Świąteczna Pomoc

Strefa Opolskich Motocyklistów
Awatar użytkownika
Andys
Posty: 11
Rejestracja: 15 września 2015, 09:22
Lokalizacja: Opole

Świąteczna Pomoc

Postautor: Andys » 26 listopada 2015, 10:40

Witam kolegów.
Jest nas 5-ci facetów motocyklistów ok 50-tki. Jeździmy, tankujemy, pijemy latte.
Któryś z nas stwierdził, że musimy zrobić coś więcej niż lansowanie się na moto. Padła propozycja pomocy osobom, które tego potrzebują, zwłaszcza że idą Święta. Jeżdżenie na moto po mieście i sypanie cukierkami jest dobre - ale niewystarczające.
Poprzez Ośrodek Pomocy Społecznej znaleźliśmy w podopolskiej wsi rodzinę z trójką dzieci (4,7,12 lat). Podjęliśmy decyzję, że obejmiemy te dzieciaki stałą naszą opieką i nie tylko teraz - ale i na Wielkanoc Dzień Dziecka - jak najdłużej się da. Jest to rodzina, która minimalnie przekracza próg pomocy społecznej i w związku z tym nie otrzymuje żadnej pomocy od Państwa. Dzisiaj (26 listopada) jedziemy we dwóch do tej rodziny poznać dzieciaki i zorientować się w jej potrzebach. Zrobimy składkę i kupimy produkty spożywcze na Święta, słodycze i zabawki dla dzieciaków (stroje mikołajów już kupiliśmy) Powtórzymy to jeszcze wiele razy.
Dlaczego jedna rodzina - dla tego aby w przyszłym roku dzieciaki nie stały ze smutkiem na ulicy oczekując bez nadziei ryku silników swoich mikołajów. Świata nie zmienimy - ale uśmiech dzieci będzie bezcenny.
Jeżeli ktoś z Was popiera moją inicjatywę - dajcie znać na prv. Im więcej nas będzie - większą radość damy.
Andys

lukaszrf600
Posty: 153
Rejestracja: 16 sierpnia 2015, 23:01
Lokalizacja: Opole

Re: Świąteczna Pomoc

Postautor: lukaszrf600 » 26 listopada 2015, 15:50

Ja sie chetnie dolacze do tej inicjatywy...i jezeli trzeba to doloze sie do tej skladki...
Suzuki GS500E <Suzuki RF600R

lukaszrf600
Posty: 153
Rejestracja: 16 sierpnia 2015, 23:01
Lokalizacja: Opole

Re: Świąteczna Pomoc

Postautor: lukaszrf600 » 26 listopada 2015, 16:03

Dajcie koledzy jakis kontakt z wami
Pozdrawiam...
Suzuki GS500E <Suzuki RF600R

Awatar użytkownika
Rico
Posty: 79
Rejestracja: 15 sierpnia 2015, 16:31
Lokalizacja: Opole

Re: Świąteczna Pomoc

Postautor: Rico » 27 listopada 2015, 10:56

Też jestem około pięćdziesiątki i pewnie mógłbym pomóc tylko czego oczekujecie . Dajcie znać. Kto gdzie kiedy jak . ??????
Jeśli trawa wysoka trzeba grzać w podskokach.

Awatar użytkownika
Killu
Posty: 3039
Rejestracja: 16 stycznia 2009, 06:12
Lokalizacja: Opole

Re: Świąteczna Pomoc

Postautor: Killu » 27 listopada 2015, 11:06

No właśnie. Fajna inicjatywa, ale zero konkretów :(
Oświadczam, że moje opinie są nieprzemyślane i subiektywne. Ponadto w każdej chwili mogę je diametralnie zmienić lub się ich wyprzeć ;)

Awatar użytkownika
Andys
Posty: 11
Rejestracja: 15 września 2015, 09:22
Lokalizacja: Opole

Re: Świąteczna Pomoc

Postautor: Andys » 27 listopada 2015, 11:54

Witam. Nie pisałem jeszcze o szczegółach - bo ich nie znałem. Myślę, że nie ma co opisywać całości problemu na forum, bo zajęło by to naprawdę dużo czasu. Rodzina którą wczoraj poznaliśmy naprawdę jest w potrzebie. Mamy zamiar na szybko doraźnie zaopatrzyć ich w produkty na Święta i zabawki dla dzieciaków - a później w miarę zdobytych środków w pozostałe dobra jak opał na zimę itp.
Wszelka pomoc i Wasze uczestnictwo jest nieocenione. Jestem szczęśliwy, że odpisaliście.
Wszelkie szczegóły podam Wam telefonicznie, mailowo i na spotkaniu jakie mam zamiar zorganizować - bo jest już nas 10-ciu.
Podaję swojego maila - dajcie znać - a się odezwę.
biuro@easydiver.pl
Andys

Awatar użytkownika
E-wka
Posty: 104
Rejestracja: 02 września 2012, 08:33
Lokalizacja: Murów

Re: Świąteczna Pomoc

Postautor: E-wka » 27 listopada 2015, 14:32

Witam bardzo bym prosiła o więcej info skąd ta rodzina ,kto by miał te środki zbierać. Moim zdaniem musisz również tutaj wszystko opisać ponieważ nie każdy ma możliwość przyjechania na spotkanie.

lukaszrf600
Posty: 153
Rejestracja: 16 sierpnia 2015, 23:01
Lokalizacja: Opole

Re: Świąteczna Pomoc

Postautor: lukaszrf600 » 27 listopada 2015, 22:46

Czy to wazne z kad liczy sie to ze mozemy pomóc i jest ktos kto to prowadzi
Andrzej dzieki tobie zaczynam wierzyc ze sa na swiecie ludzie dla ktorych nieszczescie innych nie jest obojetne
Suzuki GS500E <Suzuki RF600R

Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 112
Rejestracja: 18 marca 2013, 22:17
Lokalizacja: OPOLE

Re: Świąteczna Pomoc

Postautor: Krzysiek » 28 listopada 2015, 20:56

Super temat i na mnie możecie liczyć. Zapewne jak tylko będzie spotkanie to obiecuję się pojawić ☺
Honda Rebel 125 - > Honda Shadow VT 600 - > Honda Shadow VT750 C - > Honda CBF 1000 -> BMW R1200R

Awatar użytkownika
-MisieK-
Posty: 1776
Rejestracja: 12 lutego 2015, 08:38
Lokalizacja: OB

Re: Świąteczna Pomoc

Postautor: -MisieK- » 28 listopada 2015, 22:47

Andys pisze:biuro@easydiver.pl


Zaciekawił mnie ten adres mailowy.
Pod linkiem http://easydiver.pl jest sklep z ciuchami.
Firma zarejestrowana we Francji w Paryżu, posiadająca 4 sklepy stacjonarne na Florydzie w USA.
Simson SR50 B4->S51/1 E/2->KTM Duke 125->Kawasaki ER-6n->
->Triumph Street Triple R Matte Phantom Black
Obrazek

Awatar użytkownika
Andys
Posty: 11
Rejestracja: 15 września 2015, 09:22
Lokalizacja: Opole

Re: Świąteczna Pomoc

Postautor: Andys » 29 listopada 2015, 12:22

Odpowiadam MiśkowiK.
Jeżeli już przeprowadzasz dochodzenie to przynajmniej zrób to porządnie. Napisz do mnie na ten adres, podaj swój telefon, a na pewno do Ciebie zadzwonię i nie spotkamy się bynajmniej na Florydzie jak to piszesz - tylko na kawie w Opolu. Niestety wśród ludzi zawsze się znajdą tzw. "dochodzeniowcy" szukający sensacji. MisiekK - chcesz to pomóż nie chcesz - odwiedzaj inne strony.
A wszystkich tych, którym pomoc dla innych jest bliska - zapraszam do kontaktu.
Andys

Awatar użytkownika
Pabel
Posty: 1541
Rejestracja: 14 grudnia 2014, 23:24
Lokalizacja: Kietrz

Re: Świąteczna Pomoc

Postautor: Pabel » 29 listopada 2015, 13:34

Andys pisze:Odpowiadam MiśkowiK.
Jeżeli już przeprowadzasz dochodzenie to przynajmniej zrób to porządnie. Napisz do mnie na ten adres, podaj swój telefon, a na pewno do Ciebie zadzwonię i nie spotkamy się bynajmniej na Florydzie jak to piszesz - tylko na kawie w Opolu. Niestety wśród ludzi zawsze się znajdą tzw. "dochodzeniowcy" szukający sensacji. MisiekK - chcesz to pomóż nie chcesz - odwiedzaj inne strony.
A wszystkich tych, którym pomoc dla innych jest bliska - zapraszam do kontaktu.


Nie dziw sie ze sprawdza jak za przeproszeniem piszesz "z dupy" . Opisz cala akcje nawet jak mial by byc to jakis esej. Jest po sezonie kazdy bedzie mial czas poczytac. A jak chodzi o przekazywanie hajsu to dobrze, ze Misiek sprawdza bo nic konkretnego nie napisales, zadnego info a na forum tez swiezy user ;)
Honda CBR 900RR FireBlade SC33 / KTM ER 400 LC4-PD-> Kawasaki ZX10-R '05 / Alfarad 250 '20 -> Yamaha MT07 '19 / ?

Awatar użytkownika
Andys
Posty: 11
Rejestracja: 15 września 2015, 09:22
Lokalizacja: Opole

Re: Świąteczna Pomoc

Postautor: Andys » 29 listopada 2015, 14:17

Widzę, że wkrada się do mojego posta "polityka".
Konkretnie: we wtorek w Czarnowąsach o godzinie 17 robimy spotkanie wszystkich zainteresowanych pomocą.
Miejsce spotkania podam po przesłaniu do mnie informacji o chęci udzielenia pomocy na maila biuro@easydiver.pl
Pozdrawiam wszystkich i zapraszam.
Andys

Awatar użytkownika
-MisieK-
Posty: 1776
Rejestracja: 12 lutego 2015, 08:38
Lokalizacja: OB

Re: Świąteczna Pomoc

Postautor: -MisieK- » 29 listopada 2015, 14:38

Andys, jak by to ująć, sam mnie sprowokowałeś.
Nie podałeś typowego prywatnego adresu mailowego tylko firmowy.
Ponieważ w tym co piszesz jest sporo chaosu to postanowiłem zerknięcia na tą stronę.
Strona easydiver.pl ma w sobie tyle samo chaosu co Twoje wypowiedzi.
Najważniejsze zakładki, jak "terms and conditions" czy "about us" nie działają. Numer telefonu jest nieprawdziwy.
Na stronie podany jest adres w Paryżu, a stacjonarne sklepy w USA, choć formalnie Easy Diver to firma zarejestrowana w Komprachcicach na Róży Wiatrów 10. Z informacji jakie znalazłem wynika, że to niby sklep dla nurków. Itp. Itd.
Kurde sorry, dla mnie dużo niejasności. Po czymś takim, tak, owszem robię się podejrzliwy i węszę spiek :P
Nie robiłem specjalnie dochodzenia, napisałem co tam widzę. Wszystkie informacje są ogólno dostępne. Twoje imię, nazwisko, nip, regon, od kiedy masz działalność i czym się oficjalnie zajmujesz.

A tak na serio to zaczęło się od tego, że myślałem, że adres to "Easy Driver", dopiero po chwili skapnąłem się, że to Easy Diver.
No i jak już byłem na tej stronie to po prostu nie spodobało mi się to co tam zobaczyłem. Sorry, ale w dobie internetowych przekrętów na każdym kroku taka strona wydaje się mega podejrzana.

[EDIT]
To nie polityka, ale sam prowokujesz pisząc np. tekst, że miejsce spotkania tylko na priv.
To jakaś konspiracja jest ?? Nie możesz po prostu podać miejsca spotkania na forum ??
Simson SR50 B4->S51/1 E/2->KTM Duke 125->Kawasaki ER-6n->
->Triumph Street Triple R Matte Phantom Black
Obrazek

Awatar użytkownika
Andys
Posty: 11
Rejestracja: 15 września 2015, 09:22
Lokalizacja: Opole

Re: Świąteczna Pomoc

Postautor: Andys » 29 listopada 2015, 15:38

Misiek. (Misiek to podaj na forum swój adres mailowy tel itp.) Ja nie wnikam czym Ty się zajmujesz i gdzie sypiasz. Specjalnie nie podaję adresu spotkania, bo nie zależy mi aby zrobić kolejny minizlocik z kilkudziesięcioma ryczącymi maszynami. Ma to być spotkanie osób, które czują o co mi chodzi, jakie mamy intencje i cel. Nie chcesz - przecież nie zmuszam. Podaj mi swój telefon a pogadamy.
Andys


kuchnie Ruda Śląska

Wróć do „OPOLEZONE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika