Rekomendacja co do szkoły nauki jazdy - kategoria A

Strefa Opolskich Motocyklistów
Awatar użytkownika
Killu
Posty: 3039
Rejestracja: 16 stycznia 2009, 06:12
Lokalizacja: Opole

Re: Rekomendacja co do szkoły nauki jazdy - kategoria A

Postautor: Killu » 01 kwietnia 2016, 15:31

Justa pisze:A wracając do p. Wioli. Gdy robiłam kurs, to do p. Janka trafiła na doszkalanie dziewczyna po kursie w PZMocie, u p. Wioli właśnie. Kręciła ósemki, wyjeżdżała slalom, wręcz zazdrościłam jej kunsztu, bo były to moje pierwsze jazdy. Po czym p. Janek zaprosił ją do obsługi moto... i tu pojawił się pewien problem, bo dziewczyna pierwszy raz słyszała o czymś takim O.o)


Chociaż PJ na motocykl robiłem jakiś czas temu, to wtrącę swoje trzy grosze w obronie. To, że dziewczyna nie znała czy nie słyszała nic o obsłudze motocykla to nie znaczy, że ktoś jej tej wiedzy nie przekazywał. Spekuluję, że owa delikwentka nie nauczyła się co i jak i dlatego łatwiej było zełgać, że nigdy nie słyszała o całej tej procedurze startu. Jakoś ciężko mi sobie wyobrazić taki stan rzeczy.
Oświadczam, że moje opinie są nieprzemyślane i subiektywne. Ponadto w każdej chwili mogę je diametralnie zmienić lub się ich wyprzeć ;)

Awatar użytkownika
Justa
Posty: 100
Rejestracja: 17 września 2014, 15:26

Re: Rekomendacja co do szkoły nauki jazdy - kategoria A

Postautor: Justa » 01 kwietnia 2016, 17:25

Dlatego też napisałam, że nie wiem jak jest naprawdę, tylko jakiej sytuacji byłam świadkiem :)

Ja polecam Dakar i tej wersji się trzymam 8)

Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 112
Rejestracja: 18 marca 2013, 22:17
Lokalizacja: OPOLE

Re: Rekomendacja co do szkoły nauki jazdy - kategoria A

Postautor: Krzysiek » 01 kwietnia 2016, 18:53

Oj Panowie pełen szacun dla wszystkich którzy dosiadają tych pięknych maszyn. Trochę nakręciłem km na moto, ale po zmianach a zmieniłem z czoperka na CBF 1000 to chwilami nie ukrywam że mocno się zastanawiam co zrobiłem, ale trening czyni mistrza, a więc jeżdżę słucham doświadczonych i bardziej wprawionych kolegów i cieszę się z jazdy bo jak Kamil powyżej napisał to ma być frajda i nie dajmy się zwariować tym, że nie nadążamy za kolegami tylko patrzymy aby zawsze wrócić całym i zadowolonym. A pokonywanie winkli bezpiecznie przyjdzie z czasem. Powodzenia na drogach ☺
Honda Rebel 125 - > Honda Shadow VT 600 - > Honda Shadow VT750 C - > Honda CBF 1000 -> BMW R1200R

Awatar użytkownika
jaro33
Posty: 350
Rejestracja: 21 marca 2013, 22:46
Lokalizacja: POKÓJ

Re: Rekomendacja co do szkoły nauki jazdy - kategoria A

Postautor: jaro33 » 01 kwietnia 2016, 23:06

popieram Cie Krzysiek w 100-stu % ,oby każdy do jazdy miał takie podejście do jazdy jak ty-tego każdemu życzę!
DŁUGIEGO SEZONU I SZEROKOŚCI DLA WSZYSTKICH MIŁOŚNIKÓW JEDNOŚLADÓW..

Awatar użytkownika
O9MATI
Posty: 75
Rejestracja: 28 marca 2013, 09:57
Lokalizacja: Czarnowąsy

Re: Rekomendacja co do szkoły nauki jazdy - kategoria A

Postautor: O9MATI » 01 kwietnia 2016, 23:58

Polecam szkołę nauki jazdy D-H
Obrazek

Awatar użytkownika
stefo
Posty: 12
Rejestracja: 20 marca 2016, 16:06
Lokalizacja: Opole

Re: Rekomendacja co do szkoły nauki jazdy - kategoria A

Postautor: stefo » 02 kwietnia 2016, 00:38

O9MATI pisze:Polecam szkołę nauki jazdy D-H


09MATI mógłbyś coś więcej o tej szkole powiedzieć ? :-) Pozdrawiam
Honda CBF 600 SA

Tomzo
Posty: 230
Rejestracja: 07 września 2015, 19:26
Lokalizacja: Opolskie

Re: Rekomendacja co do szkoły nauki jazdy - kategoria A

Postautor: Tomzo » 02 kwietnia 2016, 01:14

Szukając dobrej szkoły na kat.A w Opolu,sugerowałbym się instruktorem nauki jazdy jako aktywnym motocyklistą;
Uzupełniam braki z dziecinstwa;)
Honda CBF 600S

Awatar użytkownika
Pabel
Posty: 1541
Rejestracja: 14 grudnia 2014, 23:24
Lokalizacja: Kietrz

Re: Rekomendacja co do szkoły nauki jazdy - kategoria A

Postautor: Pabel » 02 kwietnia 2016, 20:09

Nie wiem czy już się udzieliłem tutaj czy nie bo trochę rozwinął się temat, a nie nadrobiłem wstecz.

Ja miałem przed egzaminem jazdy kupowane u Heńka na Oleskiej, na przeciwko Kubatury w podwórku jakoś. Super gościa wspominam, pełna profeska, dużo tłumaczył pytał itp, ale co do całego kursu to nie wiem bo ja tylko chciałem przejechać się na motocyklu takim jak na egzaminie był tzn. YBR 250 bo kurs robiłem na Romecie 150 :D
Honda CBR 900RR FireBlade SC33 / KTM ER 400 LC4-PD-> Kawasaki ZX10-R '05 / Alfarad 250 '20 -> Yamaha MT07 '19 / ?

Ryan
Posty: 56
Rejestracja: 07 kwietnia 2016, 23:12
Lokalizacja: Opole

Re: Rekomendacja co do szkoły nauki jazdy - kategoria A

Postautor: Ryan » 10 kwietnia 2016, 00:33

1. zna ktoś szkołę, gdzie uczy aktywny motocyklista? Zazwyczaj podobnie instrukstorzy nie mają czasu na to ;)
2. co sądzicie o szkole Mistrz na Oleskiej?

Słyszałem też rekomendacje dla szoły Togar, ale opinia Justy też mnie zaciekawiła odnośnie szkoły Dakar.
Rookie rider

Awatar użytkownika
Kwiatek
Posty: 46
Rejestracja: 28 października 2013, 21:39
Lokalizacja: Opole

Re: Rekomendacja co do szkoły nauki jazdy - kategoria A

Postautor: Kwiatek » 10 kwietnia 2016, 08:38

Instruktor a zarazem właściciel Pan Bisowski jak się robi trochę cieplej to zamiast za kursantem(na moto) jechać samochodem to śmiga motocyklem także można go nazwać aktywnym motocyklistą.

@Co do Dakaru ja niestety nie mogę polecić, miałem 2 instruktorów, właściciela Pana Janka i drugiego Pana Mariusza, każdy mówił co innego, przez 5 godzin jeździłem tylko na mieście, gdyż uważali, że jest to mniej istotne niż plac. Nie są oni też aktywnymi motocyklistami, chyba że coś się zmieniło od tego czasu. Po nieudanych próbach zdania egzaminu poszedłem do Bisowskich się doszkolić, dał parę ważnych lekcji i normalnie jak ręką odjął. Dodam, że nigdy wcześniej nie poruszałem się po drogach ani motocyklem ani autem, ew. Jakieś krótkie epizody ale lepiej się nie chwalić :)

Tomzo
Posty: 230
Rejestracja: 07 września 2015, 19:26
Lokalizacja: Opolskie

Re: Rekomendacja co do szkoły nauki jazdy - kategoria A

Postautor: Tomzo » 10 kwietnia 2016, 09:04

Kwiatek pisze:Instruktor a zarazem właściciel Pan Bisowski jak się robi trochę cieplej to zamiast za kursantem(na moto) jechać samochodem to śmiga motocyklem także można go nazwać aktywnym motocyklistą


Potwierdzam tą informację;)
Uzupełniam braki z dziecinstwa;)
Honda CBF 600S

Awatar użytkownika
-MisieK-
Posty: 1776
Rejestracja: 12 lutego 2015, 08:38
Lokalizacja: OB

Re: Rekomendacja co do szkoły nauki jazdy - kategoria A

Postautor: -MisieK- » 10 kwietnia 2016, 09:58

Ja tam mam mieszane uczucia co do tej jazdy przez instruktora na moto za kursantem. Fajnie to brzmi marketingowo, bo niewielu tak robi, ale prawda jest taka, że na mieście jeździ się mało więc moim zdaniem dobrze jeśli wygląda to tak samo jak na egzaminie, czyli z autem za wami.
Co do ilości godzin spędzanych na placu to się nie dziwcie. Większość oblewa plac, pewnie w dużym stopniu też przez nerwy, więc plac trzeba mieć opanowany do perfekcji. Większość jeśli już wyjedzie na egzaminie z placu to zdaje.
No i pamiętajcie to nie auto, tutaj nie siedzi nikt obok was i nie zareaguje jak popełnicie błąd. Instruktor bierze ogromną odpowiedzialność wyjeżdżając z wami na miasto. Nie dziwcie się, że chce wiedzieć, że panujecie nad motocyklem i przynajmniej w minimalnym stopniu wiecie co robicie. Pomyłka na mieście czy za mocne odkręcenie i na dodatek instynktowne zaciśnięcie dłoni na manetce może być tragiczne w skutkach. Nie oszukujcie się, to co już było podkreślane nie raz, kurs ma przygotować tylko do egzaminu, a nie nauczyć jeździć. Na wyrobienie sobie odpowiednich zachowań i instynktów trzeba trochę pojeździć. Na kursie jeździ się w inny sposób, cały czas głowa jest pełna myślenia o pierdołach na które zwracają uwagę na egzaminie, a które w życiu są kompletnie niepotrzebne czy nieistotne. Dopiero potem warto iść na kurs doszkalający bo jeździmy z "czystą" głową, swobodnie, bez presji, ucząc się tego co jest naprawdę istotne.
Simson SR50 B4->S51/1 E/2->KTM Duke 125->Kawasaki ER-6n->
->Triumph Street Triple R Matte Phantom Black
Obrazek

Awatar użytkownika
Killu
Posty: 3039
Rejestracja: 16 stycznia 2009, 06:12
Lokalizacja: Opole

Re: Rekomendacja co do szkoły nauki jazdy - kategoria A

Postautor: Killu » 10 kwietnia 2016, 11:13

Misiek, skąd ta statystyka, że większość tych co wyjadą z placu zdają?
Oświadczam, że moje opinie są nieprzemyślane i subiektywne. Ponadto w każdej chwili mogę je diametralnie zmienić lub się ich wyprzeć ;)

Awatar użytkownika
-MisieK-
Posty: 1776
Rejestracja: 12 lutego 2015, 08:38
Lokalizacja: OB

Re: Rekomendacja co do szkoły nauki jazdy - kategoria A

Postautor: -MisieK- » 10 kwietnia 2016, 12:44

To nie są statystyki, tylko wynik rozmów z instruktorami i kursantami.
Oczywiście nie twierdze, że jak już wyjedziesz z placu to na bank zdane bo znam takich co kilka razy zdawali, zawsze zdawali plac, a potem za każdym razem na mieście padali.
Generalnie może wynika to z tego, że tak dużo ludzi oblewa na placu i to daje taki efekt, że z tych co już na miasto wyjadą to większość zdaje.
Ale nie mam dowodów na poparcie mojej teorii.
Plac sam w sobie nie jest trudny i chyba największą rolę tutaj odgrywają po prostu nerwy.
Simson SR50 B4->S51/1 E/2->KTM Duke 125->Kawasaki ER-6n->
->Triumph Street Triple R Matte Phantom Black
Obrazek

Awatar użytkownika
Remilo7
Posty: 199
Rejestracja: 23 maja 2015, 21:06
Lokalizacja: Dobrzeń Wielki

Re: Rekomendacja co do szkoły nauki jazdy - kategoria A

Postautor: Remilo7 » 10 kwietnia 2016, 14:44

Killu pisze:Misiek, skąd ta statystyka, że większość tych co wyjadą z placu zdają?


Też dużo razy już słyszałem to co mówi Misiek, widzę to też po kolegach. Jeżeli gdzieś oblewają, to na placu.

Ryan pisze:1. zna ktoś szkołę, gdzie uczy aktywny motocyklista? Zazwyczaj podobnie instrukstorzy nie mają czasu na to ;)
2. co sądzicie o szkole Mistrz na Oleskiej?

Słyszałem też rekomendacje dla szoły Togar, ale opinia Justy też mnie zaciekawiła odnośnie szkoły Dakar.


Tak jak wcześniej już było wspomniane, pani Wiola z PZMotu.
Jawa 50 > Yamaha TDR 125 > Kawasaki ER5 > Yamaha TDM 850


kuchnie Ruda Śląska

Wróć do „OPOLEZONE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika