Mój pierwszy zimowy zlot

"...dzisiaj w końcu wyjechałem poza miasto!" - czyli dział, w którym możecie opublikować swoje wspomnienia i zdjęcia z motocyklowych wycieczek, tych bliższych i tych dalekich.
retip91
Posty: 22
Rejestracja: 19 sierpnia 2016, 11:49
Lokalizacja: Opole

Mój pierwszy zimowy zlot

Postautor: retip91 » 12 lutego 2018, 13:33

Od razu zaznaczę, że nie jestem mistrzem w pisaniu tekstów.

Od niedawna jeżdżę na moto. Zagłębiłem się w turystykę motocyklową i od czasu do czasu wybiorę się na jakiś ciekawy wypad. Na początku roku natrafiłem na informację dotyczącą ponoć najsłynniejszego zimowego zlotu tj. Elefantentreffen u naszych zachodnich sąsiadów. Pytałem po znajomych czy ktoś chce jechać, ale tylko 'pukali się w głowę' i mówili: no chyba Cię porąbało, w zimę na moto i to jeszcze pod namiot. Także olałem temat, bo samemu jechać taki kawał to bez sensu (niebezpiecznie). Ale na grupach 'fejsbukowych' zrobiło się małe poruszenie dotyczące tego zlotu. Udało się zebrać grupkę ludzi, których w ogóle nie znałem.

Wyjazd nocną porą z Opola w stronę Gliwic i spotkanie w Żorach na stacji benzynowej. Wszyscy dojechali, szybka kawa i 3:30 ruszamy. W piątek koło południa dojechaliśmy na miejsce.

A na miejscu: cała masa motocyklistów z różnych stron świata. Szybki zakup wejściówek i wjeżdżamy na teren imprezy. Zapakowani 'po dach', zmęczeni, niewyspani, musieliśmy się przebijać przez największe błoto, które dochodziło do silnika. Ale udało się! Znaleźliśmy miejsce na namiot. Ostatkami sił udało się przygotować obozowisko. Szybki obiadek, szybka integracja i do spania. Pierwszej nocy miałem mieszane uczucia. Nigdy nie spałem w takich warunkach w namiocie. Nie było nawet najgorzej, ale temperatura sięgała -10 stopni. Miałem dwa śpiwory i konkretne wdzianko (bielizna termo, polar i spodnie narciarskie oraz czapeczka na głowę).

Sobota już była w porządku. Wszyscy wyspani, w pełni sił i można było zacząć zwiedzanie. Niektóre motocykle rodem z 'madmaxa', podobnie było z ludźmi :D

W niedzielę pakowanie i powrót do domu (tym razem już normalnie) przez Pragę i Kłodzko.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 12 lutego 2018, 15:33 przez retip91, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
-MisieK-
Posty: 1776
Rejestracja: 12 lutego 2015, 08:38
Lokalizacja: OB

Re: Mój pierwszy zimowy zlot

Postautor: -MisieK- » 12 lutego 2018, 15:17

O Panie :shock: , szacun :D
Simson SR50 B4->S51/1 E/2->KTM Duke 125->Kawasaki ER-6n->
->Triumph Street Triple R Matte Phantom Black
Obrazek

Awatar użytkownika
Puzon
Posty: 263
Rejestracja: 17 września 2009, 11:59
Lokalizacja: Szczedrzyk

Re: Mój pierwszy zimowy zlot

Postautor: Puzon » 23 lutego 2018, 20:11

No to ładnie zaczynasz, hehe.
Kilku znajomych było i po ich relacjach odpuściłem. Nie jeżdżę na zloty latem to i zimą mnie nie ciągnie :wink:
Dobrze wiedzieć że jest ktoś komu temperatura nie przeszkadza w jeździe :twisted:
Od jakiegoś czasu mam ochotę pojechać zobaczyć na własne oczy zorzę polarną a że najokazalsza jest w styczniu to dupa może zmarznąć :D
https://www.facebook.com/motobajkal/

Jest nas tylu i każdy ma prawo do własnego stylu.

Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 112
Rejestracja: 18 marca 2013, 22:17
Lokalizacja: OPOLE

Re: Mój pierwszy zimowy zlot

Postautor: Krzysiek » 24 lutego 2018, 21:28

Fajnie że parę fotek załączyłeś. ciekawostka, a po za tym szacun. Patrząc na to bagienko to nieźle musiało być , nie jeden zapewne utaplał się w tym błocie.
Honda Rebel 125 - > Honda Shadow VT 600 - > Honda Shadow VT750 C - > Honda CBF 1000 -> BMW R1200R

Ryan
Posty: 56
Rejestracja: 07 kwietnia 2016, 23:12
Lokalizacja: Opole

Re: Mój pierwszy zimowy zlot

Postautor: Ryan » 01 marca 2018, 21:20

Nieźle! Dzięki za podzielenie się wrażeniami i zdjęciami! Wybierasz się za rok ? :)
Rookie rider


kuchnie Ruda Śląska

Wróć do „KOCHANY PAMIĘTNICZKU...”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika