Naked Hyosung Gt 125

Tutaj każdy może założyć temat o swojej jedynej prawdziwej miłości - zdjęcia obowiązkowe! ;)
Awatar użytkownika
aleksandro
Posty: 88
Rejestracja: 31 marca 2016, 16:53
Lokalizacja: Kluczbork

Naked Hyosung Gt 125

Postautor: aleksandro » 07 października 2017, 08:13

:wink: Witam Wszystkich Serdecznie
Moja prezentacja motocykla , opis i parę słów na temat mój i motocykla poniżej.
Mój motocykl to Hyousung gt naked 125 z 2005r. Jest to mój 3 motocykl (1- był hyosung gt 125 niebieski , 2-cagiv mito 3- Teraz aktualny).
Po przerwie z motocyklami czułem pustę czegoś mi brakowało , nie wiedziałem czasami co ze sobą zrobić i zrozumiałem że popełniłem błąd sprzedawając mojego Hyosunga . Dużo osób może mnie skrytykować ( idź na prawko itp.) lecz mam swoje powody dla których wybrałem 125ccm. Po pół roku rozłąki zrozumiałem , że połówka mojego serca nie należy tylko do miłości dziewczyny lecz do maszyny na dwóch kółkach zwaną Motocyklem. I otóż znalazłem na ogłoszeniu tego Hyosunga Gt 125 naked .
I wtedy zobaczyłem Obrazek
Był jeden problem , motocykl był za granicą hmmmmm, po paru nocach padła decyzja sprowadzamy go w dobre ręce. I tak Panowie po sprowadzeniu motocykla opłaceniu i zarejestrowaniu jest już mój. Gdyż to była pora już zimna sprowadziłem motocykl do piwnicy żeby sąsiedzi nie wiedzieli :P i postanowiłem dać mu drugie życie , zaczął się remont i dopieszczanie mojej drugiej miłości.
Obrazek
Mechanik wyregulował mi gaźniki i zawory , sprawdził pod ciśnieniem krućce ssące i nic więcej . Dodam iż motocykl ma przejechane 20tys km oryginalne ( czemu oryginalne ponieważ dostałem plik faktur itp. na której z każdej z nich jest wbity przebieg , z każdą pierdołą czy wymiana świec itp był wbity przebieg więc mogłem sobie przeanalizować bo w ciągu roku chłopak z Niemiec wymieniał świece i olej i inne rzeczy które są na fakturze. Z rozszyfrowania niemieckich faktur doszedłem do wiadomości iż motocykl co roku miał wymieniany olej i świece , tylni amortyzator , oraz opony które maja 3 latka , oraz lagi robione i takie mniejsze rzeczy. Teraz moje czynności które dokonałem , wypiszę po przecinku : Kupione tylnie nadkole ponieważ było popękane , świece irydowe denso ,tabliczka rejestracyjna to wiadomo, filtr paliwa , olej i filtr oleju sam wymieniłem , wzmocniony napęd did 428 136ogniw złoty był na pudełku lecz okazało sie normalny , wymienione wężyki z kranika do pompy paliwa podciśnieniowej i z kranika do baku bo były sparciałe, rozebranie i regeneracja i czyszczenie układu hamulcowego przód i tył, wymiana tarczy hamulcowej przód i tył , konserwacja motocykla i czyszczenie , ma 12 lat i gdzieś mała rdza itp. ,sportowy filtr powietrza K&N , zębatki standardowe 14 i 52 zęby postanowiłem ze nie będę zmieniał zębatek żeby pojechać te 10km/h szybciej , silnik jest dostosowany do tych przełożeń i chciałbym żeby jak najdłużej chodził, wymiana chłodnicy oleju od Hyosunga gt 250 , żarówka w lampie przód wymieniona bo była 35 watt na 60 watt ,nowe klocki hamulcowe , nowy akumulator ,nowa klamka sprzęgła , nowy set lewy kierowcy , nowa mechanizm nóżki zmiany biegów bo stary był rozjechany na przyłączeniu kulkowym , zakupiłem nóżkę centralną pod motocykl ( teraz łatwiej łańcuch czyścić i smarować :) ), końcówki kierownicy , zegarek na kierownicę żeby godzinę było widać , cały układ wydechowy turbo kit gph3 oczywiście db kiler założony bo za głośno chodził (lecz został zmodyfikowany lekko i głos jest fajny ), par e dupereli jak paski na koła , ciężarki na kierownice nowe których nie ma na zjdęciu itp. , bym zapomniał moduł zapłonowy cdi od Hyosunga gt 250., malowanie nóżki bocznej na czarno, wymiana pół starych śrub na śrubki imbusowe z podkładką gumową (mniejsze wibracje ).Po zrobieniu tych czynności samemu i z Ojcem zostało mi dać do mechanika żeby po zmianie wydechu i zapłonu (modułu ) i filtra K&N do regulacji gaźniki dać.
Zdjęcie końcowe Mojego Motocykla
Obrazek
Obrazek
Na koniec chciałbym Pozdrowić Wszystkich i z uprzejmością LwG dla tych których będę mijał bez względu na pojemność , wiek itp.
Po małej przerwie postanowiłem wrócić , jeśli Pozwolicie stać się jednym użytkownikiem OpoleZone.
Z Poszanowaniem : Aleksander
Aleksandro

santan
Posty: 41
Rejestracja: 05 stycznia 2017, 18:18
Lokalizacja: Chrząstowice

Re: Naked Hyosung Gt 125

Postautor: santan » 07 października 2017, 22:55

piękna pasja, a sprzęt...obyś zadowolony Aleksandrze był, bo nie ważne co inni sądzą, ale co Ty czujesz. Do zobaczenia na trasach LwG

Awatar użytkownika
aleksandro
Posty: 88
Rejestracja: 31 marca 2016, 16:53
Lokalizacja: Kluczbork

Re: Naked Hyosung Gt 125

Postautor: aleksandro » 07 października 2017, 23:15

Witam :)
Dziś wróciłem od lekarza :) regulacja zrobiona , maszynka normalnie aż prosi się by wkręcać na wyższe obroty :). Dziękuję za komentarz .
Ostatnio zmieniony 12 stycznia 2018, 09:06 przez aleksandro, łącznie zmieniany 1 raz.
Aleksandro

Awatar użytkownika
aleksandro
Posty: 88
Rejestracja: 31 marca 2016, 16:53
Lokalizacja: Kluczbork

Re: Naked Hyosung Gt 125

Postautor: aleksandro » 02 stycznia 2018, 08:03

Witam , ostatnio postanowiłem że muszę coś zmienić w motocyklu, zdrapałem głupie naklejki z ramy , zakupiłem żółtą szybe puig , zobaczymy jak mocowanie będzie się sprawować z szybą tylko cieplej się zrobi. Oraz zamontowałem bez przerabiania oryginalnej instalacji wyświetlacz zmiany biegów. Lepsza żarówka do lampy przedniej oryginalna była 35 watt. zdziwko mnie złapało iż taka słaba. Wydech ma założony db killera po przeróbce , ponieważ bez za głośno chodził było trzeba zatyczki brać a po dłuższej jeździe uszy bolą, trzeba jakiś kompromis znaleźć miedzy małym ulepszaniem a przyjemnością z jazdy którą dają nam motocykle. Nie wiem czy wspominałem o tym , wymieniłem filtr paliwa który był od skuterka na filtr paliwowy 8mm. Oryginalne lusterka zamówione bo na tych ciężko widać. Pozdrawiam Wszystkich . Na razie tylko jedno zdjęcie.
Obrazek
Aleksandro

Awatar użytkownika
aleksandro
Posty: 88
Rejestracja: 31 marca 2016, 16:53
Lokalizacja: Kluczbork

Re: Naked Hyosung Gt 125

Postautor: aleksandro » 07 stycznia 2018, 19:39

Oryginalne lusterka już założone . Czekać na wiosne i pierwszy wypad do Opola :)
Obrazek
Aleksandro

Awatar użytkownika
aleksandro
Posty: 88
Rejestracja: 31 marca 2016, 16:53
Lokalizacja: Kluczbork

Re: Naked Hyosung Gt 125

Postautor: aleksandro » 07 stycznia 2018, 21:08

Chciałbym zeby Inni spostrzegali mnie jako zamiłowanie i miłość do motocykli , niż napalonego gówniarza który kupił sobie 125 i rasuje ja żeby wycisnac ile sie da. Miło by mieć starszych znajomych i kumpli na Motocyklach lecz nie szukam na siłę niczego , po prostu serce bije mi szybciej , wszystko w koło idzie w za pomnie nie , i liczy sie tylko Motocykl i Ja. Kocham jeździć ile Bóg da mi sił i zdrowia aż do śmierci pragnęto robić. Piszę to ponieważ dużo Ludziów popatrzyło z innej strony na takich jak ja. Pozdrawiam Wszystkich .
Aleksandro

Awatar użytkownika
aleksandro
Posty: 88
Rejestracja: 31 marca 2016, 16:53
Lokalizacja: Kluczbork

Re: Naked Hyosung Gt 125

Postautor: aleksandro » 19 sierpnia 2018, 19:34

Sprzęt sprzedany i nie aktualny :) Już coś nowszego kupione.
Aleksandro


kuchnie Ruda Śląska

Wróć do „NASZE MOTOCYKLE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika