Opolskie pierwsze wypadki

Strefa Opolskich Motocyklistów
Awatar użytkownika
moskva1972
Posty: 602
Rejestracja: 05 grudnia 2009, 09:03
Lokalizacja: ONY

Postautor: moskva1972 » 11 maja 2013, 10:17

moskva1972 pisze:Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Chwilę po wypadku...

Motocyklista jechał sobie normalnie ale za to z chodnika wyjechał mu starszy pan na rowerze...jak to się dla niego skończyło można zobaczyć w dalszym planie zdjęcia...

Motocyklista uderzył w drzewo....odwieziony w ciężkim stanie do szpitala.


Sprawa wydarzyła się na ul.Saperskiej w Nysie


I jakby tego było mało....właśnie dowiedziałem się że rowerzystą był mój sąsiad z którym mieszkałem 15 lat drzwi w drzwi...

Masakra :(
Yamaha TDR 125 2004 > Suzuki GSF600S 2000>Kawasaki ZX6-R 2001>Kawasaki KLV 1000 2005>Yamaha FZ1 Fazer 2007>KTM 990 SuperDuke 2006

Awatar użytkownika
Hektor
Posty: 981
Rejestracja: 27 września 2009, 07:39
Lokalizacja: Opole

Postautor: Hektor » 11 maja 2013, 15:06

Moskva :cry: trzymaj się brachu ...
Kurcze jak czytam co ludziska piszą w (opiniach) na np. 0pole24 to ręce opadają .
Faktem jest , że niefart i to straszny :?

Awatar użytkownika
Mort
Posty: 161
Rejestracja: 10 lipca 2012, 16:44
Lokalizacja: Opole

Postautor: Mort » 13 maja 2013, 15:20

Ma ktoś jakieś informacje o dzisiejszym wypadku na Chabrach koło "Bazy"??

Awatar użytkownika
koval87
Posty: 400
Rejestracja: 02 marca 2010, 22:55
Lokalizacja: NYSA / OSLO

Postautor: koval87 » 13 maja 2013, 16:46

co to sie w miescie dzieje ze ja az w oslo slysze, ze sie wybijacie jak muchy
Proste drogi są dla szybkich motocykli, kręte dla szybkich motocyklistów

Awatar użytkownika
virus
Posty: 485
Rejestracja: 08 kwietnia 2009, 20:07
Lokalizacja: Tarnów Op.

Postautor: virus » 18 maja 2013, 19:58

wstawiam to tutaj, ponieważ na inne tematy i działy jest to niestosowne.

Obrazek

Awatar użytkownika
myxomatosis
Posty: 49
Rejestracja: 25 marca 2012, 18:20
Lokalizacja: opolskie

Postautor: myxomatosis » 18 maja 2013, 22:48

virus pisze:wstawiam to tutaj, ponieważ na inne tematy i działy jest to niestosowne.

[img]OBRAZEK[/img]

No cóż, mnie też wkur...ją motocykliści i quadowcy jeżdżący po lasach. Nieraz bym chętnie takiemu wpier...lił. Ale ta linka jest chyba trochę za brutalna.
Już nie szukam sprzęta:> TDM850 2001'
-Bartek

Awatar użytkownika
jaras111x
Posty: 540
Rejestracja: 19 czerwca 2011, 16:54
Lokalizacja: Opole,śląsk

Postautor: jaras111x » 19 maja 2013, 16:19

a co ci tak bardzo przeszkadza w lataniu po lasach?? mam tu na myśli drogi a nie łamanie choinek

Awatar użytkownika
virus
Posty: 485
Rejestracja: 08 kwietnia 2009, 20:07
Lokalizacja: Tarnów Op.

Postautor: virus » 19 maja 2013, 19:33

byłem kiedyś na spacerku z "szkodnikami" w lesie i jestem pod wrażeniem umiejętności co poniektórych chłopaków, czasami ciężko zejść z górki na piechotę a oni na moto radzą sobie bez problemów,

a co do latania po lesie, a niby gdzie mają latać u nas mają wyrobiska opolwapu, (oficjalnie latają tam nielegalnie - ochrona ich ciągle namierza) i stare hałdy w lesie zarośnięte dorodnymi drzewkami, przecież enduro i cross nie służy do jazdy po równym terenie
mnie wkurza tylko to, że młodzieży sobie za dużo pozwala na ulicy przy której mieszkam (dogodny dojazd do stacji paliw z dwóch dróg polnych) chociaż i tak jest już lepiej niż parę lat temu. mogliby chociaż te wydechy uspokoić. :wink:

Awatar użytkownika
jaras111x
Posty: 540
Rejestracja: 19 czerwca 2011, 16:54
Lokalizacja: Opole,śląsk

Postautor: jaras111x » 19 maja 2013, 19:52

tylko jak jedno cylindrowiec ma pyrkac jak pizdzik? to się nie da. Ja u siebie zakładam dorobionego dbkilera i jak tylko wybiję z blokowiska to odrazu wywalam bo się jechać nie da,taki mułek :) Gdy jestem poza asfaltem a widzę pieszych od razu zwalniam,mijam i dopiero palnik. Ale czasem to i tak ludzie są tak wrogo nastawieni że szok i to niezależnie czym jedziesz

Awatar użytkownika
szajbus-op
Posty: 187
Rejestracja: 03 października 2012, 20:35

Postautor: szajbus-op » 19 maja 2013, 20:39

myxomatosis pisze:
virus pisze:wstawiam to tutaj, ponieważ na inne tematy i działy jest to niestosowne.

[img]OBRAZEK[/img]

No cóż, mnie też wkur...ją motocykliści i quadowcy jeżdżący po lasach. Nieraz bym chętnie takiemu wpier...lił. Ale ta linka jest chyba trochę za brutalna.


to jest tak samo, jak ja bym napisał, że wkurwi@ją mnie motocykliści którzy jeżdżą po ulicach... Możesz powiedzieć, dla crossowców jest Winów, ale ja wtedy powiem, dla reszty Poznań. jedno i drugie bez sensu :P

Reaven
Posty: 1611
Rejestracja: 15 marca 2005, 11:34

Postautor: Reaven » 19 maja 2013, 21:04

żeby analogia była trafna, to należałoby chyba napisać "wkurwiają mnie motocykliści, którzy jeżdżą po ulicach ze znakiem zakazu i pod prąd"

o ile wiem cały problem polega na tym, że po lasach jeździć NIE WOLNO, często chodzi tu o włażenie na czyjąś własność, a później jeden z drugim mają wielkie halo, no bo jak to tak, im nie wolno. przecież kupili starego crossa bez dowodu to jak to tak ma im nie być wolno komuś po podwórku czy lesie jeździć? bo na drogę przecież nie wyjadą, bo bez prawka..

latanie na dziko quadem czy crossem po lasach porównać można raczej do wyrzucania w lesie śmieci czy spuszczania ścieków do jeziora turawskiego - są zakazy, ale i tak jeden z drugim to zrobią.
:
:
Nowhere to Run, Nowhere to Hide, Nowhere to Live and Nowhere to Die..
[ niemoralne propozycje kierować na: +48693184930 || reaven @ rut.pl ]

Awatar użytkownika
kalinowy
Posty: 30
Rejestracja: 04 października 2012, 23:26

Postautor: kalinowy » 20 maja 2013, 00:04

Mort pisze:Ma ktoś jakieś informacje o dzisiejszym wypadku na Chabrach koło "Bazy"??


Kumpla golf stuknął. Wyjechał koleś golfem na oś jezdni tak jakby chciał skręcić w lewo pod wysokie bloki ale w ostatniej chwili skręcił se w prawo pod sklep rowerowy a kumpel na viadrze właśnie mijał go z prawej. Viadro całe, ale u kumpla noga podwójnie złamana i czeka go zabieg.

Awatar użytkownika
Mort
Posty: 161
Rejestracja: 10 lipca 2012, 16:44
Lokalizacja: Opole

Postautor: Mort » 20 maja 2013, 10:05

Kalinowy dzięki za info życzę szybkiego powrotu do zdrowia.

Awatar użytkownika
Mort
Posty: 161
Rejestracja: 10 lipca 2012, 16:44
Lokalizacja: Opole

Postautor: Mort » 20 maja 2013, 10:19

Wracając do linek rozwieszanych między drzewami to jest to niewiarygodne.Jestem w stenie zrozumieć że kogoś denerwują ryczące crossy no ale bez przesady.

Awatar użytkownika
myxomatosis
Posty: 49
Rejestracja: 25 marca 2012, 18:20
Lokalizacja: opolskie

Postautor: myxomatosis » 20 maja 2013, 10:34

Reaven pisze:[...]
latanie na dziko quadem czy crossem po lasach porównać można raczej do wyrzucania w lesie śmieci czy spuszczania ścieków do jeziora turawskiego - są zakazy, ale i tak jeden z drugim to zrobią.

Odpisałbym podobnie. Oczywiście tu nie chodzi o to, ze nie wolno, bo NIE WOLNO. To nie jest glupi, niezyciowy przepis, ze po lesie jezdzic NIE WOLNO.
Biegam po lesnych sciezkach i nawet z tego powodu miewam male wyrzuty sumienia, bo płoszę zwierzynę w ich naturalnym srodowisku. Włażę buciorami do ich domu.
Za wjazd motocyklem do lasu powinno byc pare tysiakow kary i zabranie prawka na np. na rok. Nie dosc, ze motocykl płoszy zwierzaki to oczywiscie zostawia kupę syfu za sobą. Trzeba nie miec wyobrazni, zeby nie rozumiec, iz to jes dewastacja flory i fauny. To jest nawet gorsze niz wyrzucanie smieci do lasu.
Rozumiem, że obroncy lesnych motocyklistow wywożą śmieci do lasu? To na pewno mniej szkodliwe niz jazda motocyklem na terenie zalesionym.
Nie jestem zadnym ekoterrorystą, ale nie mam w dupie srodowiska. Rozum i intuicja podpowiadaja mi, ze nie mozna zabijac czegos dla zabawy.
Już nie szukam sprzęta:> TDM850 2001'

-Bartek


kuchnie Ruda Śląska

Wróć do „OPOLEZONE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika