2011 - Węgry (wrzesień)

"...dzisiaj w końcu wyjechałem poza miasto!" - czyli dział, w którym możecie opublikować swoje wspomnienia i zdjęcia z motocyklowych wycieczek, tych bliższych i tych dalekich.
Reaven
Posty: 1611
Rejestracja: 15 marca 2005, 11:34

2011 - Węgry (wrzesień)

Postautor: Reaven » 14 września 2011, 15:53

Tak sobie pomyślałem, że skoro już udało mi się pobić kilka życiowych rekordów, to się pochwalę ;)

W dniach 8-11.09. zafundowaliśmy sobie wycieczkę na Węgry, nad Balaton, niedaleko Siofoka. W cztery doby zrobiliśmy ok. 2000km, w tym w drugim dniu zaledwie 80 ;) Dużo jeżdżenia, trochę spania, sporo fajnych wspomnień.
Trasa nasza wiodła z Opola, przez Kraków, Zakopane, przez Słowację na Eger , stamtąd autostradą Budapeszt, Siofok, i ostatecznie 40km dalej wynajęty domek. Z powrotem z kolei Budapeszt, Zilina, Cieszyn - i przez Jastrzębie Zdrój (MC Donald! :D ) do Opola.

Odnośnie życiowych rekordów, to pobiłem następujące:

- ilość zrobionych w jeden dzień km -> 850km
- ilość spędzonych na moto godzin -> 19h w ciągu jednego dnia [z przerwami na śniadanie, siku i kawę ;x]
- odległość na moto od Opola ;) do tej pory najdalszy wypad to były Czechy, blisko granicy w okolicach Karpacza.

Spalanie paliwa. Tutaj mój Fazer zaskoczył chyba nawet sam siebie. Dotychczas niemal niezależnie od tego jak i gdzie jeździłem, łykał piątkę na sto km. Natomiast podczas tejże wycieczki, z prędkościami rzędu 120km/h autostrada, 80km/h teren niezabudowany, 50-60km/h zakręty... spalił, uwaga:

- w ciągu całej wycieczki, czyli na trasie 2000km, średnie spalanie wyniosło 4,13 litra na setkę !
- natomiast rekordowe było na odcinku 525km średnie spalanie wyszło mu 3,86 litra. Normalnie jak skuter ;x :D

Ogólnie były po drodze chwile zwątpienia, znużenia, kości ogonowej wychodzącej uszami i szczękania zębami gdy w górach zaczęło padać i wiać.. ale i tak było super. Wreszcie miałem okazję Fazera przegonić z zamontowanymi kuframi ;D

No i na zakończenie kilka obrazków:

Obrazek
Kilka chwil po wjeździe na Słowację, zaczynają się górki
-

Obrazek
Zmęczeni postanowiliśmy resztę drogi pokonać autobusem ;) Niestety, kursował tylko w środy i soboty...
-

Obrazek
Przerwa na fajkę i fotkę ;)
-

Obrazek
Budapeszt nocą...
-

Obrazek
..i nasze rumaki nocą ;) Pasące się pod budapeską katedrą.
Ostatnio zmieniony 03 kwietnia 2013, 13:28 przez Reaven, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:
Nowhere to Run, Nowhere to Hide, Nowhere to Live and Nowhere to Die..
[ niemoralne propozycje kierować na: +48693184930 || reaven @ rut.pl ]

Awatar użytkownika
Hektor
Posty: 981
Rejestracja: 27 września 2009, 07:39
Lokalizacja: Opole

Postautor: Hektor » 14 września 2011, 16:46

Super wyprawa zazdroszczę wam :?
Super foty jak zwykle zresztą .
No i co najważniejsze że wróciliście cali .
Pozdrawiam Hektor

Awatar użytkownika
Red
Posty: 60
Rejestracja: 29 maja 2011, 22:04
Lokalizacja: Opole

,

Postautor: Red » 14 września 2011, 20:54

Gratulacje dla całej ekipy,a w szczególności dla pań,niezły rekord godny pozazdroszczenia.Góry na Słowacji i Budapeszt nocą rewelacja,miałem okazję zobaczyć,więc widoki szybko rekompensują bolący tyłek i zmęczenie.
Pozdrawiam.

NICPOŃ
Posty: 6
Rejestracja: 14 kwietnia 2008, 21:20
Lokalizacja: OPOLE

Postautor: NICPOŃ » 14 września 2011, 23:09

Trasa wygląda znajomo, o ile się nie myle to zrobiliśmy ją w 1998 i dwie osoby (Grześ i Marcin) też wtedy były (młody ze mną na xv750), Siofok i Balaton fajne miejsca, dzięki że daliście znać że jedziecie :( Co do bicia rekordów, to zapraszam w Alpy (4dni 4tyś km i dojazdówka z Opola na Tyrol 1170km) Pozdro

Awatar użytkownika
andrut78
Posty: 375
Rejestracja: 13 marca 2010, 09:40
Lokalizacja: Opole, os. Armii Krajowej

Postautor: andrut78 » 15 września 2011, 20:24

Super traska :)
Honda CBR 600 F4i '02
Junak M10 '64
__________________

Awatar użytkownika
tomi
Posty: 18
Rejestracja: 14 czerwca 2011, 09:37
Lokalizacja: Opole

Postautor: tomi » 16 września 2011, 12:00

Pozazdrościć kolegom takiej wyprawy :D pozdrawiam.
Yamaha FZS 1000


kuchnie Ruda Śląska

Wróć do „KOCHANY PAMIĘTNICZKU...”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika