latanie bez prawka

Strefa Opolskich Motocyklistów
Awatar użytkownika
jaro33
Posty: 350
Rejestracja: 21 marca 2013, 22:46
Lokalizacja: POKÓJ

latanie bez prawka

Postautor: jaro33 » 05 lipca 2014, 13:55

witam,czy ktoś orientuje się kiedy dokładnie mają wejść w życie zaostrzone przepisy dotyczące jazdy bez uprawnień.i jakie będą konsekwencje .być może ktoś na co dzień siedzi w przepisach więc czekam na informacje..z góry dzięki..
DŁUGIEGO SEZONU I SZEROKOŚCI DLA WSZYSTKICH MIŁOŚNIKÓW JEDNOŚLADÓW..

Awatar użytkownika
CzArny87
Posty: 260
Rejestracja: 21 sierpnia 2012, 12:08

Postautor: CzArny87 » 05 lipca 2014, 17:17

W googlach przeczytaj,zarazem nie mow tylko ze nie masz prawka i boisz sie pojscia do przyslowiowej paki,jak rzecze wznowiony kodeks...

Kurozja jedzie na kilometr fakt,iz zamkna do pudla kogos ktojest ulozonym ,pracujacym czlowiekiem,dbajacym o rodzine,tylko za to ze lata na moto bez prawka dlatego ze cepy z wordu jemu to uniemozliwiaja...glupie jak wszystko wtm kraju
Ostatnio zmieniony 05 lipca 2014, 17:24 przez CzArny87, łącznie zmieniany 2 razy.
I won't die until i'll show you middle finger on one wheel.

Najpierw był chiński romet>Honda NSR lamborghini orange>Yamaha r1 2002>Aprilia RSV 2006 custom paint.

markali
Posty: 62
Rejestracja: 24 marca 2013, 14:09
Lokalizacja: Prószków

Postautor: markali » 05 lipca 2014, 17:20

Tutaj masz proponowane kary. Wszystko jeszcze do "obróbki" bo to projekt.
http://autokult.pl/2445,zaostrzenie-kar ... -uprawnien
Jest tam mowa też o wprowadzeniu do KK czynu zabronionego polegającego na kierowaniu po odebraniu uprawnień ale trzeba pamiętać że jest już zabraniający tego taki art. 244KK.

Awatar użytkownika
CzArny87
Posty: 260
Rejestracja: 21 sierpnia 2012, 12:08

Postautor: CzArny87 » 05 lipca 2014, 17:31

Przy czym paka grozi tylko wowczas gdy odebrano wczesniej uprawnienia,nie w przypadku gdy nie posiada sie ich wcale,czyli znow mi sie upieklo...ufff
I won't die until i'll show you middle finger on one wheel.



Najpierw był chiński romet>Honda NSR lamborghini orange>Yamaha r1 2002>Aprilia RSV 2006 custom paint.

markali
Posty: 62
Rejestracja: 24 marca 2013, 14:09
Lokalizacja: Prószków

Postautor: markali » 05 lipca 2014, 17:32

CzArny87 pisze:W googlach przeczytaj,zarazem nie mow tylko ze nie masz prawka i boisz sie pojscia do przyslowiowej paki,jak rzecze wznowiony kodeks...

Kurozja jedzie na kilometr fakt,iz zamkna do pudla kogos ktojest ulozonym ,pracujacym czlowiekiem,dbajacym o rodzine,tylko za to ze lata na moto bez prawka dlatego ze cepy z wordu jemu to uniemozliwiaja...glupie jak wszystko wtm kraju


Tak się przeważnie kończy ta "głupota":

W przypadku kolizji, kierowca bez uprawnień – nieważne, czy w ogóle ich nie ma, czy brakuje mu tylko potrzebnej kategorii – musi rozliczyć się ze swoim ubezpieczycielem. Ten bowiem najpierw wyrównuje straty poszkodowanemu, a potem każe zwrócić sobie pieniądze. Jeśli w wypadku ktoś zginie, możemy zostać obciążeni kwotą nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Jeśli zaistnieje taka potrzeba, możemy również zostać obciążeni wypłatą renty inwalidzkiej poszkodowanym.

Jeszcze jeden art. dot. jazdy bez uprawnień i przerobionych skuterów:

http://www.magazynauto.pl/porady/przepi ... nId,976285

Ja to określę delikatniej: niewiedza bądź nieodpowiedzialność kierującego bez uprawnień.

Wiem że jest się ciężko oprzeć ale nie polecam.
Ostatnio zmieniony 05 lipca 2014, 17:50 przez markali, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
z3
Posty: 80
Rejestracja: 11 lipca 2012, 22:46
Lokalizacja: Opole

Postautor: z3 » 05 lipca 2014, 17:41

Czarny, moim zdaniem jak dba się o rodzinę to nie ryzykuje się jazdy bez uprawnień.

1. Można siebie zabić
2. Można kogoś zabić i zostać rozłączonym z rodziną
3. Można ponieść duże koszty, które odczuje rodzina
4. Motocykl poczeka

Jeszcze powinno się rozróżnić kwestię oczywiście "jazdy bez papierka" i "jazdy bez zrobionego kursu", w przypadku tego drugiego to jak najbardziej powinno być karane.

Awatar użytkownika
CzArny87
Posty: 260
Rejestracja: 21 sierpnia 2012, 12:08

Postautor: CzArny87 » 05 lipca 2014, 18:01

Ja mam za soba kompletny kurs i 10 podejsc do egzaminu,i za kazdym razem oblewa mnie debil bo policja pisze protokoly z zatrzyman do wordu i tak kolo sie zamyka.Nie popieram jazdy bez kursu...
I won't die until i'll show you middle finger on one wheel.



Najpierw był chiński romet>Honda NSR lamborghini orange>Yamaha r1 2002>Aprilia RSV 2006 custom paint.

Awatar użytkownika
Rafal600
Posty: 203
Rejestracja: 30 czerwca 2012, 16:53
Lokalizacja: Lewin Brzeski

Postautor: Rafal600 » 05 lipca 2014, 18:08

Jak sie domyslam to nie kwestia przygotowania i doswiadczenia bo to juz z pewnoscia posiadasz, a nie myslales o jakims innym wordzie? inne miasto byle tylko zdac? czy te protokoły beda rozsylac po calej Polsce?
"Niebezpieczna gra, która nie zna słowa strach, tak!
To tylko chwila, czysta adrenalina..
dziś zamiast krwi ona płynie w moich żyłach"

Awatar użytkownika
CzArny87
Posty: 260
Rejestracja: 21 sierpnia 2012, 12:08

Postautor: CzArny87 » 05 lipca 2014, 18:12

Ogolnie to w chuju to mam,wylatuje w niedziele,latam ,chowam,raz na dwa miechy place. 300 i olewam,nie mam czasu uzerac sie z pojebami...
I won't die until i'll show you middle finger on one wheel.



Najpierw był chiński romet>Honda NSR lamborghini orange>Yamaha r1 2002>Aprilia RSV 2006 custom paint.

Awatar użytkownika
jaro33
Posty: 350
Rejestracja: 21 marca 2013, 22:46
Lokalizacja: POKÓJ

Postautor: jaro33 » 05 lipca 2014, 19:02

ja też latam kilka sezonów bez uprawnień i przestaje mnie to bawić..raz że przesrane w przypadku jakiejkolwiek przygody z puszką i nie tylko ..dwa że kręcenie po wiochach i w około komina przestało mnie bawić ,nigdzie dalej ruszyć się nie da bo z duże ryzyko nie mówiąc o wypadzie za granicę..nie mam papierka i też tego nie popieram ,dlatego trzeba zabrać dupę w troki i zrobić papier...czarny myślę że w końcu znajdą bat na nas i czy się chce czy nie chce trzeba będzie zrobić bo 5 tyś grzywny(bo pewnie tyle będzie albo i lepiej) tym bardziej biegać po sądach...albo przesiadka na rower :oops:
DŁUGIEGO SEZONU I SZEROKOŚCI DLA WSZYSTKICH MIŁOŚNIKÓW JEDNOŚLADÓW..

markali
Posty: 62
Rejestracja: 24 marca 2013, 14:09
Lokalizacja: Prószków

Postautor: markali » 06 lipca 2014, 11:04

CzArny87 pisze:Przy czym paka grozi tylko wowczas gdy odebrano wczesniej uprawnienia,nie w przypadku gdy nie posiada sie ich wcale,czyli znow mi sie upieklo...ufff


Może coś niejasno napisałem ale art. dot. w/w sytuacji ma powstać.
Art. 244KK dotyczy sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. To że został wydany zakaz nie znaczy przecież że ktoś musiał mieć uprawnienia ale przeważnie jest z tym związane np. wyrok po jeździe na bani (zabrane prawko i zakaz sądowy). Ja to tak rozumuję.

Awatar użytkownika
CzArny87
Posty: 260
Rejestracja: 21 sierpnia 2012, 12:08

Postautor: CzArny87 » 06 lipca 2014, 22:09

Drogi sport Pany...co zrobic...
I won't die until i'll show you middle finger on one wheel.



Najpierw był chiński romet>Honda NSR lamborghini orange>Yamaha r1 2002>Aprilia RSV 2006 custom paint.

Awatar użytkownika
jaras111x
Posty: 540
Rejestracja: 19 czerwca 2011, 16:54
Lokalizacja: Opole,śląsk

Postautor: jaras111x » 07 lipca 2014, 16:31

Co zrobić? Prawko zrobić i po problemie ;)

Awatar użytkownika
Jekke
Posty: 273
Rejestracja: 05 maja 2012, 23:19
Lokalizacja: Opole

Postautor: Jekke » 07 lipca 2014, 23:32

CzArny87 pisze:Drogi sport Pany...co zrobic...


jak kiedyś komuś będziesz musiał dożywotnią rentę płacić to dopiero będzie drogo...

co to za teksty w ogóle?
jak 10 razy nie zdajesz to coś jest na rzeczy? czy mi się tylko wydaje?

Moje dzieciaki chodzą do szkoły obok Ciebie... więc uważaj
Homo homini

Awatar użytkownika
CzArny87
Posty: 260
Rejestracja: 21 sierpnia 2012, 12:08

Postautor: CzArny87 » 08 lipca 2014, 11:11

Jekke pisze:
CzArny87 pisze:Drogi sport Pany...co zrobic...


jak kiedyś komuś będziesz musiał dożywotnią rentę płacić to dopiero będzie drogo...

co to za teksty w ogóle?
jak 10 razy nie zdajesz to coś jest na rzeczy? czy mi się tylko wydaje?

Moje dzieciaki chodzą do szkoły obok Ciebie... więc uważaj



Masz udar głowy od upałów czy jesteś złośliwy?

Niepotrafisz czytać ze zrozumieniem,ale to typowe dla takich ludzi jak Ty...

Wyraznie było ujęte w poprzednich postach że policyjne protokoły z zatrzymań powodują niecheć egzaminatorów na egzaminach prakycznych,i możesz sobie na rzęsach stawać a i tak nie zdasz.

A koło szkoły do której chodzą twoje dzieci nie przejeżdzam gdyż:

-w tygodniu nie mam czasu jezdzić,bo mam mnóstwo roboty w interesie.
-jak już wyjeżdzam to w sobotę lub niedziele.
-w kierunku kluczborka lub strzelec,ewentualnie krapkowic.

Proponuje się głupio nie udzielać,gratuluje skoro udało Ci się zdać egzamin,lecz jak widzisz niski poziom inteligencji nie pozwala ze zrozumieniem przeczytać prostego tekstu,cóż może egzaminator był na podobnym poziomie...:(
I won't die until i'll show you middle finger on one wheel.



Najpierw był chiński romet>Honda NSR lamborghini orange>Yamaha r1 2002>Aprilia RSV 2006 custom paint.


kuchnie Ruda Śląska

Wróć do „OPOLEZONE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika