Tor koło Częstochowy

Strefa Opolskich Motocyklistów
Awatar użytkownika
Tomek Gregosz
Posty: 131
Rejestracja: 28 lutego 2010, 17:44
Lokalizacja: Opole

Tor koło Częstochowy

Postautor: Tomek Gregosz » 14 maja 2010, 20:02

Jadąc ostatnio do Częstochowy, widziałem mały tor. Wie ktoś coś o nim? Czyj jest czy można tam pośmigać? Wyglądał na zaniedbany trochę bo waląły się po nim jakieś stare opony ale dziur nie dostrzegłem w nawierzchni.

Aby zerknąć poglądowo na tor trzeba wejść na zumi i wpisać w miejscowość: wyrazów i ulicę częstochowską.

Tomek

Awatar użytkownika
dawidmi
Posty: 751
Rejestracja: 18 czerwca 2008, 16:07
Lokalizacja: Polska Europa Świat

Postautor: dawidmi » 14 maja 2010, 20:20

Jeździłem tam kiedyś trochę, ale z tego co teraz wiem, tor jest i żeby wjechać, trzeba mieć zgodę automobliklubu częstochowskiego.
No ale jeśli ktoś jest w stanie zjechać po wale a potem z powortorem wjechać, to nie widzę przeszkód.
Tor jest typowo kartingowy, więc szału nie ma...

Awatar użytkownika
Arnold
Posty: 651
Rejestracja: 12 kwietnia 2010, 22:33
Lokalizacja: Opole

Postautor: Arnold » 14 maja 2010, 20:25

dawidmi pisze:Tor jest typowo kartingowy, więc szału nie ma...


No właśnie. Szkoda motorka na takie katowanie. Za krótki ten tor.

Awatar użytkownika
Killu
Posty: 3039
Rejestracja: 16 stycznia 2009, 06:12
Lokalizacja: Opole

Postautor: Killu » 14 maja 2010, 23:00

Aj tam marudzicie :P Jak (powszechnie wiadomo) jest motocyklem świetnie nadającym się do offroadowych wyczynów 8) Ja z chęcią bym się wybrał, a jak ktoś jest niezdecydowany, to:

Obrazek

Tylko trzeba na dobrą pogodę zaczekać.
Oświadczam, że moje opinie są nieprzemyślane i subiektywne. Ponadto w każdej chwili mogę je diametralnie zmienić lub się ich wyprzeć ;)

Awatar użytkownika
dawidmi
Posty: 751
Rejestracja: 18 czerwca 2008, 16:07
Lokalizacja: Polska Europa Świat

Postautor: dawidmi » 14 maja 2010, 23:03

Killu pisze:Aj tam marudzicie :P

Jak jest ochota to i pies kota wyłomota :P
Na upartego, to ja tam też kiedyś autem jeździłem, tył napęd i ładnie latało na boki, no ale na motocykl nie polecam tego toru, już lepiej na nasze "nowe rondo" pojechać :P

Awatar użytkownika
Killu
Posty: 3039
Rejestracja: 16 stycznia 2009, 06:12
Lokalizacja: Opole

Postautor: Killu » 14 maja 2010, 23:05

A jak konkretnie wygląda nawierzchnia toru?
Oświadczam, że moje opinie są nieprzemyślane i subiektywne. Ponadto w każdej chwili mogę je diametralnie zmienić lub się ich wyprzeć ;)

Awatar użytkownika
dawidmi
Posty: 751
Rejestracja: 18 czerwca 2008, 16:07
Lokalizacja: Polska Europa Świat

Postautor: dawidmi » 14 maja 2010, 23:07

Killu pisze:A jak konkretnie wygląda nawierzchnia toru?

Mało konkretnie, tor jest stary, w ogóle nie remontowany...może się zdarzyć dziura czy inne wystające ustrojstwo.

Awatar użytkownika
Killu
Posty: 3039
Rejestracja: 16 stycznia 2009, 06:12
Lokalizacja: Opole

Postautor: Killu » 14 maja 2010, 23:11

Uhh, ciężko... Ale i tak się przejadę zobaczyć osobiście. Na Górze Świętej Anny szaleliśmy a tam asfalt chyba już nie może być gorszy. Dziury, piasek, samochody, ludzie i rowerzyści w zupełnie nieprzewidywalnych miejscach. Na torze przynajmniej ruchu nie będzie.
Oświadczam, że moje opinie są nieprzemyślane i subiektywne. Ponadto w każdej chwili mogę je diametralnie zmienić lub się ich wyprzeć ;)

Awatar użytkownika
kamil
Posty: 498
Rejestracja: 24 listopada 2009, 11:01
Lokalizacja: Opole

Postautor: kamil » 15 maja 2010, 01:59

Wyglada ze jest krotki ale mozna zobaczyc jak sie tam lata.

romper83
Posty: 30
Rejestracja: 01 sierpnia 2008, 21:38

Postautor: romper83 » 15 maja 2010, 07:58

Byłem tam 2 lata temu i rzeczywiscie nawierzchnia byla dziurawa, ale na poczatku tamtego roku goscie ktorzy tam driftuja zrzucili sie i polozony jest gdzieniegdzie nowy asfalt. Dziur juz nie ma. Bylem tez w tym roku i jezdzilem troche, musze powiedziec ze tor mimo poprawek jest sliski, pomimo pozadnego rozgrzania opon, strasznych uslizgow dostawala tylna opona. Dojazd jest kiepski, ale z walu nie trzeba zjazdzac ;)

kawasakier
Posty: 49
Rejestracja: 18 września 2010, 18:28
Lokalizacja: Opole

Postautor: kawasakier » 18 września 2010, 19:39

Również byłem, da się pojeździć , lecz ze względu na to ,że dookoła są podjazdy i piaski , motocykliści na terenowych moto przejezdżają przez tor i można na nim spotkać piasek i spotkałem również rozbite szkło , da się wjechać motocyklem obok bramki , samochodem nie da rady. Na jakąs ostrą jazdę nie ma się co szykować ale z nudów można się przejechać.

Awatar użytkownika
Killu
Posty: 3039
Rejestracja: 16 stycznia 2009, 06:12
Lokalizacja: Opole

Postautor: Killu » 18 września 2010, 20:11

Zgadzam się... Byliśmy na tym torze i było raczej licho... To fajny tor dla małego samochodziku z napędem na tył, a nie dla motocykli. Trochę się zawiodłem jak tam pojechałem, ale przynajmniej widziałem na własne oczy i wiem, że następnym razem zawitam w to miejsce dopiero jak je odremontują, albo jeżeli kiedyś kupię supermoto ;)
Oświadczam, że moje opinie są nieprzemyślane i subiektywne. Ponadto w każdej chwili mogę je diametralnie zmienić lub się ich wyprzeć ;)

Awatar użytkownika
youngcolor
Posty: 79
Rejestracja: 20 marca 2008, 19:53
Lokalizacja: Opole

Postautor: youngcolor » 18 września 2010, 20:17

Killu pisze:następnym razem zawitam w to miejsce dopiero jak je odremontują, albo jeżeli kiedyś kupię supermoto ;)

Byłem tam kiedyś jak właśnie chłopaki na SM latali i naprawdę było na co popatrzeć.
BS MOTO - sklep dla motocyklistów
NAJNIŻSZE CENY -----> www.bsmoto.pl
__
Honda Hornet 600 :)

Awatar użytkownika
Killu
Posty: 3039
Rejestracja: 16 stycznia 2009, 06:12
Lokalizacja: Opole

Postautor: Killu » 18 września 2010, 20:39

Bo to właśnie tor dla takich maszynek... Non stop uślizgi a w SM jest to jak najbardziej pożądane... Taką DRZ 400 można by tam poszaleć 8)
Oświadczam, że moje opinie są nieprzemyślane i subiektywne. Ponadto w każdej chwili mogę je diametralnie zmienić lub się ich wyprzeć ;)

Awatar użytkownika
Gregory121
Posty: 102
Rejestracja: 01 maja 2010, 11:50
Lokalizacja: Opole

Postautor: Gregory121 » 18 września 2010, 20:42

Na SM to mogą polatać, na zwykłych maszynach to lipa. Dziury i śliska nawierzchnia. Stwierdzili to wszyscy, maszyny: CBR 600, NTV, DL 650, Devi i jeszcze jakis GIXER 600. Do driftu jakims tylnonapędowym samochodem ze szperą to ok.

Szkoda czasu aby jechać tam specjalnie, jeżeli "po drodze" to z ciekawości można podjechac, jednak drugi raz bym się tam nie wybrał.

Tor pod "Karolinką" daje zdecydowanie więcej radochy, choć jest zdecydowanie mniejszy.


kuchnie Ruda Śląska

Wróć do „OPOLEZONE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika