Buty motocyklowe - pomoc w wyborze

Strefa Opolskich Motocyklistów
Awatar użytkownika
-MisieK-
Posty: 1776
Rejestracja: 12 lutego 2015, 08:38
Lokalizacja: OB

Buty motocyklowe - pomoc w wyborze

Postautor: -MisieK- » 05 października 2015, 16:18

Tak rozglądam się za jakimiś fajnymi butami.
Chodzi o takie w miarę uniwersalne buty, nazwijmy je sportowo-turystyczne :P
Moją uwagę przykuły butki RST Tractech Evo CE.
Cieszą się dobrą opinią. Są w pełni certyfikowane, nie tylko jakaś wkładka/ochraniacz itp. ale cały but.
Nie są ze skóry dzięki czemu są lżejsze. Z tego co czytam/słysze można w nich nawet spokojnie chodzić. Wewnątrz posiadają specjalną wyściółkę, która powoduje, że but jest wygodniejszy. Z jednej strony dobra wentylacja, a z drugiej piszą, że nawet szybko nie przemakają.
Teraz pytanie czy jest coś w podobnej cenie co można by rozważyć jako alternatywę dla tego buta czy nie ma sensu kombinować i brać te RST ? Te RST można kupić za około 600-700pln.
Może Alpinestar SMX-6, SIDI Fusion, TCX S-SPEED ??

Zależy mi na jakości wykonania. Jedne produkty RST są widzę ok, a na drugich ludzie psy wieszają. Sam mam bardzo mieszane doświadczenia z tą firmą. Już np. o butach RST Fusion bardzo źle się pisze.
Simson SR50 B4->S51/1 E/2->KTM Duke 125->Kawasaki ER-6n->
->Triumph Street Triple R Matte Phantom Black
Obrazek

Awatar użytkownika
Puzon
Posty: 263
Rejestracja: 17 września 2009, 11:59
Lokalizacja: Szczedrzyk

Re: Buty motocyklowe - pomoc w wyborze

Postautor: Puzon » 05 października 2015, 20:27

Modeli o których wspominasz nie użytkowałem więc trudno mi się na ich temat wypowiadać ale kupiłem u Killa wiosną alpinestars Web gore-tex i jestem z nich bardzo zadowolony dobre wykonanie dobre materiały itp. Kilkanaście godzin w upale na nodze nie męczy stóp przy chodzeniu nawet nie odczuwa się że to buty motocyklowe i bez trudu chowają się pod dżinsy. Może nie zachwycają wyglądem jak sportowe modele ale mi nie zależało na wyglądzie lecz na komforcie a ten jest naprawdę na wysokim poziomie.
https://www.facebook.com/motobajkal/

Jest nas tylu i każdy ma prawo do własnego stylu.

Awatar użytkownika
-MisieK-
Posty: 1776
Rejestracja: 12 lutego 2015, 08:38
Lokalizacja: OB

Re: Buty motocyklowe - pomoc w wyborze

Postautor: -MisieK- » 05 października 2015, 21:21

Tak to fajne buty ale raczej typowo turystyczne.
Znacznie mniej w nich ochrony.
Ale opinie generalnie całkiem dobre mają. Będę musiał przymierzyć.
Simson SR50 B4->S51/1 E/2->KTM Duke 125->Kawasaki ER-6n->
->Triumph Street Triple R Matte Phantom Black
Obrazek

Tomzo
Posty: 230
Rejestracja: 07 września 2015, 19:26
Lokalizacja: Opolskie

Re: Buty motocyklowe - pomoc w wyborze

Postautor: Tomzo » 05 października 2015, 23:01

Cześć,ja mam Alpinestarsy S-MX 1.1.Nie wiem jak spiszą się do dalszej turystyki ale np. wokół komina,na zakupy czy do nawet dłuższego spacerowania nie czuję że to buty na moto-bardzo wygodne,po kilkudziesto minutowej jezdzie w deszczu też nie przemokły ani nie odczuwałem zimna także butki super.Zwróć uwagę na numeracje bo jest zaniżona-normalnie mój rozmiar stopy to 45 a buty 46 mi pasują.
Uzupełniam braki z dziecinstwa;)
Honda CBF 600S


kuchnie Ruda Śląska

Wróć do „OPOLEZONE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika