Świąteczna Pomoc

Strefa Opolskich Motocyklistów
Awatar użytkownika
Pabel
Posty: 1541
Rejestracja: 14 grudnia 2014, 23:24
Lokalizacja: Kietrz

Re: Świąteczna Pomoc

Postautor: Pabel » 29 listopada 2015, 16:13

No tam raczej nikt nie przyjedzie na zlot tylko ktos zainteresowany akcja, dwa w taka pogode i tak pewnie kazdy bylby puszka, trzy podaj wszystko na forum jesli sam chcesz zeby ktos wspomogl Wasza akcje i na koncu tu sa normalni ludzie, wiekszosc nie ma problemu z podaniem numeru telefonu bo nawet maja w stopce postow swoich... adres tez nie jest problemem jesli nie masz np dziupli za domem, a na "dobitke" dodam ze tu wszyscy sie znaja jeszcze poza forum wiec nie rob dziecinady i podaj konkrety bez pierdzielenia sie i spamowania watku.... Podzielam absolutnie zdanie Miśka
Honda CBR 900RR FireBlade SC33 / KTM ER 400 LC4-PD-> Kawasaki ZX10-R '05 / Alfarad 250 '20 -> Yamaha MT07 '19 / ?

Awatar użytkownika
E-wka
Posty: 104
Rejestracja: 02 września 2012, 08:33
Lokalizacja: Murów

Re: Świąteczna Pomoc

Postautor: E-wka » 29 listopada 2015, 16:57

Witam muszę przyznać że również zrobiłam takie dochodzenie już od razu jak napisałeś ale nic nie mówiłam myślałam że napiszesz jakieś szczegóły.Jednak nie zrobiłeś tego.Mam więc pytanie od kogo chcesz uzyskać kasę bo ten tzw.minizlocik to my motocykliści. Zbieraliśmy kasę i słodycze dla dzieci i nikt nie robił z tego tajemnicy.Więc zapytam ostatni raz kto tu się bawi w kotka i myszkę. NAPISZ NAM KONKRETY. Jako redaktor wrzuciłabym je na stronę Opolezone na fb ale nie podam maila proszę o info tutaj.

Awatar użytkownika
rafpek
Posty: 261
Rejestracja: 06 marca 2015, 10:59
Lokalizacja: Opole

Re: Świąteczna Pomoc

Postautor: rafpek » 29 listopada 2015, 17:39

Witam. Jak zdążyłeś zauważyć nie jest to forum publiczne tylko ludzi lubiących jeździć na moto. Nie dziwi mnie fakt ze otwierają się nasze serca mocniej przed świętami ale pewnie nie jedną osobą w ten czy inny sposób pomaga bardziej lub mniej regularnie. Wiec jeżeli masz pomysł na jakąkolwiek cykliczna pomoc to poprostu opisz. Podaj szczegóły. Zbuduj zaufanie ludzi a raczej pójdą za Tobą. A tworzenie otoczki tajemnicy niestety wyzwala w ludziach nieufność. Jak juz wspomniał Pabel raczej wszyscy się znamy i jesteśmy w stanie kojarzyć się z tego czy tamtego spotkania. Jeżeli masz pomysł przedstaw go jasno. Jeżeli chcesz się spotkać w sprawie pomocy powiedz oficjalnie co gdzie kiedy i komu. Taka akcja ma sens jeśli dużo ludzi o niej wie. Mamy różny zasób portfela i nie każdego stać zrzucić się wtedy kiedy tylko ktoś coś wymyśli. 06.12 spotykamy się na rynku jako motomikolaje. Przyjedz poznaj - podaj rękę i wtedy nas oceniaj. Przez swoje nie nasze działania zostałeś taj a nie inaczej oceniony. Moze akcja Szczytna ale sam zauważ że przedstawiona w taki sposób zamiast łączyć nas powoduje podziały zdania i niedowierzanie. Pozdrawiam. A jak chcesz pogadać. Tu masz mój nr: 788 336 558. Pozdrawiam
Wszystko czego pragniesz zajduje się po drugiej stronie strachu....

Awatar użytkownika
Andys
Posty: 11
Rejestracja: 15 września 2015, 09:22
Lokalizacja: Opole

Re: Świąteczna Pomoc

Postautor: Andys » 30 listopada 2015, 20:56

Witam Koleżanki i Kolegów.
Jak widzę mój wpis wzbudził na forum wiele kontrowersji. Nie było to w moim zamyśle. Na forum jestem od niedawna i raczej jako osoba czytająca a nie wpisująca. Ale do rzeczy. Zapalając świeczki na cmentarzu w Łambinowicach z grupą 4 kolegów motocyklistów, ktoś rzucił temat pomocy ludziom potrzebujących. Mieliśmy różne pomysły: dom dziecka, szlachetna paczka, bank żywności. Zadzwoniłem do Domu Pomocy Społecznej w Komprachcicach z prośbą o wskazanie mi jednej rodziny, którą moglibyśmy wspomóc przed Świętami. Następnego dnia miałem telefon od kierownika z adresem rodziny którą wskazał. Pojechałem do nich razem z kolegą ocenić sytuację. Jest to rodzina 5-osobowa: dziewczynka 4lata, chłopczyk 7lat, dziewczyna 12lat. Ojciec pracujący, matka gospodyni domowa. W domu schludnie i czysto. Na pierwszy rzut oka wydawało nam się że w zasadzie nic im do szczęścia nie brakuje. Zabrałem ze sobą słodycze i kilka zabawek. Po dłuższej rozmowie (byliśmy prawie 2 godziny) okazało się że praktycznie połowa zarobków ojca to opłaty, a na resztę już brakuje. Płaski dach domu jest w opłakanym stanie. Stropy zalane szlaką 35 lat temu są przegniłe i grożą zawaleniem (mają ekspertyzę budowlaną). Ojciec jako głowa rodziny jest zupełnie pochłonięty tematem dachu. W domu zimno - brak opału na zimę. Kobieta właśnie wróciła z zakupów - główka kapusty i wiaderko kiszonej kapusty na bigos. Dzieci czyste zadbane i dobrze wychowane. Dziewczyna 12-letnia pokazała nam medale sportowe. Niestety nie ma dostępu do internetu i komputera, a niedługo idzie do gimnazjum. Dostęp do wifi ma tylko z komórki stojąc przy restauracji "Złoty Kłos" w Wawelnie czerpiąc od nich sygnał. Nie wyczułem w mieszkaniu woni papierosów ani pustych butelek po alkoholu świadczących negatywnie o rodzinie. Z oceny mojej i kolegi jest to rodzina której warto pomóc. Matka z entuzjazmem przyjęła nas jako motocyklistów mówiąc, że było zawsze jej marzeniem "karnąć" się na motorze. Umówiliśmy się, że przyjedziemy w niedzielę do nich na motocyklach przywożąc paczki (prosiła o żywność). Chciała dla nas zrobić ognisko. Dzieci złożyły "zamówienie" mikołajowe: samochód na baterię i trampolinę ogrodową (akurat mam zamiar przekazać swoją, bo stoi spakowana od 3-ch lat w ogrodzie). Zadzwoniłem do kolegi który zakłada internet bezprzewodowy aby sprawdził sygnał w Wawelnie i bezinteresownie założył u nich wi fi. Obdzwoniłem kumpli, czy nie posiadają jakiegoś niepotrzebnego laptopa czy tabletu. Napisałem o moim pomyśle na forum. Spotkałem się z redaktorem Wieści Gminnych i omówiłem temat. Artykuł ukaże się na dniach o czym Was poinformuję. Jutro o 17 spotykamy się u Krzyśka w Czarnowąsach. Z osobami z forum, które kontaktowały się ze mną - nawiązałem rozmowę telefoniczną informując ich o moich planach. Być może nie wszyscy się ze mną zgadzają - ale mają do tego zupełne prawo. Nie jest moim marzeniem zadowolić gusta wszystkich. Chcę zrealizować swój plan stałej pomocy jednej rodzinie, co wcale nie wyklucza mnie w pozostałych akcjach.
Czy będzie nas 100 czy 5 - i tak cel zostanie osiągnięty. Tak jak pisałem - nie mam zamiaru poprawiać świata. Robię to dla spełnienia swoich marzeń o pomocy innym - na którą nie miałem do tej pory czasu. Dziękuję wszystkim, którzy pozytywnie odebrali moje intencje.
Pozdrawiam Andrzej
Andys

Awatar użytkownika
Killu
Posty: 3039
Rejestracja: 16 stycznia 2009, 06:12
Lokalizacja: Opole

Re: Świąteczna Pomoc

Postautor: Killu » 30 listopada 2015, 22:47

No i jest konkret ;)
Oświadczam, że moje opinie są nieprzemyślane i subiektywne. Ponadto w każdej chwili mogę je diametralnie zmienić lub się ich wyprzeć ;)

Awatar użytkownika
Pabel
Posty: 1541
Rejestracja: 14 grudnia 2014, 23:24
Lokalizacja: Kietrz

Re: Świąteczna Pomoc

Postautor: Pabel » 01 grudnia 2015, 00:40

No i taki post Kolego miał być już jako pierwszy, teraz z całym przekonaniem myślę, że nawet możesz zrobić edita i na końcu podać nr konta żeby przelewać kasę kto chce.

Sam również się dorzucę ile będę mógł. Opis całej sytuacji teraz mnie przekonał. Wracamy na dobre tory, Pozdro !
Honda CBR 900RR FireBlade SC33 / KTM ER 400 LC4-PD-> Kawasaki ZX10-R '05 / Alfarad 250 '20 -> Yamaha MT07 '19 / ?

Awatar użytkownika
Rico
Posty: 79
Rejestracja: 15 sierpnia 2015, 16:31
Lokalizacja: Opole

Re: Świąteczna Pomoc

Postautor: Rico » 01 grudnia 2015, 09:25

No raczej Panie no raczej. Tera jest git
Jeśli trawa wysoka trzeba grzać w podskokach.

Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 112
Rejestracja: 18 marca 2013, 22:17
Lokalizacja: OPOLE

Re: Świąteczna Pomoc

Postautor: Krzysiek » 01 grudnia 2015, 22:24

Witam
Opiszę krótko. Spotkanie odbyło się i to o czym mówił - pisał Andy przedstawił nam wraz z kolegami którzy są bardzo mocno zdeterminowani aby pomóc. Ja osobiście oraz koledzy z opolezone którzy byli obecni też potwierdzili deklaracje pomocy. Wszystko potoczy się zapewne po niedzielnym spotkaniu z tą rodzinką i potem ustalimy w jaki sposób można pomagać. To tak wstępnie. Nie chcę tutaj wchodzić przed orkiestrę i zabrać redagowanie tego posta Andysowi więc jak będzie zapewne miał konkrety to przedstawi zainteresowanej grupie i na forum, a ja tak tylko informuje Was w kwestii która poruszyła parę osób i ich dobre serduszka. Szerokości, pozdrawiam . :D
Honda Rebel 125 - > Honda Shadow VT 600 - > Honda Shadow VT750 C - > Honda CBF 1000 -> BMW R1200R

harynuras
Posty: 1
Rejestracja: 02 grudnia 2015, 09:47

Re: Świąteczna Pomoc

Postautor: harynuras » 02 grudnia 2015, 10:17

witam wszystkich jest to mój pierwszy post ale nie ostatni jak myślę ,jestem jednym z tych organizatorów: Świąteczna Pomoc; oraz zamieszania z tym związanego.Jak już zdążyliście zauważyć słabo nam wyszedł początek naszej akcji ale dzieki wam szybko nabieramy rozpędu i poprawiamy błędy-za co wielkie dzięki .Jest sporo do zrobienia ale przede wszystkim musimy dać tej rodzinie nadzieję a dzieciom przywrócić uśmiech i radość ,do zobaczenia w niedzielę

Awatar użytkownika
Andys
Posty: 11
Rejestracja: 15 września 2015, 09:22
Lokalizacja: Opole

Re: Świąteczna Pomoc

Postautor: Andys » 04 grudnia 2015, 08:53

Koleżanki i Koledzy.
Dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w naszym wtorkowym spotkaniu u Krzysia, który poczęstował nas pyszną kawą.
Spotkanie potwierdziło, że jesteśmy w odpowiednim czasie i miejscu. Jestem zaszczycony, że mogłem spędzić czas w tak wyśmienitym towarzystwie. Kto będzie mógł - przyjedzie na na Rynek o 11-tej w niedzielę. Kto będzie chciał dołączyć do grupy wspierającej rodzinę z Wawelna zapraszam na godzinę 13-tą na parking Tomi Markt w Chmielowicach. Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję.
Andys

lukaszrf600
Posty: 153
Rejestracja: 16 sierpnia 2015, 23:01
Lokalizacja: Opole

Re: Świąteczna Pomoc

Postautor: lukaszrf600 » 04 grudnia 2015, 16:18

I zielona herbatą...ja tez dziękuje za miłe spotkanie na którym poznałem ludzi którzy oprócz pasji maja określone jasne cele w źyciu i je spełniają...
Dzięki raz jeszcze i do zobaczenia na kolejnych spotkaniach :)
Suzuki GS500E <Suzuki RF600R


kuchnie Ruda Śląska

Wróć do „OPOLEZONE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika