aktualne testy na prawko

Strefa Opolskich Motocyklistów
Awatar użytkownika
jaras111x
Posty: 540
Rejestracja: 19 czerwca 2011, 16:54
Lokalizacja: Opole,śląsk

Postautor: jaras111x » 14 lutego 2015, 18:56

Niestety jazda "normalna" a w czasie egzaminu to 2 różne rzeczy. A do tego jak już wcześniej jeżdzisz na moto to nabierasz nawyków dzięki którym jest ci jeszcze ciężej zdać. Ale lepiej się przemęczyć niż potem być "frajerem" bez prawka :)

jaro33 nie idz w ślady naszego forumowego GURU zajebistości (czarny87) i zrób prawko :)

Awatar użytkownika
jaro33
Posty: 350
Rejestracja: 21 marca 2013, 22:46
Lokalizacja: POKÓJ

Postautor: jaro33 » 14 lutego 2015, 19:55

nie zamierzam zwłaszcza w jego ślady...
DŁUGIEGO SEZONU I SZEROKOŚCI DLA WSZYSTKICH MIŁOŚNIKÓW JEDNOŚLADÓW..

Awatar użytkownika
Pabel
Posty: 1541
Rejestracja: 14 grudnia 2014, 23:24
Lokalizacja: Kietrz

Postautor: Pabel » 16 lutego 2015, 21:01

Killu o gymkhanie to nawet sie nie wypowiadam, to są katy. Maja moto zmodyfikowane bomaja ale umiejetnosci takie, ze ja pierdziele czasem az oczy przecieram. Ja podalem przyklad jazdy jaka jest najczesciej tzn. droga i predkosci 70-100+ to mialem na mysli, a co do parkingu i SM to sie zupelnie zgadzam, kazdy typ jest inaczej skonstruowany i wymaga innej techniki jednak ja jakos nieswiadomie bralem pod uwage typ jaki sam posiadam egoistycznie nie biorac reszty pod uwage :D

Awatar użytkownika
Killu
Posty: 3039
Rejestracja: 16 stycznia 2009, 06:12
Lokalizacja: Opole

Postautor: Killu » 16 lutego 2015, 21:26

Oj tam, nie bądź taki samokrytyczny ;)

Najważniejsze to, żeby był fun :D A jakie kto ma kąty, to już mało istotne.
Oświadczam, że moje opinie są nieprzemyślane i subiektywne. Ponadto w każdej chwili mogę je diametralnie zmienić lub się ich wyprzeć ;)

Awatar użytkownika
Pabel
Posty: 1541
Rejestracja: 14 grudnia 2014, 23:24
Lokalizacja: Kietrz

Postautor: Pabel » 16 lutego 2015, 22:55

Fun to mialem w niedziele na Gorze sw. Anny lecac w polowie zakretu natknalem sie na niezle lodowisko :D

P.S.- Killu badz tak dobry i rzuc okiem fachowca na linki z prywatnej wiadomosci ;)

Awatar użytkownika
-MisieK-
Posty: 1776
Rejestracja: 12 lutego 2015, 08:38
Lokalizacja: OB

Postautor: -MisieK- » 23 lutego 2015, 13:56

Tutaj najnowsze informacje o pytaniach na egzaminach na prawko.
http://tvn24bis.pl/z-kraju,74/nowe-zasady-testow-na-prawo-jazdy,517771.html

Tak w skrócie.
Wynika z tego, że obecnie jest 2 900 pytań razem na wszystkie kategorie.
W tej chwili pytania są weryfikowane przez specjalną komisję. Po weryfikacji zostaną w pełni upublicznione.
Potem baza będzie na bieżąco aktualizowana o nowe pytania.
Simson SR50 B4->S51/1 E/2->KTM Duke 125->Kawasaki ER-6n->
->Triumph Street Triple R Matte Phantom Black
Obrazek

Awatar użytkownika
Pabel
Posty: 1541
Rejestracja: 14 grudnia 2014, 23:24
Lokalizacja: Kietrz

Postautor: Pabel » 23 lutego 2015, 14:08

nie zazdroszczę przyszłym motocyklistom :)

Awatar użytkownika
jaro33
Posty: 350
Rejestracja: 21 marca 2013, 22:46
Lokalizacja: POKÓJ

Postautor: jaro33 » 23 lutego 2015, 15:10

no ja sobie TEŻ nie zazdroszczę..plac już ogarniam ,trenuję w praktyce,ale testy na razie dramat
DŁUGIEGO SEZONU I SZEROKOŚCI DLA WSZYSTKICH MIŁOŚNIKÓW JEDNOŚLADÓW..

Awatar użytkownika
-MisieK-
Posty: 1776
Rejestracja: 12 lutego 2015, 08:38
Lokalizacja: OB

Postautor: -MisieK- » 23 lutego 2015, 15:42

jaro33 pisze:trenuję w praktyce,ale testy na razie dramat


Bez przesady. Trzeba tylko chwile przysiąść i porobić te testy. Trzeba "zrozumieć" :wink: o co chodziło twórcą. Trzeba dostosować się do niekiedy dziwnego sposobu zadawania pytania i czasem nieco dziwnej składni zdań. Ale to jest wszystko powtarzalne. Po jakimś czasie człowiek łapie o co w tym biega. No i kilka informacji trzeba sobie przyswoić, szczególnie z pierwszej pomocy oraz takie konkrety jak np. dozwolona prędkość z dzieckiem do 8 roku życia... :) Jest też kilka pytań pułapek. Wiele osób twierdzi, że to pytania z błędnymi odpowiedziami. Tak nie jest, po prostu kilka pytań jest podchwytliwych i IMO mają za zadania raczej uwalenie niż sprawdzenie wiedzy.
Ja jestem, można by powiedzieć, na gorąco więc chętnie mogę pomóc.
Mi egzamin zajął chyba ze 4 minuty i zrobiłem jakiś jeden błąd za 1punkt i prawdę powiedziawszy nie wiem nawet gdzie :P

[EDIT]
Dodam, że osobiście uważam, że teraz nie jest źle bo zawsze jest tylko jedna możliwa odpowiedź. Wyobrażacie sobie, że jest 3 000 pytań i w każdym mogą być 1,2 lub 3 poprawne odpowiedzi :) Teraz w wielu pytaniach jedna jest totalnie bez sensowna czyli mamy 50% szans :P
Simson SR50 B4->S51/1 E/2->KTM Duke 125->Kawasaki ER-6n->
->Triumph Street Triple R Matte Phantom Black
Obrazek

Klopsik
Posty: 125
Rejestracja: 08 kwietnia 2013, 10:01
Lokalizacja: Opole

Postautor: Klopsik » 23 lutego 2015, 19:11

Z tymi testami to trzeba mieć farta, podobnie z jazdą. Zdawałem w zeszłym roku i w zasadzie nie uczyłem się jakoś okropnie na teorię na A2. Poszedłem tam z myślą "1 egzamin dopiero, co będzie to będzie" I zdałem :D Podobnie wyglądała praktyka, gdzie trafiłem na wyrozumiałego egzaminatora, który przymknął oko podczas 8 na najechanie na linie tłumacząc mi później tym, że jestem drobnej budowy i lepiej idzie mi jazda w mieście , niż manewrowanie ciężkim motocyklem (XJ6n swoje waży) :twisted: Ogólnie egzamin na A2 wspominam mega miło, jednak nie wszyscy egzaminatorzy są tam tylko i wyłącznie dla pokazania, że "nie potrafisz jeździć" :)
Motorynka->Malaguti F10 70cc sport->Suzuki GS 500e->Suzuki GSXR 750 SRAD->Kawasaki ZX-10R 2006->Suzuki GSX-R 600 2011

RIDE HARD OR STAY HOME!


kuchnie Ruda Śląska

Wróć do „OPOLEZONE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika