowie.
Jest pomysł aby wyskoczyć wspólnie do Kisielina w dniach 11-13 maja.
Taki wypad Opolezone.
Nie ma sensu prowadzić jakieś dyskusji na temat tego czy Kisielin to tor dla dzieci itp.
Jest fajny pomysł, a kto nie chce po prostu nie musi w tym brać udziału.
Chodzi oto aby wspólnie sobie pojechać i trochę tam poćwiczyć, a przy okazji poimprezować :P
Innymi słowy połączyć przyjemne z pożytecznym.

Pozwolę sobie, bez pytania, ma nadzieje, że to nie problem, zacytować Killa.

Zrobiłem rekonesans odnośnie Kisielina i sprawy mają się następująco:

!!! Po pierwsze nie ma jeszcze żadnych pewnych sytuacji. Nie ma jeszcze gotowych kalendarzy imprez ani oficjalnego cennika na 2016 rok. Wszystko będzie do ustalenia w drugiej połowie lutego.

* Tor i jazda:

- Cena za 4 godziny jazdy od lat wynosiła 80zł i raczej nic się w tej materii nie zmieni a oficjalne info w drugiej połowie lutego.

- W samym Starym Kisielinie jest stacja benzynowa, więc nie ma sensu zabierać ze sobą abstrakcyjnych ilości paliwa. Ja na Kisielin najczęściej brałem 5l zapasu i jak miałem pod korek, to nigdy go nie potrzebowałem.

- Przed wjazdem na tor jest sklep spożywczy, więc warto zabrać grilla, kupić na miejscu kiełbachę, jakiś chleb i kogoś, kto uzyska szlachetne miano GrillMastera :wink:

- Na terenie toru jest zaplecze sanitarne, czyli można się kulturalnie odlać czy iść pod prysznic.

- Gdyby ktoś miał potrzebę, to na terenie toru też jest mały punkcik gastronomiczny wyposażony podobnie do stacji benzynowej. Napoje, jakieś jedzenie, przekąski etc. Jest tam stolik i klima, więc gdyby pogoda była miażdżąca można się schłodzić.

- Żeby jeździć na torze nie trzeba okazywać żadnych praw jazdy, aktualnych OC i tak dalej. Pamiętajmy jednak, że nie jeździmy sami i zawsze może się coś wydarzyć. Ubezpieczenie OC może bardzo pomóc w razie jakiegoś incydentu.

- Nie ma sensu, żeby każdy z nas brał całe zaplecze narzędzi i akcesoriów do motocykla. Wystarczy 1 wyposażona skrzynka narzędziowa na 5 motocykli, 1 pompka na 5 motocykli, 2 d0 4 manometrów, żeby mieć kontrolę nad ciśnieniem w oponach. Ponadto każdy obowiązkowo powinien zabrać rolkę taśmy izolacyjnej, taśmy wzmacnianej, kawałek kabla/drutu i taką ilość tryt jaką tylko posiada w garażu. W razie kryzysu 90% awarii naprawia się taśmą i trytami. Przydadzą się też jakieś śruby, wkręty, nakrętki i inne duperele w niewielkich ilościach. Jak ktoś ma w garażu, to polecam zaopatrzyć się w klamki, dźwignie i inne duperele bez których jazda będzie niemożliwa.

- Na pewno będziemy brali ze sobą kamery, aparaty etc. Warto zatem, żeby był chociaż jeden komp z wypalarką, dyski przenośne, ładowarki do telefonów i inne duperele. Każdy będzie chciał mieć pamiątkę z toru a jak się rozjedziemy ciężko będzie to wszystko ogarnąć.

- Jeżeli posiadacie duży parasol, stolik turystyczny, krzesełka etc, też warto wrzucić do samochodu czy busa. Osoby, które jeżdżą nie będą widziały problemu, ale osoby, które będą siedziały i obserwowały w razie "maniany" oddadzą wszystkie motocykle za kawałek cienia czy jakieś miejsce deo siedzenia.

!---===[ WAŻNE ]===---!

- 15 czy 20 motocykli w jednym momencie na nitce to całkiem sporo. Może się zdarzyć tak, że będą jeszcze inni ludzie. Czy na moto, czy na gokartach, czy na quadach. Może się zatem zdarzyć tak, że nie wykorzystamy w pełni tych 4h. Jeżeli będzie trzeba dzielić się na grupy to liczy się czas "przybicia" i "odbicia" karty. Nikogo nie obchodzi, że zrobiły się 3 grupy i przez godzinę jeździliśmy tylko 20 minut.

- Tor to nie droga. Tutaj nie ma zasad dotyczących pierwszeństwa przejazdu, zachowania odstępu etc. Wydarzyć może się dosłownie wszystko i trzeba mieć to na uwadze. Nie miejmy do siebie pretensji i wyrzutów jeżeli komuś coś się stanie przez inną osobę. Jadąc na tor podejmujemy pewne ryzyko i akceptujemy, że coś morze się wydarzyć. Oczywiście apeluję, żeby trzymać emocje na wodzy. Zachowanie zdrowego rozsądku to podstawa. Prawda jest taka, że zawsze ktoś będzie szybszy i zawsze ktoś będzie wolniejszy. Przez pierwszą godzinę być może będę łoił wszystkich a później wszyscy będą łoili mnie. Tak już jest. Czasami wystarczy mieć lepszy czy gorszy dzień i sytuacja na motocyklu diametralnie się zmienia. Najważniejsza jest dobra zabawa. Nie wszyscy będziemy jeździć na kolanie i trzeba się z tym pogodzić. Nie kolano w tym wszystkim jest najważniejsze.
- Nie opóźniajmy hamowań mając kogoś blisko siebie.
- Nie wjeżdżajmy nikomu pod łokieć i starajmy się unikać wyprzedzania po wewnętrznej.
- Nie blokujmy się wzajemnie, żeby ktoś broń boże nie mógł nas wyprzedzić. Na Kisielinie nie ma sędziów wirażowych, którzy machną niebieską flagą, żeby wymusić pozwolenie na wyprzedzenie jednego zawodnika przez drugiego.
- Nie patrzmy w lusterka tylko przed siebie. Najlepiej w ogóle wykręcić lusterka na czas jazdy na torze.
- Dbamy o bezpieczeństwo swoje i uważamy na osobę jadącą przed nami. On być może nas nie widzi my jego tak i to my powinniśmy jechać tak, żeby nic się nie stało.
- Na początku w ogóle najlepiej odpuścić sobie wyprzedzanie w zakrętach.
- Jak ktoś nie ma koców do grzania opon, to ZAWSZE po wjeździe na nitkę poświęcajcie 3 okrążenia na rozgrzewkę i rozgrzanie gum.

* Nocleg:

- Na terenie toru włodarze liczą sobie 25zł za dobę od osoby. Jest zaplecze sanitarne, jest sporo miejsca na namioty czy przyczepy, jest prąd w słupkach więc jest to oczywiście najtańsza forma noclegu. Można przekimać się w namiocie, w busie, w przyczepie kempingowej. Co kto chce.

- W sąsiedniej wiosce, około 4km od toru jest agroturystyka, gdzie Pani właścicielka za nocleg liczy sobie 45zł. Jej lokal jest w stanie pomieścić komfortowo 12 osób, ale jak powiedziała, zdarzały się sytuacje, że goście jeżdżący na torze zabrali materace i spali w sześciu w dwuosobowym pokoju. Jest też możliwość rozłożenia namiotów na terenie posesji oraz zabrania ze sobą wszystkich motocykli.

- Około 500 metrów od toru jest Willa Natalia, gdzie przykładowo za pokój dwuosobowy Pani zaśpiewała 180zł razem ze śniadaniem. Jest także opcja bez śniadania za160zł. Willa Pani Natalii jest w stanie komfortowo pomieścić 40 osób zatem "wszyscy się zmieścimy".

Podałem trzy przykłady, żeby każdy miał coś dla siebie wg standardu jaki tam sobie chce. Myślę, że nie ma przymusu, żebyśmy wszyscy kimali w jednym miejscu. Ja jeżeli pogoda pozwoli chciałbym spać pod namiotem, jednak nie koniecznie jest to dobrym pomysłem ze względu na naszą dzidzię.

* Dojazd i powrót:

- Tutaj musimy się bardzo dobrze zorganizować, żeby nie było sytuacji, że ktoś zostanie na lodzie a już tak się zdarzało. Po wpłaceniu kasy można ją albo wykorzystać, albo stracić. Nie możemy mieć sentymentów, że ktoś urlopu nie dostał, że była w pracy pilna sytuacja, że zachorował czy cokolwiek innego. Jeżeli zadeklarowałem, że jadę a finalnie się wycofałem, to pieniądze zostaną rozdysponowane na potrzeby grupy.

Przykładowo:
Miałem jechać z Łukaszem jego samochodem, ale musiałem odpuścić wyjazd. Łukasz załatwił przyczepkę i ma miejsce wolne, ale nie jesteśmy w stanie tak się ulokować, żeby nie jechał sam, więc 50% kosztów transportu i wynajęcia przyczepy idzie do Łukasza, żeby ten nie był stratny i mógł pojechać.

- Kosztami dojazdu oczywiście możemy się dzielić jak komu pasuje. Osobiście proponuję zrobić tak, żeby płacić nie za osoby a za motocykle. Zawsze tak się rozliczaliśmy i nigdy nie było żadnego kwasu:

Przykładowo:
- Rafał wziął dwa moje motocykle do swojego busa, ale fizycznie nie ma miejsca dla mnie i dla Moniki, zatem Monika i ja pakujemy się do Gruchy, bo ten jedzie osobówką i ma miejsce, żeby nas zabrać. Natomiast za paliwo rozliczam się z Rafałem, który wiezie moje motocykle. Rafał wiezie swojego Fazera, F3 Małej i mojego Fajera, zatem 2/3 kosztów paliwa pokrywam ja. W taki sposób wyjazd wyjdzie najtaniej.
Simson SR50 B4->S51/1 E/2->KTM Duke 125->Kawasaki ER-6n->
->Triumph Street Triple R Matte Phantom Black
Obrazek

Awatar użytkownika
Pabel
Posty: 1541
Rejestracja: 14 grudnia 2014, 23:24
Lokalizacja: Kietrz

Re: Wspólny wyjazd do Kisielina 11-13.05

Postautor: Pabel » 23 stycznia 2016, 00:48

Killu nie myślałeś nas zmiana branży i pisaniem podręczników z zadaniami z matmy ? :D
Honda CBR 900RR FireBlade SC33 / KTM ER 400 LC4-PD-> Kawasaki ZX10-R '05 / Alfarad 250 '20 -> Yamaha MT07 '19 / ?

Awatar użytkownika
Killu
Posty: 3039
Rejestracja: 16 stycznia 2009, 06:12
Lokalizacja: Opole

Re: Wspólny wyjazd do Kisielina 11-13.05

Postautor: Killu » 23 stycznia 2016, 10:44

Nie myślałem... Myślenie boli :P
Oświadczam, że moje opinie są nieprzemyślane i subiektywne. Ponadto w każdej chwili mogę je diametralnie zmienić lub się ich wyprzeć ;)

Reaven
Posty: 1611
Rejestracja: 15 marca 2005, 11:34

Re: Wspólny wyjazd do Kisielina 11-13.05

Postautor: Reaven » 23 stycznia 2016, 12:40

Już bardzo dawno nie musiałem obliczać X w równaniach, ale tak na pierwszy rzut oka coś mi zgrzyta.. Rafał jedzie swoim autem, wiezie moto swoje i czyjeś, dostaje kasę za paliwo. Grucha jedzie swoim autem, wiezie full pasażerów, nikt mu się do niczego nie dokłada, a jeszcze może musieć komuś zapłacić za to, że wiezie mu motocykl.. ? Wychodzi na to, że broń boże własnym autem jechać na taki wypad ;x
:
:
Nowhere to Run, Nowhere to Hide, Nowhere to Live and Nowhere to Die..
[ niemoralne propozycje kierować na: +48693184930 || reaven @ rut.pl ]

Awatar użytkownika
Killu
Posty: 3039
Rejestracja: 16 stycznia 2009, 06:12
Lokalizacja: Opole

Re: Wspólny wyjazd do Kisielina 11-13.05

Postautor: Killu » 23 stycznia 2016, 21:47

Jeżeli chodzi o to, żeby było tanio to taka kalkulacja ma sens jedynie wówczas gdy każdy motocykl wiezie jakieś motocykle.
Oświadczam, że moje opinie są nieprzemyślane i subiektywne. Ponadto w każdej chwili mogę je diametralnie zmienić lub się ich wyprzeć ;)

Awatar użytkownika
Fenek
Posty: 807
Rejestracja: 12 kwietnia 2015, 00:20
Lokalizacja: Dobrzeń

Re: Wspólny wyjazd do Kisielina 11-13.05

Postautor: Fenek » 23 stycznia 2016, 22:52

Killu pisze:Jeżeli chodzi o to, żeby było tanio to taka kalkulacja ma sens jedynie wówczas gdy każdy motocykl wiezie jakieś motocykle.


A nie powinno być czasem "[...]gdy każdy samochód wiezie jakieś motocykle"? 8)

Awatar użytkownika
Killu
Posty: 3039
Rejestracja: 16 stycznia 2009, 06:12
Lokalizacja: Opole

Re: Wspólny wyjazd do Kisielina 11-13.05

Postautor: Killu » 23 stycznia 2016, 23:25

Być może :P
Oświadczam, że moje opinie są nieprzemyślane i subiektywne. Ponadto w każdej chwili mogę je diametralnie zmienić lub się ich wyprzeć ;)

Awatar użytkownika
rafpek
Posty: 261
Rejestracja: 06 marca 2015, 10:59
Lokalizacja: Opole

Re: Wspólny wyjazd do Kisielina 11-13.05

Postautor: rafpek » 24 stycznia 2016, 00:26

Kilu moja mama miała perfumy..... być może
Wszystko czego pragniesz zajduje się po drugiej stronie strachu....

Awatar użytkownika
-MisieK-
Posty: 1776
Rejestracja: 12 lutego 2015, 08:38
Lokalizacja: OB

Re: Wspólny wyjazd do Kisielina 11-13.05

Postautor: -MisieK- » 24 stycznia 2016, 12:51

Kurde jakbym tak miał kaske to takie coś bym sobie kupił
http://allegro.pl/honda-cbr-600-f4i-sport-02-tor-torowy-i5928962919.html
Wtedy walić ewentualne gleby :P
Choć z drugiej strony wydać koło 7koła + pewnie parę zl na jakieś porobienie kilku rzeczy + opony + papierologia czyli w sumie pewnie koło 10 tylko po to, żeby może ze dwa razy do roku polecieć na tor ??
W teorii nawet jak by się swoim wyglebić to chyba koszt naprawy nie przekroczy tej kwoty.
A wydać kasę i trzymać drugie moto nie wiadomo po co ?
Z drugiej strony na takim inaczej by się śmigało, na pewno na więcej by sobie człowiek pozwolił.
Trochę martwi mnie to ciągłe gadanie o glebie na torze, ale z rozmów z wieloma osobami jeżdżącymi znacznie lepiej niż ja wynika jednoznacznie, że taką ewentualność trzeba przyjąć i niestety przytrafia się to częściej niż by się tego chciało :(

Co do wyliczeń podanych przez Killa to przecież tylko propozycja i nikt nikomu nie każe się w ten sposób rozliczać.
Każdy się sam dogada z jednym czy drugim i ustali jak dzielić koszty.
Simson SR50 B4->S51/1 E/2->KTM Duke 125->Kawasaki ER-6n->
->Triumph Street Triple R Matte Phantom Black
Obrazek

Awatar użytkownika
Pabel
Posty: 1541
Rejestracja: 14 grudnia 2014, 23:24
Lokalizacja: Kietrz

Re: Wspólny wyjazd do Kisielina 11-13.05

Postautor: Pabel » 24 stycznia 2016, 13:41

Misiek za 4 tysie możesz kupić gotowego torowego srada
Honda CBR 900RR FireBlade SC33 / KTM ER 400 LC4-PD-> Kawasaki ZX10-R '05 / Alfarad 250 '20 -> Yamaha MT07 '19 / ?

Awatar użytkownika
-MisieK-
Posty: 1776
Rejestracja: 12 lutego 2015, 08:38
Lokalizacja: OB

Re: Wspólny wyjazd do Kisielina 11-13.05

Postautor: -MisieK- » 24 stycznia 2016, 15:42

4 koła za moto, bez dodatkowych kosztów, takim, którym nie jest strach jechać?

Ten fajny http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=5922810369

Z drugiej strony dobrze jakby mial prawo do rejestracji, jak już, żeby można się nim było przejachać.
Simson SR50 B4->S51/1 E/2->KTM Duke 125->Kawasaki ER-6n->
->Triumph Street Triple R Matte Phantom Black
Obrazek

Awatar użytkownika
Pabel
Posty: 1541
Rejestracja: 14 grudnia 2014, 23:24
Lokalizacja: Kietrz

Re: Wspólny wyjazd do Kisielina 11-13.05

Postautor: Pabel » 24 stycznia 2016, 22:36

Honda CBR 900RR FireBlade SC33 / KTM ER 400 LC4-PD-> Kawasaki ZX10-R '05 / Alfarad 250 '20 -> Yamaha MT07 '19 / ?


kuchnie Ruda Śląska

Wróć do „OPOLEZONE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika