Rekomendacja co do szkoły nauki jazdy - kategoria A

Strefa Opolskich Motocyklistów
Awatar użytkownika
Remilo7
Posty: 199
Rejestracja: 23 maja 2015, 21:06
Lokalizacja: Dobrzeń Wielki

Re: Rekomendacja co do szkoły nauki jazdy - kategoria A

Postautor: Remilo7 » 30 marca 2016, 20:59

Ja niezmiennie (chociaż nie wiem czy już tutaj polecałem) polecam PZMOT w Opolu. Instruktorka od motocykli jest tylko jedna - naprawdę w porządku kobieta, dobrze przygotuje, atmosfera w OSK luźna, wszystko idzie załatwić bez problemu, A1 i A2 zdane za pierwszym. Nie wiem jak teraz, bo podnosili jakiś czas temu ceny, ale jak ja robiłem, to były też dosyć atrakcyjne.
Jawa 50 > Yamaha TDR 125 > Kawasaki ER5 > Yamaha TDM 850

Awatar użytkownika
Fenek
Posty: 807
Rejestracja: 12 kwietnia 2015, 00:20
Lokalizacja: Dobrzeń

Re: Rekomendacja co do szkoły nauki jazdy - kategoria A

Postautor: Fenek » 30 marca 2016, 22:27

Ja robiłem w zeszłym roku A1 w Dakarze i według mnie było bardzo dobrze. Wszystko zdane za pierwszym razem. Tylko ja miałem już za sobą 2 lata jazdy na motorowerze i trochę wprawy, a YBR'ka była dość podobna do mojego Junaka :)

Tomzo
Posty: 230
Rejestracja: 07 września 2015, 19:26
Lokalizacja: Opolskie

Re: Rekomendacja co do szkoły nauki jazdy - kategoria A

Postautor: Tomzo » 31 marca 2016, 06:45

OSK Bisowscy w Opolu-Szczepanowicach-u nich sie doszkalałem do egzaminu,Instruktor wynalazł u mnie dużo błedów z poprzedniej szkoły jazdy i być może zdałem za drugim razem.
Uzupełniam braki z dziecinstwa;)
Honda CBF 600S

Awatar użytkownika
Kwiatek
Posty: 46
Rejestracja: 28 października 2013, 21:39
Lokalizacja: Opole

Re: Rekomendacja co do szkoły nauki jazdy - kategoria A

Postautor: Kwiatek » 31 marca 2016, 07:36

Podbijam wszystko co napisał Tomzo, jak na motocykl to tylko tam.

Awatar użytkownika
-MisieK-
Posty: 1776
Rejestracja: 12 lutego 2015, 08:38
Lokalizacja: OB

Re: Rekomendacja co do szkoły nauki jazdy - kategoria A

Postautor: -MisieK- » 31 marca 2016, 08:28

Ja tam jestem zdania, że żadna szkoła nie nauczy w czasie kursu jeździć, a jedynie (i to nie każda) zdać egzamin.
Unikać jedynie należy tych szkół gdzie sprzęt i plac jest w tragicznym stanie, a instruktor ma gdzieś co robi uczący się, albo daje wręcz szkodliwe rady. Gdzie nie dba się o to co na sobie ma kursant podczas szkolenia. Podstawą jest to aby instruktor był aktywnym motocyklistą - to bardzo istotne jest. Choć i to nie daje żadnych gwarancji. Ten temat powinien raczej być o tym do której szkoły absolutnie nie iść, a i zdawalność z danej szkoły niewiele jeszcze mówi.
To co mi znajomy opowiadał, jakie rady dostał od instruktora to jest masakra jakaś, może i one "pomagają" zdać, ale dla osoby, która dopiero zaczyna swoją przygodę z jednośladami i opera się tylko o informacje od instruktora to jest po prostu mega szkodliwe.
Pamiętajcie, że fakt zdania egzaminu ni jak nie świadczy o tym, że umie się już jeździć.
Jak, do znudzenia zresztą, powtarzał mój instruktor na początku otrzymane prawko warte jest tyle ile waży, czyli nic.
Róbcie kurs, a potem inwestujcie w szkolenia. Do póki nie zrobicie sobie dobrego szkolenia (i wcale nie mówię tutaj o jakiś szkoleniach na torze) nie będziecie mieli nawet pojęcia o tym jak wiele rzeczy nie wiedzieliście i jak wiele można poprawić. Jest wiele fajnych szkoleń w okolicy czy to na śląsku czy we Wrocku gdzie pasjonaci jazdy na moto ustawią motocykl pod ridera, pokażą prawidłową pozycję, nauczą takich podstaw jak prawidłowe hamowanie, przeciwskrętu, przeciwwagi ,a przy okazji jeszcze udzielania pierwszej pomocy.
Znam "doświadczonych" motocyklistów, jeżdżących od lat i jak rozmawiam z nimi to czasem ręce opadają. Pytam ich o przeciwskręt, a oni mi na to, że to tylko na sportach, że na cruiserach czy turystykach to nie ma takiej potrzeby - śmiech na sali.
Simson SR50 B4->S51/1 E/2->KTM Duke 125->Kawasaki ER-6n->
->Triumph Street Triple R Matte Phantom Black
Obrazek

Awatar użytkownika
jaro33
Posty: 350
Rejestracja: 21 marca 2013, 22:46
Lokalizacja: POKÓJ

Re: Rekomendacja co do szkoły nauki jazdy - kategoria A

Postautor: jaro33 » 31 marca 2016, 08:58

jeśli mogę coś dodać ,to ćwiczyć dużo samemu w domu ,w necie sa wszystkie wymiary placu manewrowego ,wystarczy kreda ,miarka i kawałek placu i można plac opanować do perfekcji (bo i tak jest nam potrzebny tylko na egzamin ) ,bo prawdziwa nauka jazdy i tak trwa całe życie ,a miasto oblecieć choćby skuterem (wiem że to nie to samo) ale chodzi o to by nie robić głupich błędów ..na egzaminie na sto procent lecimy przez dwa osiedla ,zwłaszcza na to koło ul.Witosa trzeba uważać ,więc warto oblecieć kilka razy..ja usobiście na kursie jazdę po mieście miałem jeden raz ,więc samo mówi przez siebie ..sam kurs przygotuję tylko w pewnym stopniu ..tylko dodatkowa jazda samemu daje efekty..ale to tylko moje zdanie..
DŁUGIEGO SEZONU I SZEROKOŚCI DLA WSZYSTKICH MIŁOŚNIKÓW JEDNOŚLADÓW..

Awatar użytkownika
michal.m
Posty: 520
Rejestracja: 22 maja 2012, 11:53
Lokalizacja: Opole

Re: Rekomendacja co do szkoły nauki jazdy - kategoria A

Postautor: michal.m » 31 marca 2016, 09:11

-MisieK- pisze:Unikać jedynie należy tych szkół gdzie sprzęt i plac jest w tragicznym stanie (...) Ten temat powinien raczej być o tym do której szkoły absolutnie nie iść, a i zdawalność z danej szkoły niewiele jeszcze mówi.
(...)
Znam "doświadczonych" motocyklistów, jeżdżących od lat i jak rozmawiam z nimi to czasem ręce opadają. Pytam ich o przeciwskręt, a oni mi na to, że to tylko na sportach, że na cruiserach czy turystykach to nie ma takiej potrzeby - śmiech na sali.

Moja żona troszkę miała problem by zdać egzamin praktyczny na kat.A - wykupowała dodatkowe jazdy i chyba "zwiedziła" w Opolu 3 czy nawet 4 "szkoły" nauki jazdy. I z tego co mi wiadomo w każdej dany instruktor mówił jej co innego na temat robienia zadań egzaminacyjnych !!!
Z każdego kolejnej dodatkowej jazdy wracała z jeszcze bardziej mętlikiem w głowie aż w końcu zrezygnowała z dodatkowych jazd po przedostatnim egzaminem i na ten, który zdała poszła po poprzednim niezdanym egzaminie bez jazdy w międzyczasie na moto.

Do której szkoły absolutnie nie iść? Już o tym pisałem ale się powtórzę: OSK BLU Kępa - tragedia sprzęt, tragedia plac, tragedia podejście do kursanta.

Swego czasu była tu na forum dosyć ostra dyskusja w której stwierdziłem, że ja po raz pierwszy przeciwskręt poznałem na... rowerze. I chyba moim jednym z głównych oponentów w dyskusji był motocyklista jeżdżący od lat jakimś cruiserem/choperem.

Awatar użytkownika
jaro33
Posty: 350
Rejestracja: 21 marca 2013, 22:46
Lokalizacja: POKÓJ

Re: Rekomendacja co do szkoły nauki jazdy - kategoria A

Postautor: jaro33 » 31 marca 2016, 09:25

OSK BLU , robiłem tam kurs ,no ale cóż trudno się nie zgodzić ,warunki do nauki są słabe ,ale takich przypadków w opolu jest więcej..dla mnie kurs to tak naprawdę było odbębnienie godzin,szczerze to tam nauczyłem się podstaw do egzaminu ale większość szkoląc się SAM !!mogę śmiało powiedzieć że bez indywidualnej nauki nie zdałbym egzaminu!
DŁUGIEGO SEZONU I SZEROKOŚCI DLA WSZYSTKICH MIŁOŚNIKÓW JEDNOŚLADÓW..

Awatar użytkownika
-MisieK-
Posty: 1776
Rejestracja: 12 lutego 2015, 08:38
Lokalizacja: OB

Re: Rekomendacja co do szkoły nauki jazdy - kategoria A

Postautor: -MisieK- » 31 marca 2016, 10:35

Tak jak napisałem, fakt zdania przez kogoś egzaminu nie jest wystarczającym powodem do rekomendowania danej szkoły :P
Myślę, że właściwie ocenić szkołę, w której robiło się prawko, można dopiero z perspektywy czasu, kiedy nabierze się jakiegoś doświadczenia i skonfrontuje się to co nas uczono z realiami.
Simson SR50 B4->S51/1 E/2->KTM Duke 125->Kawasaki ER-6n->
->Triumph Street Triple R Matte Phantom Black
Obrazek

Awatar użytkownika
jaro33
Posty: 350
Rejestracja: 21 marca 2013, 22:46
Lokalizacja: POKÓJ

Re: Rekomendacja co do szkoły nauki jazdy - kategoria A

Postautor: jaro33 » 31 marca 2016, 10:50

wiesz MisieK jak to jest ,jednemu dana szkoła pasuje innemu nie,poszłem tam bo maiłem kurs za 50 % ceny ,wiedziałem co mnie tam czeka bo łukasz tez tam robił prawko ,więc wiedziałem jak to wygląda ..temat rzeka ,ilu zdających tyle opinii ..
DŁUGIEGO SEZONU I SZEROKOŚCI DLA WSZYSTKICH MIŁOŚNIKÓW JEDNOŚLADÓW..

Awatar użytkownika
stefo
Posty: 12
Rejestracja: 20 marca 2016, 16:06
Lokalizacja: Opole

Re: Rekomendacja co do szkoły nauki jazdy - kategoria A

Postautor: stefo » 31 marca 2016, 10:52

jaro33 pisze:OSK BLU , robiłem tam kurs ,no ale cóż trudno się nie zgodzić ,warunki do nauki są słabe ,ale takich przypadków w opolu jest więcej..dla mnie kurs to tak naprawdę było odbębnienie godzin,szczerze to tam nauczyłem się podstaw do egzaminu ale większość szkoląc się SAM !!mogę śmiało powiedzieć że bez indywidualnej nauki nie zdałbym egzaminu!



Hej jaro33, a których szkół w Opolu byś nie polecał oprócz tej OSK BLU?
Honda CBF 600 SA

Awatar użytkownika
jaro33
Posty: 350
Rejestracja: 21 marca 2013, 22:46
Lokalizacja: POKÓJ

Re: Rekomendacja co do szkoły nauki jazdy - kategoria A

Postautor: jaro33 » 31 marca 2016, 11:00

nie wypowiem sie na temat innych szkół,bo zdawałem tylko w jednej ..przejrzyj wątek ,jest tu trochę opinii innych ludzi!
DŁUGIEGO SEZONU I SZEROKOŚCI DLA WSZYSTKICH MIŁOŚNIKÓW JEDNOŚLADÓW..

Awatar użytkownika
-MisieK-
Posty: 1776
Rejestracja: 12 lutego 2015, 08:38
Lokalizacja: OB

Re: Rekomendacja co do szkoły nauki jazdy - kategoria A

Postautor: -MisieK- » 31 marca 2016, 11:11

Jaro dokładnie jak piszesz. Każdy oczekuje czegoś innego. Ty jak szedłeś na kurs byłeś już, jak by to określić, doświadczony.
Problem jest dla osób, które nigdy nie jeździły i kurs to ich pierwsza styczność z moto i dobrze aby ktoś ich czegoś nauczył.
Na kursie jeździsz 90% po placu na pierwszym biegu, a na mieście max 50km/h, a często w strefie 30km/h.
Dostajesz prawko i wsiadasz na litra, który na 1 przekracza 100km/h
Jak się ma kurs i egzamin do realiów?
Simson SR50 B4->S51/1 E/2->KTM Duke 125->Kawasaki ER-6n->
->Triumph Street Triple R Matte Phantom Black
Obrazek

Awatar użytkownika
jaro33
Posty: 350
Rejestracja: 21 marca 2013, 22:46
Lokalizacja: POKÓJ

Re: Rekomendacja co do szkoły nauki jazdy - kategoria A

Postautor: jaro33 » 31 marca 2016, 11:17

realia są takie jak większość podkreśla,po zdanym egzaminie masz tylko PLASTIK ,umiejętności praktycznie podstawowe do poruszania się po drogach publicznych i to tyle ..na litra zaraz po prawku -bardzo ryzykowne i nie rozsądne!
DŁUGIEGO SEZONU I SZEROKOŚCI DLA WSZYSTKICH MIŁOŚNIKÓW JEDNOŚLADÓW..

Awatar użytkownika
-MisieK-
Posty: 1776
Rejestracja: 12 lutego 2015, 08:38
Lokalizacja: OB

Re: Rekomendacja co do szkoły nauki jazdy - kategoria A

Postautor: -MisieK- » 31 marca 2016, 11:26

jaro33 pisze:...na litra zaraz po prawku -bardzo ryzykowne i nie rozsądne!


No, tylko jest wielu, którzy tego nie rozumieją :P
Simson SR50 B4->S51/1 E/2->KTM Duke 125->Kawasaki ER-6n->
->Triumph Street Triple R Matte Phantom Black
Obrazek


kuchnie Ruda Śląska

Wróć do „OPOLEZONE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika