aktualne testy na prawko

Strefa Opolskich Motocyklistów
Awatar użytkownika
jaro33
Posty: 350
Rejestracja: 21 marca 2013, 22:46
Lokalizacja: POKÓJ

aktualne testy na prawko

Postautor: jaro33 » 11 lutego 2015, 17:17

siemka,posiada ktoś może albo ma dojścia do aktualnych testów na A,albo link bo szukałem w necie ale nic najnowszego nie znalazłem albo słabo szukałem..z góry dzięki..
DŁUGIEGO SEZONU I SZEROKOŚCI DLA WSZYSTKICH MIŁOŚNIKÓW JEDNOŚLADÓW..

Awatar użytkownika
Pabel
Posty: 1541
Rejestracja: 14 grudnia 2014, 23:24
Lokalizacja: Kietrz

Postautor: Pabel » 11 lutego 2015, 20:51

podejdz do najblizszej szkoly jazdy za dyszke na cd Ci sprzedadza dokladnie te ktore sa w wordach ;) maja kazda kategorie (zadna lewizna wszystko z licencja )

Awatar użytkownika
jaro33
Posty: 350
Rejestracja: 21 marca 2013, 22:46
Lokalizacja: POKÓJ

Postautor: jaro33 » 11 lutego 2015, 21:07

dzięki z info a co do SZKOŁY JAZDY to którą polecacie ???? wiem że temat był ale jednak warto z aktualizować bo sezon tuż tuż!!!!
DŁUGIEGO SEZONU I SZEROKOŚCI DLA WSZYSTKICH MIŁOŚNIKÓW JEDNOŚLADÓW..

Awatar użytkownika
Pabel
Posty: 1541
Rejestracja: 14 grudnia 2014, 23:24
Lokalizacja: Kietrz

Postautor: Pabel » 12 lutego 2015, 07:40

tutaj niestety nie pomogę bo do Kietrza byś raczej na jazdy nie jeździł :D

Awatar użytkownika
misiek93
Posty: 96
Rejestracja: 19 stycznia 2014, 17:46
Lokalizacja: Karczów/Opole

Postautor: misiek93 » 12 lutego 2015, 07:48

Jak ja robiłem prawko, to DH i Dakar były najlepszymi szkołami w Opolu. Teraz słyszałem, że w DH do egzaminu teoretycznego kursant uczy się sam (e-learning czy coś takiego). Mimo wszystko polecam uderzyć do tych dwóch szkół.
Honda CBR 600 F4i
Obrazek

Awatar użytkownika
Pabel
Posty: 1541
Rejestracja: 14 grudnia 2014, 23:24
Lokalizacja: Kietrz

Postautor: Pabel » 12 lutego 2015, 08:03

misiek, moja teraz robi prawko tyle, że na B i musi oprócz tej własnej nauki w domu z CD testów zaliczyć kilka godzin wykładów i to musi być udokumentowane tak jak wyjeżdżone godziny, takie są przepisy dot. prawa do przystąpienia do egzaminu.

W opolu na oleskiej przy giełdzie warzyw brałem sobie godzinke żeby pojeździć na ybr 250 (przed egzaminem 1 raz na niej siedziałem bo uczyliśmy się na romecie 150 :D ) spoko koleś (Heniek chyba) dużo jeszcze tłumaczył kilka ciekawostek na temat sposobów oblewania przez egzaminatorów więc wrażenie odniosłem pozytywne, 601 405 121 to był wtedy jego nr, może Ci się przyda ; )

i powodzenia ! :)

Awatar użytkownika
-MisieK-
Posty: 1776
Rejestracja: 12 lutego 2015, 08:38
Lokalizacja: OB

Postautor: -MisieK- » 12 lutego 2015, 09:38

Witam,

To mój pierwszy post i choć to nie ten wątek to chciałem się przywitać :)

Jako, że jestem dość świeżo z tematem to postanowiłem się z Wami podzielić moim doświadczeniem.
Moją przygodę z jednośladami zacząłem powiedzmy kilkanaście lat temu od Simsona skutera, potem był Simson enduro. Potem przyszedł czas na prawko, ponieważ maluch już czekał doradzono mi aby nie robić A i B jednocześnie bo z jednego na bank mnie uwalą i będę musiał czekać na prawko. Tak zrobiłem :( Jednak przez te wszystkie lata cały czas myśl o jednośladzie nie dawała mi spokoju. No i nagle zmiana przepisów i możliwość dosiadania 125. Niestety szybko okazało się, że to jednak zdecydowanie za mało. Może gdyby tylko po mieście jeździć ale już na bank nie poza nim. Zatem szybka decyzja o prawku i po krzyku.
Teraz do meritum.

Pabel pisze: musi oprócz tej własnej nauki w domu z CD testów zaliczyć kilka godzin wykładów i to musi być udokumentowane tak jak wyjeżdżone godziny, takie są przepisy dot. prawa do przystąpienia do egzaminu.


No właśnie już nie bo zmieniły się przepisy i teraz już nie trzeba odbywać kursu aby podejść do teorii.
Ale nawet wcześniej większość szkół ograniczała się do przekazania materiałów kursantowi i fałszowania dokumentacji związanej z odbytym kursem teoretycznym oraz egzaminem wewnętrznym.

Po drugie nie wierzcie w bajki, że to wina egzaminatora, że ktoś nie zdał. W przypadku motocykla egzamin jest bardzo dokładnie określony i na placu wszystko zależy tylko od egzaminowanego, a wszystko siedzi tak na prawdę w jego głowie. Egzaminator nie musi robić nic, kandydaci sami bez najmniejszej pomocy egzaminatora się oblewają. Na mieście też wszystko zależy tylko od nas.

Teraz materiały.
Polecam stronę "zdamyto" http://www.zdamyto.com/
Koszt chyba z 15zl (już nie pamiętam), a ogromna baza pytań.
Jest tryb nauka i egzamin.

Druga pozycja to zestaw z tej strony http://www.e-kierowca.pl/. Ja dostałem go na kursie i muszę powiedzieć, że płyta z testami najbardziej odpowiadała realiom na egzaminie. Płyta zawiera bardzo dużą ilość prawdziwych pytań z baz egzaminacyjnych. Po instalacji baza jest aktualizowana przez internet.
Można kupić samą książkę z teorią lub tylko płytę.
Ponieważ zmieniły się przepisy i nie jest potrzebny kurs to jest tam też dostępny cały pakiet e-learnig za 90zl http://www.sklep.e-kierowca.pl/e-kurs-teoria-w-domu-kat-a-a1-a2-am-pakiet-materialow-dla-kursanta.html

Trzecia pozycja z tej strony http://www.grupaimage.com.pl/sklep,513 Sam nie testowałem ale podobno dobre.

Pabel pisze:podejdz do najblizszej szkoly jazdy za dyszke na cd Ci sprzedadza dokladnie te ktore sa w wordach ;) maja kazda kategorie (zadna lewizna wszystko z licencja )

Nie do końca. To co kumpel dostał w swojej szkole było beznadzieje i moim zdaniem nie przypominało w ogóle prawdziwych testów.

Teraz szkoła :)
Ja wiem, że mówimy o Opolu ale ja zrobiłem kurs we Wrocku. Czemu? Bo chciałem się coś nauczyć. Kurs robiłem tutaj http://motorsfera.pl/ Długo szukałem i czytałem zanim wybrałem. Waldek (właściciel) podchodzi poważnie do tematu i to mnie przekonało. Jest normalny kurs teoretyczny w skład którego wchodzi spotkanie z mechanikiem gdzie dowiadujemy się wszystkiego co musimy robić w kwestii podstawowej obsługi moto. Wypad do sklepu z ciuchami gdzie dowiadujemy się jak dobrać kask, ciuchy itp. Wypad do salonu Yamahy gdzie można przymierzyć się do moto. Porozmawiać o doborze motocykla itp. Kurs pierwszej pomocy z ratownikiem medycznym z ćwiczeniami na fantomach. No i oczywiście teoria związana z przepisami czyli to co do egzaminu ale także dużo teorii o technice jazdy.
Zanim idzie się na egzamin trzeba najpierw przejść normalny egzamin wewnętrzny zarówno z teorii jak i praktyki.
Co do samej jazdy to poza typowymi zadaniami Waldek uczy również przeciwskrętu czy przeciwwagi.
Pomimo, że jeździłem motorem i na sam kurs czasem podjeżdżałem moją 125ką to chciałem zrobić prawdziwy kurs i nauczyć się więcej.

Teraz najważniejsza kwestia. Mam świadomość, że nie każdy jest wariatem jak ja i nie będzie jeździł z Opola do Wrocka na kurs :)
Ja sam nie jestem z Opola tylko z Brzegu więc dla mnie to ta sama droga w obu kierunkach dlatego taka decyzja. Natomiast pozostaje kwestia egzaminu. Ponieważ robiłem kurs razem z kumplem ale on właśnie w Opolu, a ja we Wro to mamy porównanie.
Pamiętać należy, że nie ma znaczenia gdzie robi się kurs - to bardzo ważne.
Zdawać można w każdym ośrodku, a między Opolem, a Wro jest przepaść.
W Opolu na egzaminie bardzo zwracają uwagę na chore kręcenie głową podczas całego egzaminu na placu. We Wro poza upewnieniem się co do możliwości rozpoczęcia jazdy nikt nie każe machać głową np. podczas ósemki. W Opolu jest pomiar radarowy prędkości, a we Wro... NIE !!
Wszystko robi się spokojniej i wolniej. W Opolu czeka się na termin, a w zimie nie ma egzaminów. We Wro na teorię czeka się góra 2-3 dni, a praktyka odbywa się praktycznie cały rok i również czeka się góra 2-3 dni na egzamin. Jeśli jest mokro to egzaminator sam mówi, żeby robić wszystko wolniej, że nikt nikogo nie goni. Kilku egzaminatorów samych jeździ na moto więc mają inne podejście. Dobrze patrzą jeśli na egzamin idziemy w pełnych motocyklowych ciuchach. Jeśli wyjedzie się z placu to na mieście trzeba zrobić jakąś totalną głupotę żeby nie zdać.
Teraz najważniejsze. Kumpel, który kurs zrobił w Opolu poszedł na egzamin do Wro bez ani jednej jazdy we Wro. W poniedziałek zapisał się na teorię na środę, a po wyjściu z teorii w środę zapisał się na praktykę na dzień następny i już w czwartek cieszył się zamknięciem tematu prawa jazdy !! :)

Macie jakieś pytania? Chętnie odpowiem :)
Lewa w górę i do zobaczenie gdzieś na drodze.

Pozdro
Misiek

Awatar użytkownika
Pabel
Posty: 1541
Rejestracja: 14 grudnia 2014, 23:24
Lokalizacja: Kietrz

Postautor: Pabel » 12 lutego 2015, 11:01

Akurat co do płytek CD to musiał kumpel trafić na ciulatą szkołę, szkoła nauki jazdy dostaje/wykupuje ze swojego wordu pule płytek, które potem odsprzedaje za dyszaka kursantom (koszt licencji) pytania są dokładnie te, które są na egzaminie teoretycznym , ja to sprawdziłem na 2 kategoriach (A,B) oraz teraz moja jak zdawała było wszystko to co w WORD Opole na egzaminie- więc jak pisałem wcześniej jakieś trefne źródło miała szkoła :)


z kursem(wykładami) możliwe i chociaż w ten sposób ułatwili zdobycie upragnionego plastiku - jednak moim zdaniem to głupota i powinno się odbywać tak jak opisaleś o swojej szkole

Pozdro i do zobaczenia w weekend na drodze ! ;)


aaa co do kręcenia głową to w Opolu mnie na tym Rejkowski kilka lat wstecz oblał bo patrzyłem w lusterka (przyzwyczajenie) a nie się odwracałem za siebie k***a. to taka dygresja na marginesie za drugim trafiłem na Niedobe, z mechaniki wypytał o wszystko ale to był pikuś a jazdy bez zbędnego czepiania się z górki :D
Ostatnio zmieniony 12 lutego 2015, 11:04 przez Pabel, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
PrzemoYZF
Posty: 71
Rejestracja: 21 września 2014, 13:05
Lokalizacja: Zdzieszowice

Postautor: PrzemoYZF » 12 lutego 2015, 11:03

Od instruktora szkoły jazdy kupisz płytke z testami która zawiera jakieś 300 pytań. Word korzysta z bazy ok. 3000 pytań. Moim zdaniem szkoda nawet tych 15 zł. Ja prawko robiłem 2 lata temu i też taką płytkę dostałem. Raz odpaliłem i poleciała w kąt. W necie bez trudu znajdziesz testy do ściągnięcia na kat. A z bazą 1500 pytań i więcej. Proponuje ściągnąć ze trzy takie testy i przewałkować je. Uprzedzam mi przebrnięcie przez 1500 pytań zajmowało 4 godz. Lekko nie bylo ale na pewno byłem lepiej przygotowany niż po tej marnej płytce. POWODZENIA

Swoją drogą słyszałem że zaostrzyły sie kary za brak prawka i przekroczenie prędkości. Ktoś, coś wie więcej na ten temat?

Awatar użytkownika
Pabel
Posty: 1541
Rejestracja: 14 grudnia 2014, 23:24
Lokalizacja: Kietrz

Postautor: Pabel » 12 lutego 2015, 11:05

Przemo na motormanii lub scigaczu o tym pisali luknij tam, a z tego co koło tygodnia wstecz na RMF mówili to sejm to przegłosował ale jeszcze senat musi więc póki co po staremu :)

Awatar użytkownika
-MisieK-
Posty: 1776
Rejestracja: 12 lutego 2015, 08:38
Lokalizacja: OB

Postautor: -MisieK- » 12 lutego 2015, 11:23

To nie dokładnie tak jest.
Szkoła kupuje płyty z jakiego źródła chce, a ośrodki egzaminacyjne mają w ofercie po prostu materiały od jednego z producentów. Szkoła może sobie kupić od ośrodka egzaminacyjnego lub prosto od jednego z producentów.

Co do ilości pytań z bazy na płytach to też nie jest takie proste. Przez dwa lata wiele się zmieniło. Na płycie z moich materiałów było chyba 800 pytań z oficjalnej bazy (a wtedy nie było jeszcze 3000 pytań w bazie, tylko chyba z 1200 czy 1500). Cały czas te materiały są aktualizowane o uwolnione kolejne pytania z bazy.
Prawda jest taka, że 90% pytań z mojej płyty miałem na egzaminie.

Zresztą z tego co widzę chyba oficjalna baza została całkowicie już uwolniona (bo takie było zamierzenie) i właśnie te materiały od e-kierowca mają całą oficjalną bazę pytań.

Kod: Zaznacz cały

Spółka e-kierowca ma przyjemność poinformować, że podpisała umowę licencyjną z Instytutem Transportu Samochodowego – kolejnym oficjalnym dostawcą pytań na egzaminy państwowe. Na mocy umowy, ITS przekazał spółce e-kierowca do publikacji 500 pytań.

[b]W tej chwili funkcjonuje trzech oficjalnych dostawców, których pytania są wykorzystywane podczas egzaminów państwowych, sa to: PWPW, ITS i e-kierowca.[/b]

Zbiór w OFICJALNYCH TESTACH EGZAMINACYJNYCH NA PRAWO JAZDY zawiera pytania wszystkich powyższych dostawców, jest więc tym samym najobszerniejszą bazą pytań pojawiających się na egzaminach w WORDach.

Cała baza jest dostępna na płycie Oficjalne testy egzaminacyjne na DVD w opcji „+500” zawierającej oprócz pytań e-kierowca i PWPW, 500 pytań ITS-u.

Z największej bazy na rynku można również korzystać w OFICJALNYCH TESTACH EGZAMINACYJNYCH ONLINE, dostępnych na stronie www.prawojazdy.com.pl.


Koszt ledwie 25zl http://www.sklep.e-kierowca.pl/nowe-testy-z-bazy-pwpw-kat-a-b-c-i-d.html
I nie ma bata żeby nie zdać :)


Co do materiałów w sieci to trzeba być ostrożnym. Często te pytania ni jak się mają do tych na egzaminie i jest w nich wiele błędów bo są tworzone z tego co tam ludzie po egzaminie opowiadają, a opowiadają wiele bajek szczególnie Ci, którzy nie zdali. Albo też ze starych typów testów itp.

Awatar użytkownika
Pabel
Posty: 1541
Rejestracja: 14 grudnia 2014, 23:24
Lokalizacja: Kietrz

Postautor: Pabel » 12 lutego 2015, 11:37

Ja miałem o tyle prościej że może było ze 200 pytań i z tego miałem 25 jakoś na egzaminie (2 kat w jednym) teraz są filmiki itp. Ale tak jak napisałeś zależy skąd ogarniesz płytę w Kietrzu mają z WORDu a WORD prawdopodobnie od producenta, od którego mają testy , moja zdawała półtora - dwa tygodnie temu i się wszystko zgadzało, a jak ktoś mi mówi, że nie zdał testów bo coś tam to po prostu za mało posiedział, przepisy są dla wszystkich takie same i jak się ma płytę z pytaniami to jedynym powodem oblania może być lenistwo - tak jak napisałeś " nie ma bata żeby nie zdać " ;)

Awatar użytkownika
-MisieK-
Posty: 1776
Rejestracja: 12 lutego 2015, 08:38
Lokalizacja: OB

Postautor: -MisieK- » 12 lutego 2015, 12:17

Napisze tak, jak ktoś zdaje pierwsze prawko w życiu i nie ma obycia z ruchem drogowym to nie dziwie się, że czasem noga się powinie. To jest jednak ogromny stres, mało czasu na pytania, mało wiedzy praktycznej itp.
Niektóre pytania są tendencyjne, źle sformułowane, dziwne...
Osoba, która zaczyna dopiero przygodę na poważne z ruchem drogowym może mieć problemy i przy obecnym systemie testów może nie zdać za pierwszym razem szczególnie jeśli mało się przyłoży i uczy się sama zamiast na sensownym kursie.
Jeśli natomiast ma się np. prawko na B to teoretycznie bez nauki powinno się zdać, pomijając pytania typowo motocyklowe.
Jeśli jednak ktoś kto porusz się po drodze i na egzaminie nie osiąga choćby tych 65 punktów (do zdania potrzeba 68), to powinno się mu zabierać posiadane prawko na inne kategorie :)

BTW jak zdawałem B to było tylko 20 gotowych testów i na egzaminie dostawało się po prostu jeden z nich. Wszyscy mieli dostęp do testów, a jednak było pełno osób, które oblewały.

Awatar użytkownika
Pabel
Posty: 1541
Rejestracja: 14 grudnia 2014, 23:24
Lokalizacja: Kietrz

Postautor: Pabel » 12 lutego 2015, 13:01

Ja do tej pory pamiętam, że nie ważne jakie było pytanie byle kieliszki na ilustracji to była odpowiedź A i C :D

Awatar użytkownika
PrzemoYZF
Posty: 71
Rejestracja: 21 września 2014, 13:05
Lokalizacja: Zdzieszowice

Postautor: PrzemoYZF » 12 lutego 2015, 13:40

Widzę że troche się zmieniło przez te dwa lata. Na szczęście na lepsze :) Wtedy tylko 200 czy 300 pytań było podanych do publicznej wiadomości a reszta to nie wiadomo na co sie mogło trafić. Ja podszedłem do tego w ten sposób że "im więcej pytań z różnych beczek przerobie tym lepiej będzie mi znaleźć prawidłową odp na pytanie którego jeszcze nigdy na oczy nie widziałem". Prawko na B mam już 10 lat a i tak za pierwszym razem brakło mi jednego punktu żeby zdać :/ Prawdą jest że niektóre pytania są tak ułożone że trudno sie połapać o co w nich chodzi, a czas ucieka + stres. Nie jest to łatwy egzamin. Na jednym z tych dwóch egzaminów popłakała się jedna z uczestniczek. Myślałem, że nie zdała i płacze. A okazało się że to ze szczęścia :) To pokazuje, że dla niektórych to trudny orzech do zgryzienia.


Dużo uporu w dążeniu do celu życzę wszystkim kandydatom na prawko! W szczególności na kat A :D


kuchnie Ruda Śląska

Wróć do „OPOLEZONE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika