Opolskie pierwsze wypadki

Strefa Opolskich Motocyklistów
Awatar użytkownika
mlody98
Posty: 193
Rejestracja: 27 marca 2013, 12:51
Lokalizacja: Tarnów Opolski

Postautor: mlody98 » 06 lipca 2013, 18:03

Tak to udupią za wszystko. A żeby coś z takimi pijakami zrobili, to musi się wydarzyć dopiero tragedia.!
| Lewa w Góre | "Widzimy sie na trasie"

"Proste drogi są dla szybkich motocykli, kręte dla szybkich motocyklistów."

Awatar użytkownika
siwyy
Posty: 21
Rejestracja: 05 grudnia 2010, 16:07
Lokalizacja: Suchy Bór

Postautor: siwyy » 10 lipca 2013, 16:49

Kawa powinna byc czarna i mocna...

Awatar użytkownika
virus
Posty: 485
Rejestracja: 08 kwietnia 2009, 20:07
Lokalizacja: Tarnów Op.

Postautor: virus » 10 lipca 2013, 21:27

siwyy pisze:http://www.24opole.pl/12247,Motocykl_i_bus_zderzyly_sie_na_skrzyzowaniu_w_centrum_Opola,wiadomosc.html


chyba trzeba im szyby powybijać, może wtedy barany będą widzieć, :evil: :evil:

Awatar użytkownika
virus
Posty: 485
Rejestracja: 08 kwietnia 2009, 20:07
Lokalizacja: Tarnów Op.

Postautor: virus » 11 lipca 2013, 13:20


Awatar użytkownika
Pittbull
Posty: 129
Rejestracja: 16 marca 2013, 13:15
Lokalizacja: OPO

Postautor: Pittbull » 11 lipca 2013, 13:53

Co to k.....wa sie dzieje na tych drogach śpią czy co, przecież jak tak dalej pójdzie to do końca sezonu powybijają nas jak kaczki :!: :!: :!: :!: :evil:

Awatar użytkownika
chichus
Posty: 71
Rejestracja: 29 maja 2012, 00:59
Lokalizacja: Zawada

Postautor: chichus » 11 lipca 2013, 14:39

2 dni 2 wypadki 2 kobiety za kierownicą :?: :idea:
Ten który się boi pomylić ten w ogóle nie próbuje

Awatar użytkownika
virus
Posty: 485
Rejestracja: 08 kwietnia 2009, 20:07
Lokalizacja: Tarnów Op.

Postautor: virus » 11 lipca 2013, 15:10

nie chodzi o kobiety tylko o to, że barany są ślepe - w tym roku ewidentnie podstawą wypadków jest wymuszenie., mi w zeszłym roku dziadziuś zrobił to samo, znajomemu który pracował w gogolinie ravka wymusiła, można by mnożyć te przykłady, albo kierowcą porozp..... boczne szyby.

Awatar użytkownika
jaras111x
Posty: 540
Rejestracja: 19 czerwca 2011, 16:54
Lokalizacja: Opole,śląsk

Postautor: jaras111x » 11 lipca 2013, 15:46

Ja odnoszę ostatnio takie wrażenie że naprawdę mają nas w dupie i uważają że są ważniejsi na drodze. zajeżdżają drogę, trąbią nie wiadomo o co i jeszcze wielkie zdziwienie że coś ci się nie podoba bo to przecież twój problem najwyżej się rozjebiesz.moto skasujesz i nie będziesz miał czym jeżdzić :evil: Kurwa

Awatar użytkownika
Mort
Posty: 161
Rejestracja: 10 lipca 2012, 16:44
Lokalizacja: Opole

Postautor: Mort » 11 lipca 2013, 16:56

Na porządku dziennym jest takie zachowanie kierowców,choć moim zdaniem większość patrzy w lusterka i raczej da się odczuć wzajemną uprzejmość na drodze to jednak zawsze pamięta się te złe momenty.

Awatar użytkownika
Rafal600
Posty: 203
Rejestracja: 30 czerwca 2012, 16:53
Lokalizacja: Lewin Brzeski

Postautor: Rafal600 » 11 lipca 2013, 17:18

To jest jaka paranoja! co to sie dzieje ostatnio na drogach ! Dobrze rozumiem predkosc swoja droga, ale te slepe skur*ny nie dosc ze nie patrza w lusterka to jeszcze wymuszaja pierwszenstwo no niestety ale wulgaryzmy same cisna sie na usta..2 dni i juz dwóch z nas mniej, ilu jeszcze musi tak zginac?.. rownie dobrze to moglem byc ja lub Ty.Przez ostatni tydzien sam mialem kilka takich sytuacji..
"Niebezpieczna gra, która nie zna słowa strach, tak!
To tylko chwila, czysta adrenalina..
dziś zamiast krwi ona płynie w moich żyłach"

Awatar użytkownika
moskva1972
Posty: 602
Rejestracja: 05 grudnia 2009, 09:03
Lokalizacja: ONY

Postautor: moskva1972 » 11 lipca 2013, 17:57

Ehhh....powiedzcie sobie z ręką na sercu czy każdy z nas jeździ na tyle przepisowo żeby nie uczestniczyć w takich zdarzeniach lub ich nie prowokować?

Jedna sprawa...to ślepe dziadki za kierownicą Tico lub Matiza...taki to nie zobaczy nawet cumującego obok lotniskowca...ale druga...w wiekszości przypadków nawet każdy doświadczony kierowca osobówki nie jest w stanie przewidzieć sytuacji kiedy jakiegoś,,motocyklistę"poniesie fantazja...nie jestem po czyjejś stronie ale jeżdżąc autem 5-6 tys miesięcznie widzę takie rzeczy że zaczynam szczerze wątpić w rodzaj ludzki...
Yamaha TDR 125 2004 > Suzuki GSF600S 2000>Kawasaki ZX6-R 2001>Kawasaki KLV 1000 2005>Yamaha FZ1 Fazer 2007>KTM 990 SuperDuke 2006

Awatar użytkownika
Rafal600
Posty: 203
Rejestracja: 30 czerwca 2012, 16:53
Lokalizacja: Lewin Brzeski

Postautor: Rafal600 » 11 lipca 2013, 20:12

No dobrze, zgadzam sie z Toba, ale czy nie mozna chociaz "zredukowac" takich sytuacji ? widzac motocykliste juz kilkadziesiat metrow wczesniej (bo tak najczesciej jest) poczekac te kilka sekund a nie "zdaze przed nim" niestety nie zawsze sie to udaje a efekty widac...
"Niebezpieczna gra, która nie zna słowa strach, tak!

To tylko chwila, czysta adrenalina..

dziś zamiast krwi ona płynie w moich żyłach"

Marjanek
Posty: 55
Rejestracja: 18 sierpnia 2012, 18:01
Lokalizacja: Nysa

Postautor: Marjanek » 11 lipca 2013, 21:17

Ale ja to nawet nie wiem czy to jest myślenie "wyjeżdżam, bo zdążę przed motocyklistą".
Ja miałem tylko w tym sezonie z 3 takie konkretne akcje, że kierowca samochodem dojechał do skrzyżowania, ja byłem dość daleko, on stał i czekał z 8-10 sekund, ale jak ja byłem od niego z 50 metrów, może nawet nie, to wtedy musi wyjeżdżać. Cały czas jechałem jedną turystyczną prędkością, także nie wiem co siedzi w głowie niektórych kierowców

Awatar użytkownika
Piotr R
Posty: 133
Rejestracja: 01 maja 2012, 19:22
Lokalizacja: Opole

Postautor: Piotr R » 11 lipca 2013, 22:06

Jak zwykle prawda jest gdzieś po środku. Zdarzają się sytuacje całkowitego zaćmienia umysłu, zmęczenie, zamyślenie się itp. Niestety jest wiele przypadków głupoty zarówno z jednej jak i drugiej strony. Sam jeżdżę sporo puszką ale i na moto. Jeżeli chodzi o poruszanie się na moto po Wrocławiu (tam najczęściej się kulam) to zauważyłem znaczną poprawę. Mniej jest kierowców (szczególnie w korkach), którzy robiliby dziwne, złośliwe manewry. Zaobserwowałem, że zdecydowanie więcej czasu i uwagi poświęcają na patrzenie w lusterka i widząc człeka na moto ułatwiają przejazd. Uwaga jednak na puszki z nr rej. DTR ... , tu może kierownik wykonać wszystko ;( Jeżeli chodzi o mniejsze miejscowości (w tym niestety Opole) to jesteśmy w "czarnej d...". Zawiść, złośliwość, bezmyślność, nawyki z ciągników rolniczych, itp. to standard. Niestety tyczy się to również motocyklistów !!! Wiem - będę zlinczowany ale prawdę należy mówić o wszystkim i o wszystkich. Spotykamy się pod "Dziadem" i slow i nieco szybsi ;) Mili Państwo jestem fanem i na prawdę podziwiam różne ekwilibrystyki i wręcz cyrkowe popisy na moto ale w zamkniętych strefach. Popisy jazdy na kole w mieście mnie osobiście wk...ją i uważam to za wiejski szpan. Wielu z Was jak również na innych forach wypowiadają się, że "na zachodzie" jest inaczej. Owszem TAK ale wynika to z tego, że zarówno puszki jak i motocykliści przestrzegają przepisów !!!!! Nawet na autostradach, gdzie nie ma ograniczenia moto lecą w okolicach 200 i więcej jak im fabryka daje. Po pojawieniu się ograniczenia prędkości zwalniają do wskazanej prędkości - więc nie porównujmy - nie mówiąc o stanie dróg. Ponieważ jest to temat rzeka to kończę jednym : miejmy oczy dookoła głowy. Życzę wszystkim wielu mil nakręconych bezpiecznie, bez stresów i cieszmy się swoimi zabawkami ;) Do zobaczyska na trasie.

Awatar użytkownika
Piotr R
Posty: 133
Rejestracja: 01 maja 2012, 19:22
Lokalizacja: Opole

Postautor: Piotr R » 11 lipca 2013, 22:24

Jeszce jedno tak dla przestrogi - wszystkie crash testy są robione na puszkach przy 50 km/h, a my mamy strefę zgniotu tylko tyle ile kości wytrzymają.


kuchnie Ruda Śląska

Wróć do „OPOLEZONE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika