coś nowego w garażu :)

Tutaj każdy może założyć temat o swojej jedynej prawdziwej miłości - zdjęcia obowiązkowe! ;)
ksks0
Posty: 22
Rejestracja: 06 kwietnia 2010, 19:06

Re: coś nowego w garażu :)

Postautor: ksks0 » 22 sierpnia 2017, 20:58

jaras111x pisze:Mądralo.. Lusterka są i to 2. Nigdzie nie jest zapisane że nie mogą być pod kierownica, a w tym przypadku to najlepsze miejsce dla nich(widoczność) Nie zgodne oświetlenie, które, z czym???? Chyba twoją wizją


Proszę pochwalić się świadectwem homologacji lampy przedniej, ewentualnie wrzucić zdjęcia z oznaczeń widniejących na szkłach reflektora.
Tablica rejestracyjna powinna posiadać oświetlenie.

Awatar użytkownika
maciejszu1
Posty: 15
Rejestracja: 20 kwietnia 2016, 23:07
Lokalizacja: Opole

Re: coś nowego w garażu :)

Postautor: maciejszu1 » 22 sierpnia 2017, 21:35

Witam Wszystkich. Tak obserwuję tą dyskusję i mam pytanie do ksks0 czy ty kolego nie należysz czasem do rodziny lub nie jesteś współpracownikiem Jarka Kaczora? A może PIS reaktywował ORMO?
„Chwytaj dzień, bo przecież nikt się nie dowie, jaką nam przyszłość zgotują bogowie…”

Awatar użytkownika
Killu
Posty: 3039
Rejestracja: 16 stycznia 2009, 06:12
Lokalizacja: Opole

Re: coś nowego w garażu :)

Postautor: Killu » 22 sierpnia 2017, 22:16

No na tablicę wynalazłeś podstawę prawną, która mówi że w owym motocyklu wszystko jest OK. To że producent umieścił ją bezpośrednio za kołem pozwoliło jedynie uzyskać homologację na dany rynek. Nie mieszajmy pojęć.

Co do oświetlenia... Pokaż mi świadectwo homologacji albo oznaczenia na kloszu fabrycznego światła pozycyjnego tylnego i stop z hondy hornet 600 z lat 98-99.
Oświadczam, że moje opinie są nieprzemyślane i subiektywne. Ponadto w każdej chwili mogę je diametralnie zmienić lub się ich wyprzeć ;)

Awatar użytkownika
jaras111x
Posty: 540
Rejestracja: 19 czerwca 2011, 16:54
Lokalizacja: Opole,śląsk

Re: coś nowego w garażu :)

Postautor: jaras111x » 23 sierpnia 2017, 01:37

Lampa kupiona w sklepie posiada znaki homologacyjne właściwe, tablica posiada oświetlenie i jest we właściwym miejscu. Więc nie pozostaje mi nic innego jak napisać że idź czepiac się gdzie indziej. Na podstawie swoich domnieman wyciągasz wnioski i robisz zamieszanie. Pozdrawiam ciebie serdecznie.

Awatar użytkownika
-MisieK-
Posty: 1776
Rejestracja: 12 lutego 2015, 08:38
Lokalizacja: OB

Re: coś nowego w garażu :)

Postautor: -MisieK- » 23 sierpnia 2017, 10:06

ksks0 ja to mam zajefajną propozycję dla Ciebie.
Najlepiej zrobisz jak wpadniesz w piątek pod Dziadka z notesem i aparatem.
Ale byś miał używanie :P
Kupe części z Ali bez homologacji, ryczące wydechy, wytarte opony, różne mniejsze lub większe przeróbki, niesprawności...
:wink:
Simson SR50 B4->S51/1 E/2->KTM Duke 125->Kawasaki ER-6n->
->Triumph Street Triple R Matte Phantom Black
Obrazek

Awatar użytkownika
Killu
Posty: 3039
Rejestracja: 16 stycznia 2009, 06:12
Lokalizacja: Opole

Re: coś nowego w garażu :)

Postautor: Killu » 23 sierpnia 2017, 10:17

Dobra, Pany. Dosyć wojenek o pietruszkę. Diagnosta uznał, że jest OK. I dopóki policja nie uzna że jest inaczej to motocykl będzie legalnie latał ;)
Oświadczam, że moje opinie są nieprzemyślane i subiektywne. Ponadto w każdej chwili mogę je diametralnie zmienić lub się ich wyprzeć ;)

ksks0
Posty: 22
Rejestracja: 06 kwietnia 2010, 19:06

Re: coś nowego w garażu :)

Postautor: ksks0 » 23 sierpnia 2017, 16:11

Dlatego prosiłem o numer SKP , która dopuściła pojazd do ruchu. Zaczyna się na lusterkach, przyciemnianych szybach a kończy się na niesprawnych hamulcach a niejednokrotnie na śmierci niewinnych ludzi. W wielu takich przypadkach ,,diagnosta uznał, że OK''. Zastanówcie się, bo ktoś siedzący w samochodzie z przyciemnionymi szybami w sposób niezgodny z przepisami, kiedyś może wymusić wam pierwszeństwo przejazdu. Decyzja diagnosty przekłada się bezpośrednio na bezpieczeństwo na drogach i od tego nie ma ustępstw.

A może w ogóle znieść prawo, po co przeglądy, po co badać paliwo na stacjach, po co jakieś atesty na kaskach...

Awatar użytkownika
jaras111x
Posty: 540
Rejestracja: 19 czerwca 2011, 16:54
Lokalizacja: Opole,śląsk

Re: coś nowego w garażu :)

Postautor: jaras111x » 23 sierpnia 2017, 18:38

Że co???? A co przyciemnione szyby maja wspólnego z dopuszczeniem mojego motocykla do ruchu drogowego. Zostań w internetach. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Killu
Posty: 3039
Rejestracja: 16 stycznia 2009, 06:12
Lokalizacja: Opole

Re: coś nowego w garażu :)

Postautor: Killu » 24 sierpnia 2017, 10:18

Myślę że idąc dalej tym tokiem myślenia wiele osób które brały udział w wypadku obudziło się rano i nie zdążyło pomaszerować na klocka. Kto wie czy nie ten czynnik był właśnie pierwotną przyczyną tragedii?

Nie znam podstawy prawnej co do szyb, ale z tego co wiem nasze prawo pozwala robić z szybami tylnymi I bocznymi za słupkiem co tylko chcesz. Choćby i wałkiem zamalować na różowo. Przód może być przyciemniony z zachowaniem jakiejś tam światłoprzepuszczalności. Ale ostatecznie nie o tym temat.

Świat nie jest czarny albo biały. Auto bez hamulców to nie motocykl z tablicą umieszczoną niecentralnie.

Btw, chciałbym na żywo zobaczyć Twoje pojazdy skoro trzymasz się prawa bardziej restrykcyjne niż oni samo stanowi.

PozdRR
Oświadczam, że moje opinie są nieprzemyślane i subiektywne. Ponadto w każdej chwili mogę je diametralnie zmienić lub się ich wyprzeć ;)

Awatar użytkownika
jaras111x
Posty: 540
Rejestracja: 19 czerwca 2011, 16:54
Lokalizacja: Opole,śląsk

Re: coś nowego w garażu :)

Postautor: jaras111x » 27 sierpnia 2017, 22:34


Tomzo
Posty: 230
Rejestracja: 07 września 2015, 19:26
Lokalizacja: Opolskie

Re: coś nowego w garażu :)

Postautor: Tomzo » 28 sierpnia 2017, 20:54

No to dawaj z tym twoim konceptem-według filmiku to musisz stworzyć tak to twoje dzieło,aby wleżć pałarzom pomiędzy, a nie w paragrafy -chętnie zobaczę to ,,MONSTRUM" na żywo.
Uzupełniam braki z dziecinstwa;)
Honda CBF 600S

Awatar użytkownika
jaras111x
Posty: 540
Rejestracja: 19 czerwca 2011, 16:54
Lokalizacja: Opole,śląsk

Re: coś nowego w garażu :)

Postautor: jaras111x » 14 kwietnia 2018, 13:44

Trabant troszkę odświeżony....dostał ori klosze,trochę bałagan był z elektroniką a w środku też mega kupa(wykładzina podłogowa nawet na drzwiach)
Obrazek
Obrazek

Ale pojawił sie jeszcze jeden pojazd,przywieziony w ten weekend,prawdziwa okazja.Nawet nie sprawdzałem jak wyglada tylko z szopy do auta,umowa i odjazd.
Romet Pegaz 750 1976r malowanie już nie oryginalne,,stał w szopie od kilkunastu lat nie używany:
Obrazek
Obrazek

wyczyściłem świece,zalałem nowe paliwo i silnik zapalił. Trzeba wyregulować sprzęgło i naprawić manetkę bo biegi wypadają,jakiś ogólny porządek zrobić. Błotniki pomalować na czarno,oczyścić z rdzy niektóre elementy a z niektórych zmyć farbę i chyba będzie ok :)


kuchnie Ruda Śląska

Wróć do „NASZE MOTOCYKLE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika