Stelaż i kufry do XJ6 2012

Strefa Opolskich Motocyklistów
Awatar użytkownika
Justa
Posty: 100
Rejestracja: 17 września 2014, 15:26

Stelaż i kufry do XJ6 2012

Postautor: Justa » 11 grudnia 2015, 17:55

Witajcie,

Planuję zakup kufrów do Yamaszki na następny sezon 8)
Czy jest ktoś tutaj obeznany w temacie, i wie może, jaka jest różnica (oprócz "metki" i ceny oczywiście) między tymi dwoma propozycjami stelaży?

Tu Givi:
http://allegro.pl/givi-stelaz-plxr364-x ... 91565.html" onclick="window.open(this.href);return false;

A tu Kappa:
http://allegro.pl/stelaz-klxr364-kufry- ... 13112.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Teoretycznie oba pasują pod kufry zarówno Givi jak i Kappy...i w sumie w tym miejscu nasuwa się kolejne pytanie o różnice w kufrach :?: Które wybrać? :lol: :lol:

Ktoś coś podpowie? :wink:

Z góry dzięki ;)

Awatar użytkownika
Fenek
Posty: 807
Rejestracja: 12 kwietnia 2015, 00:20
Lokalizacja: Dobrzeń

Re: Stelaż i kufry do XJ6 2012

Postautor: Fenek » 11 grudnia 2015, 21:59

Killu na pewno będzie wiedział :D

Awatar użytkownika
Killu
Posty: 3039
Rejestracja: 16 stycznia 2009, 06:12
Lokalizacja: Opole

Re: Stelaż i kufry do XJ6 2012

Postautor: Killu » 12 grudnia 2015, 05:04

Givi i Kappa to mniej więcej to samo. Zwłaszcza jak chodzi o stelaże. Mają własne modele kufrów i tutaj patrzyłbym na funkcjonalność i na to czy Ci się podobają. Różnicy w jakości właściwie nie będzie.

Powiedz, czego oczekujesz, to coś doadzę.

EDIT

Właśnie odpaliłem aukcje. Co do Givi, to nie mam zastrzeżeń. Ale te Kappa są podejrzanie tanie jak na legalne nówki. Cena zakupu nawet w hurcie jest o ładnych kilka stów wyższa. Polecam ostrożność, żeby później nie płakać jak coś zacznie się sypać.

Druga sprawa, to zastanów się, czy na pewno chcesz kupować ten model stelaża. Zwykłe stelaże zazwyczaj są tańsze ale kosztem poszerzenia motocykla można wybierać dziesiątki modeli kufrów. Ni u może lepiej założyć stelaż centralny? Jest to dużo bardziej funkcjonalne rozwiązanie.
Oświadczam, że moje opinie są nieprzemyślane i subiektywne. Ponadto w każdej chwili mogę je diametralnie zmienić lub się ich wyprzeć ;)

Awatar użytkownika
michal.m
Posty: 520
Rejestracja: 22 maja 2012, 11:53
Lokalizacja: Opole

Re: Stelaż i kufry do XJ6 2012

Postautor: michal.m » 12 grudnia 2015, 14:55

@Justa - jesteś też na forum xj? Bo tam do swojego modelu moto na bank znajdziesz odpowiedni temat okufrowania :)

Jeśli nie masz centralnego kufra to podzielam zdanie Killa, lepiej na początek zafundować sobie centralny.
Kufry boczne to naprawdę tylko na dłuuugie wojaże. A do kufra centralnego naprawdę dużo się mieści, do tego jeśli się podróżuje w pojedynkę na jednym moto można użyć rollbagów.
No chyba, że chcesz wydawać ok.1000zł na oryginalne boczne (stelaż+kufry), które użyjesz prawdopodobnie kilka razy w roku wobec używania centralnego praktycznie w każdej przejażdżce :)

Awatar użytkownika
Justa
Posty: 100
Rejestracja: 17 września 2014, 15:26

Re: Stelaż i kufry do XJ6 2012

Postautor: Justa » 14 grudnia 2015, 12:17

Ogólnie to planuję i centralny i boczne (na dłuższe wypady). Ale jakoś akurat właśnie przy tych bocznych nasunęło mi się to pytanie.
Killu - faktycznie tam na aukcji Kappy nigdzie nie jest napisane, że to Kappa, tylko sam model jest podany... może to jakiś stelaż "no name" :?:
Zależy mi na stelażu, który da się łatwo zdemontować, żeby nie jeździć z orurowaniem na co dzień, a żebym w razie potrzeby potrafiła sama to skręcić bez problemu. 8)

Awatar użytkownika
michal.m
Posty: 520
Rejestracja: 22 maja 2012, 11:53
Lokalizacja: Opole

Re: Stelaż i kufry do XJ6 2012

Postautor: michal.m » 15 grudnia 2015, 11:01

Nie jestem pewien w 100% ale chyba wszystkie stelaże boczne są do przykręcenia/odkręcenia z motocykla w max.5-10min roboty - także na bank sobie poradzisz. Co prawda przy pierwszym montażu coś tam więcej trzeba odkręcać, może jakieś dystanse czy jakieś uchwyty ale później to tylko po 3-4 śrubki na stelaż tak jak napisali na tej aukcji z GIVI "pozostają jedynie uchwyty montażowe".

Awatar użytkownika
Killu
Posty: 3039
Rejestracja: 16 stycznia 2009, 06:12
Lokalizacja: Opole

Re: Stelaż i kufry do XJ6 2012

Postautor: Killu » 15 grudnia 2015, 13:44

Tak jak Michał pisze. Sporadycznie zdarza się, że trzeba jakąś grubą rzeźbę stosować, żeby stelaż założyć i zdjąć. Jak już się pomotasz z założeniem, to później będziesz wiedziała co i jak, większość elementów będziesz miała już skręconych i montaż - demontaż będzie trwał kilka chwil.
Oświadczam, że moje opinie są nieprzemyślane i subiektywne. Ponadto w każdej chwili mogę je diametralnie zmienić lub się ich wyprzeć ;)

Awatar użytkownika
rafpek
Posty: 261
Rejestracja: 06 marca 2015, 10:59
Lokalizacja: Opole

Re: Stelaż i kufry do XJ6 2012

Postautor: rafpek » 17 stycznia 2016, 23:50

Justa mam stelaż dedykowany mocowanie Kappa i kufer Givi maxia. Killu załatwiał. Proponuje markowy bo jakością odwdzięczy się na trasie. Maxia dlatego ze wchodzą dwa kaski. Pozdro
Wszystko czego pragniesz zajduje się po drugiej stronie strachu....


kuchnie Ruda Śląska

Wróć do „OPOLEZONE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika