Rekomendacja co do szkoły nauki jazdy - kategoria A

Strefa Opolskich Motocyklistów
Awatar użytkownika
-MisieK-
Posty: 1776
Rejestracja: 12 lutego 2015, 08:38
Lokalizacja: OB

Re: Rekomendacja co do szkoły nauki jazdy - kategoria A

Postautor: -MisieK- » 30 lipca 2016, 11:58

Dyras nie wariuj bo dostaniesz bana od Fenka :P

Ale generalnie uważam, że litr ma poczatek po takim dziku jak SR51 to raczej za mało będzie. Dobrze to przemyśl, ja bym szedł w coś większego i koniecznie Vka.
Simson SR50 B4->S51/1 E/2->KTM Duke 125->Kawasaki ER-6n->
->Triumph Street Triple R Matte Phantom Black
Obrazek

Awatar użytkownika
Pittbull
Posty: 129
Rejestracja: 16 marca 2013, 13:15
Lokalizacja: OPO

Re: Rekomendacja co do szkoły nauki jazdy - kategoria A

Postautor: Pittbull » 30 lipca 2016, 12:16

Ale co? Rocket? Warrior ? ja chce coś co skręca ,idzie na gume i na kolanie chce tym latać co by jakieś dupery rwać

Awatar użytkownika
Remilo7
Posty: 199
Rejestracja: 23 maja 2015, 21:06
Lokalizacja: Dobrzeń Wielki

Re: Rekomendacja co do szkoły nauki jazdy - kategoria A

Postautor: Remilo7 » 30 lipca 2016, 12:20

Pittbull pisze:A ja właśnie jestem w trakcie sprzedaży Simsona sr51i zamierzam zmienić na coś powyżej LYTRA bo słyszałem że mniejszych się nie opłaca bo to nie jedzie i szybko się nudzi 8)


A może Suzuki TL 1000? Jest Vka, więc powinien być przyjemnie zrywny, osiągi też nie najgorsze - na pierwsze pół roku po przesiadce z Simka powinno wystarczyć, no i sprawdzona jednostka. Wiele osób po kupnie już do końca życia nie zmieniło na inny motocykl :wink:
Jawa 50 > Yamaha TDR 125 > Kawasaki ER5 > Yamaha TDM 850

Awatar użytkownika
-MisieK-
Posty: 1776
Rejestracja: 12 lutego 2015, 08:38
Lokalizacja: OB

Re: Rekomendacja co do szkoły nauki jazdy - kategoria A

Postautor: -MisieK- » 30 lipca 2016, 12:26

TL to niby dobry wybór, ale jednak to tylko litr. Ja bym szedł w Rocketa. Widziałem, że pięknie idzie na gume. Nie wiem, może to ten mój sentymet do Triumpha.
Simson SR50 B4->S51/1 E/2->KTM Duke 125->Kawasaki ER-6n->
->Triumph Street Triple R Matte Phantom Black
Obrazek

Awatar użytkownika
Pittbull
Posty: 129
Rejestracja: 16 marca 2013, 13:15
Lokalizacja: OPO

Re: Rekomendacja co do szkoły nauki jazdy - kategoria A

Postautor: Pittbull » 30 lipca 2016, 12:34

Tl nie jedzie za słabe ,na Rocketa dup nie wyrwe tak że czekam na inne propozycje i jak już pisalem wczesniej to musi być "pussybike" ,coś na co wyrwe jakieś lachony

Awatar użytkownika
-MisieK-
Posty: 1776
Rejestracja: 12 lutego 2015, 08:38
Lokalizacja: OB

Re: Rekomendacja co do szkoły nauki jazdy - kategoria A

Postautor: -MisieK- » 30 lipca 2016, 12:41

Kolego, a H2? Wiem, wiem to tylko Kawa, ale na dupach powinien robić wrażenie wystarczające.
Simson SR50 B4->S51/1 E/2->KTM Duke 125->Kawasaki ER-6n->
->Triumph Street Triple R Matte Phantom Black
Obrazek

Awatar użytkownika
Pittbull
Posty: 129
Rejestracja: 16 marca 2013, 13:15
Lokalizacja: OPO

Re: Rekomendacja co do szkoły nauki jazdy - kategoria A

Postautor: Pittbull » 30 lipca 2016, 12:42

Ponoć przereklamowana przez koncern ,a poza tym to dalej tylko lytr

Awatar użytkownika
-MisieK-
Posty: 1776
Rejestracja: 12 lutego 2015, 08:38
Lokalizacja: OB

Re: Rekomendacja co do szkoły nauki jazdy - kategoria A

Postautor: -MisieK- » 30 lipca 2016, 13:01

To może Ducati Panigale 1299?? Sam nie wie, to w końcu Twoja decyzja i ostatecznie sam ja musisz podjąć.
Simson SR50 B4->S51/1 E/2->KTM Duke 125->Kawasaki ER-6n->
->Triumph Street Triple R Matte Phantom Black
Obrazek

sznapi02
Posty: 70
Rejestracja: 08 grudnia 2012, 08:33
Lokalizacja: Nysa

Re: Rekomendacja co do szkoły nauki jazdy - kategoria A

Postautor: sznapi02 » 30 lipca 2016, 13:13

Ja wiem bier B-Kinga szeroki w baku toi jakas funie wychędorzysz na baku

Awatar użytkownika
Killu
Posty: 3039
Rejestracja: 16 stycznia 2009, 06:12
Lokalizacja: Opole

Re: Rekomendacja co do szkoły nauki jazdy - kategoria A

Postautor: Killu » 30 lipca 2016, 19:31

Ja bym na Twoim miejscu gaz rozgrzewający i turbo ze scanii podpiął pod hayabusę. Na V laski nie lecą. Tylko pamiętaj koniecznie dużo polerki i długi wahacz z szerokim kapciem na tyle. Chuj że nie da się jeździć ale bardziej murzyńskiego sprzętu nie uraczysz.
Oświadczam, że moje opinie są nieprzemyślane i subiektywne. Ponadto w każdej chwili mogę je diametralnie zmienić lub się ich wyprzeć ;)

Awatar użytkownika
Pittbull
Posty: 129
Rejestracja: 16 marca 2013, 13:15
Lokalizacja: OPO

Re: Rekomendacja co do szkoły nauki jazdy - kategoria A

Postautor: Pittbull » 30 lipca 2016, 20:26

Kurde Killu no gdy nie tan kapeć to był by to złoty środek ,ale niestety na kolano nie zejde tym a bez kolana nie na ruchania tak że szukam dalej :lol:

Awatar użytkownika
Killu
Posty: 3039
Rejestracja: 16 stycznia 2009, 06:12
Lokalizacja: Opole

Re: Rekomendacja co do szkoły nauki jazdy - kategoria A

Postautor: Killu » 30 lipca 2016, 21:12

Bo to inny trik musisz stosować. Cały czas powerslide. I wtedy to laski klękają a nie Ty musisz się martwić kolanem.
Oświadczam, że moje opinie są nieprzemyślane i subiektywne. Ponadto w każdej chwili mogę je diametralnie zmienić lub się ich wyprzeć ;)

Ryan
Posty: 56
Rejestracja: 07 kwietnia 2016, 23:12
Lokalizacja: Opole

Re: Rekomendacja co do szkoły nauki jazdy - kategoria A

Postautor: Ryan » 10 sierpnia 2016, 11:21

-MisieK- pisze:Zawsze oczywiście można zdawać na motocyklu na którym robiło się kurs. Jest wtedy znacznie łatwiej bo jednak po 20 godzinach jesteś oswojony z tą maszyna.


Też tak zrobiłem za drugim podejściem. Dokupiłem trochę dodatkowych godzin i podszedłem do egzaminu.... pomijając głupi błąd w sprawdzaniu oleju wszystko poszło dobrze na placu i na mieście! No może nie wszystko... przy awaryjnym na moto bez ABS blisko było poślizgu (mokro było po deszczu), ale opanowałem motocykl. Na mieście... trochę krążyłem tu i tam... byłem w miejscu gdzie nie jeździłem wcześniej, ale znając przepisy to nie problem.

Dziękuję wszystkim za rady i informacje. Ze swojej strony mogę dodać, że polecam szkołę jazdy TOGAR, gdzie Tomek uczy kursantów. Można było się z nim dogadać w wielu sprawach.
Rookie rider

Tomzo
Posty: 230
Rejestracja: 07 września 2015, 19:26
Lokalizacja: Opolskie

Re: Rekomendacja co do szkoły nauki jazdy - kategoria A

Postautor: Tomzo » 10 sierpnia 2016, 20:50

Gratuluje i powodzenia w poszukiwaniu maszyny-przy ogledziñach miej oczy bardzo szeroko otwarte...
Uzupełniam braki z dziecinstwa;)
Honda CBF 600S

Awatar użytkownika
szymekdan
Posty: 32
Rejestracja: 25 września 2016, 18:55
Lokalizacja: Opole

Re: Rekomendacja co do szkoły nauki jazdy - kategoria A

Postautor: szymekdan » 25 września 2016, 21:30

jaro33 pisze:OSK BLU , robiłem tam kurs ,no ale cóż trudno się nie zgodzić ,warunki do nauki są słabe ,ale takich przypadków w opolu jest więcej..dla mnie kurs to tak naprawdę było odbębnienie godzin,szczerze to tam nauczyłem się podstaw do egzaminu ale większość szkoląc się SAM !!mogę śmiało powiedzieć że bez indywidualnej nauki nie zdałbym egzaminu!

No cóż, odświeżę temat "szkoły" BLU... ja u nich robiłem kurs od lipca do 15 września... tak, przez szefa BLU tyle to trwało ale szczegóły (jak i dlaczego) zapraszam >>TUTAJ<< bo to OBSZERNA lektura.

Poza tym, że przez nich straciłem około 2 miesiące swojego życia i 1/3 tegorocznego sezonu to napiszę tak:
Jest to alternatywa dla tych, którzy już jeżdżą, przynajmniej na 125cc (tak jak ja) i potrzebują jedynie odbębnić swoje na placu, zobaczyć co potrzeba zrobić na egzaminie i nie wydać więcej pieniążków niż jest to konieczne. Drugi argument przemawiający za BLU to właśnie cena kursu: normalna cena w Opolu to około 1200-1300 zeta. W BLU, bez żadnego targowania, na wejściu jest 800, czyli 500 w kieszeni... za taką oszczędność można sporo wybaczyć. Plac wynajmują od "Malucha" (przy ul. Wschodniej) - obficie obrośnięta przeróżnymi chaszczami (wygląda mi to na jakiś plac, gdzie ktoś wcześniej składował jakiś złom, takie odnoszę wrażenie), podstawą są powykrzywiane w różne strony płyty betonowe (...). Rzeczywiście szybkie konkurencje robi się z dusza na ramieniu ale póki co słyszałem o jednym przypadku, gdzie ktoś odwinął manetę i przywalił w chaszcze czy jakąś ścianę, ale to chyba było jeszcze w Kępie.
Podejście do klienta rodem z PRL. Szef nie ma bladego pojęcia o takich rzeczach jak wizerunek firmy. Co innego instruktor (Arek), który mi osobiście przekazał kilka ważnych informacji co do "bycia motocyklistą", techniki prowadzenia motocykla i to on właśnie namawiał mnie na litra, szczerze odradzając 600tkę. Teraz mam VFR 800 (coś pomiędzy) i chyba wiem co miał na myśli... myślę, że 600-tkę szybko bym sprzedał a na tej 800-tce raczej zostanę na dłużej... to dzięki niemu właśnie. Tego instruktora osobiście bym polecił, szkoły NIE (chyba, że ktoś potrzebuje zaoszczędzić pieniądze kosztem jakości placu i motocykli). Zwłaszcza całkowicie początkującym ODRADZAM - nie ma warunków i sprzętu do nauki podstaw.
Mogę tę szkołę polecić jedynie wtedy gdy:
- samemu będzie się pilnowało terminów egzaminu bo szef tylko zwodzi, bierze kasę za egzamin... a na końcu trzeba i tak samemu wszystko załatwiać (...)
- jeździ się już na jakimś jednośladzie i ma się możliwość samodzielnego pojeżdżenia np. na mieście, czy gdzieś na placu;
- jest się w stanie zaakceptować TRAGICZNY stan motocykli jak i placu manewrowego;
Pozdrawiam
Daniel ;)

Junak RS 125 > Honda VFR 800 FI '98 > Triumph Tiger 1050

Zapraszam na jednosladem.pl ! :)


kuchnie Ruda Śląska

Wróć do „OPOLEZONE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika