VFR 800 FI '98

Tutaj każdy może założyć temat o swojej jedynej prawdziwej miłości - zdjęcia obowiązkowe! ;)
Awatar użytkownika
szymekdan
Posty: 32
Rejestracja: 25 września 2016, 18:55
Lokalizacja: Opole

VFR 800 FI '98

Postautor: szymekdan » 27 września 2016, 11:52

Witajcie
Ja już się przywitałem, pozwólcie że przedstawię swoją Halinkę (bo Hania już jest ;) ):
Honda VFR, rocznik 1998 więc Vtec'a nie ma. Tak jak kolega Viera przesiadłem się nie dawno z Junaka RS 125... jaka jest różnica to nie piszę bo kto jak kto ale Wy to doskonale wiecie :)

Motocykl zakupiłem dosłownie 2 tygodnie temu więc niewiele o nim mogę powiedzieć, na pewno jeździ się inaczej niż 125-tką i nie wyobrażam sobie, że niektórzy zasiadają na taki motocykl po wielu latach przerwy bez żadnego przygotowania...
Cóż, motocykl przystosowany do szybkiej turystyki bo taki właśnie chciałem. Względem fabrycznej wersji moja Halinka ma:
- turystyczną kierownicę (uchwyt wyżej o kilkanaście cm w stosunku do tego co fabryka dawała);
- turystyczna owiewka (ale i tak trzeba będzie zainwestować w jakiś deflektor bo dmucha po całym kasku);
- sportowy wydech (IXIL, chyba tak to się pisze);
- automatyczne smarowanie łańcucha (samoróbka ale całkiem fajnie to wygląda i dobrze działa);
- kufer centralny (na wiosnę będą też kufry boczne);
- gniazdo zapalniczki pod siedzeniem + gniazdo zapalniczki i 2x USB na kierownicy (zasilanie musi być ;) )

Ogólnie poprzedni właściciel bardzo o moto dbał, co widać było zarówno w trakcie zakupu jak i przy bliższych oględzinach, w domu na spokojnie. Jakieś szczegóły typu otarcia, korekty oczywiście są... ale to moto 1998 roku więc nie ma co wnikać aż tak bardzo, najważniejsze, że nie szlifował. Przez zimę zrobię poprawki lakiernicze, póki co jeżdżę tak jak go kupiłem (olej i filtry z wiosny więc tej jeden miesiąc nic mu się nie stanie). Nowe oponki, filtry, komplet klocków, olej itp. już w domu czekają ale to dopiero na wiosnę :)


Jeśli chodzi o fotki to niestety dysponuję na razie jedynie takim zestawem:
ObrazekHania i Halinka

ObrazekHalinka z drugiej strony

PS.
Gdzie serwisujecie swoje moto? Nie chodzi mi o wymianę płynów czy klocków hamulcowych ale chciałbym aby ktoś się przyjrzał silnikowi - nie żebym coś miał do jego pracy ale jeśli coś mu dolega to chciałbym to wiedzieć... a ja jestem informatyk a nie mechanik i "się nie znam" :P
Druga sprawa: potrzebuję wymienić opony. Gdzie to w Opolu lub bliskiej okolicy zrobić w miarę szybko, dobrze i niedrogo? - opony już mam, kwestia wymiany i wyważenia.
Ostatnio zmieniony 27 września 2016, 15:58 przez szymekdan, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Daniel ;)

Junak RS 125 > Honda VFR 800 FI '98 > Triumph Tiger 1050

Zapraszam na jednosladem.pl ! :)

Awatar użytkownika
-MisieK-
Posty: 1776
Rejestracja: 12 lutego 2015, 08:38
Lokalizacja: OB

Re: VFR 800 FI '98

Postautor: -MisieK- » 27 września 2016, 12:13

Moto zacne, niech Ci służy :D

Co do serwisów oponiarskich to masz takie opcje:
SAK serwis Strzelecka 4a – mocno polecany
Protektor – Oleska 204
GP-Tech - na Kępskiej 12

Tematy omawiane tutaj: serwisy ogumienia oraz tutaj: serwisy ogumienia 2

Jeśli chodzi o mechaników to z czystym sumieniem można polecić Kube z Husatora na ulicy Gawędy 70.
Do tego Rafał z GP-Techu na Kępskiej czy Tymon w Chróścicach - spec od VFR właśnie.
W razie czego pogadaj z Killem - sklep na Lipowej bo Timon zawalony jest robotą, ale może Killlu coś załatwi.
Simson SR50 B4->S51/1 E/2->KTM Duke 125->Kawasaki ER-6n->
->Triumph Street Triple R Matte Phantom Black
Obrazek

Awatar użytkownika
Ishe
Posty: 506
Rejestracja: 19 listopada 2010, 13:28
Lokalizacja: Opole

Re: VFR 800 FI '98

Postautor: Ishe » 27 września 2016, 13:45

SAK mocno polecany? Czekałem dwa dni na opony i zapłaciem za wymianę 100 zł.... a przynioselm felgi i nowe oponki. Nigdy więcej tam moje opony nie wrócą
BMW K 75 RT / Moto Guzzi Quota 1100 ES / Suzuki B12 Bandit Crew

Awatar użytkownika
-MisieK-
Posty: 1776
Rejestracja: 12 lutego 2015, 08:38
Lokalizacja: OB

Re: VFR 800 FI '98

Postautor: -MisieK- » 27 września 2016, 14:07

Ishe sam wiesz, to jest jak z kazdym fachowcem/zakładem. Nie wiem czy znajdziesz taki gdzie będzie 100% zadowilenia klientów.
Simson SR50 B4->S51/1 E/2->KTM Duke 125->Kawasaki ER-6n->
->Triumph Street Triple R Matte Phantom Black
Obrazek

Awatar użytkownika
szymekdan
Posty: 32
Rejestracja: 25 września 2016, 18:55
Lokalizacja: Opole

Re: VFR 800 FI '98

Postautor: szymekdan » 27 września 2016, 16:12

-MisieK- pisze:Moto zacne, niech Ci służy :D

Co do serwisów oponiarskich to masz takie opcje:(...)

Dzięki, to bardzo cenne informacje dla początkującego jak ja :)
Pozdrawiam
Daniel ;)

Junak RS 125 > Honda VFR 800 FI '98 > Triumph Tiger 1050

Zapraszam na jednosladem.pl ! :)

Awatar użytkownika
Ishe
Posty: 506
Rejestracja: 19 listopada 2010, 13:28
Lokalizacja: Opole

Re: VFR 800 FI '98

Postautor: Ishe » 27 września 2016, 19:25

-MisieK- pisze:Ishe sam wiesz, to jest jak z kazdym fachowcem/zakładem. Nie wiem czy znajdziesz taki gdzie będzie 100% zadowilenia klientów.


Akurat mnie zawsze zadowolili na oleskiej xD
BMW K 75 RT / Moto Guzzi Quota 1100 ES / Suzuki B12 Bandit Crew

Awatar użytkownika
viera
Posty: 36
Rejestracja: 08 lutego 2016, 19:15
Lokalizacja: Opole

Re: VFR 800 FI '98

Postautor: viera » 27 września 2016, 19:50

Ishe pisze:SAK mocno polecany? Czekałem dwa dni na opony i zapłaciłem za wymianę 100 zł.... a przynioselm felgi i nowe oponki. Nigdy więcej tam moje opony nie wrócą

No to widzę chyba ze zależy jak trafisz :? ja np: jak zmieniałem opony jeszcze w wiaderku u nich i byłem zadowolony. Podjechałem na moto (opony podrzuciłem wcześniej samochodem) 100 zł - zmiana opon + wyważenie w sumie jakieś 30-40 minut czekałem.
Ostatnio zmieniony 27 września 2016, 19:51 przez viera, łącznie zmieniany 2 razy.
play hard, be pro!

Awatar użytkownika
Pabel
Posty: 1541
Rejestracja: 14 grudnia 2014, 23:24
Lokalizacja: Kietrz

Re: VFR 800 FI '98

Postautor: Pabel » 27 września 2016, 19:50

Piękna satanistyczna Honda, kolejna VFRka w grupie :) oby służyła i daleko Cię wywozila i co by to zaowocowało ożywieniem działu "pamiętnik" ;D
Honda CBR 900RR FireBlade SC33 / KTM ER 400 LC4-PD-> Kawasaki ZX10-R '05 / Alfarad 250 '20 -> Yamaha MT07 '19 / ?

Awatar użytkownika
Arnold
Posty: 651
Rejestracja: 12 kwietnia 2010, 22:33
Lokalizacja: Opole

Re: VFR 800 FI '98

Postautor: Arnold » 27 września 2016, 21:10

Witam i na tym forum. ;) To kiedy podjeżdżasz na podmiankę kompa? :P Fajna sztuka, chętnie bym obczaił co tam masz.
A jeśli chodzi o opony to się odezwij. Mam wyważarkę, a "zmienialnię" 600m od domu, przerzucają opony za piątaka.

Awatar użytkownika
szymekdan
Posty: 32
Rejestracja: 25 września 2016, 18:55
Lokalizacja: Opole

Re: VFR 800 FI '98

Postautor: szymekdan » 12 października 2016, 22:06

Arnold pisze:Witam i na tym forum. ;) To kiedy podjeżdżasz na podmiankę kompa? :P Fajna sztuka, chętnie bym obczaił co tam masz.
A jeśli chodzi o opony to się odezwij. Mam wyważarkę, a "zmienialnię" 600m od domu, przerzucają opony za piątaka.

Bardzo chętnie skorzystam z tymi oponami ale to raczej na wiosnę, tuż przed nowym sezonem. Te opony które jeszcze mam nie są tragiczne (ponad 2mm bieżnika jeszcze jest) a sezon kończę w niedzielę. Na zimę oczywiście bez sensu zmieniać bo nie chcę żeby nowe opony się pokrzywiły w czasie kilku miesięcy postoju (a zmieniać do kilka dni położenia kół mi się zwyczajnie nie chce :P )
Co do samego moto to bardzo chętnie się pochwalę, zwłaszcza że poprzedni właściciel wprowadził kilka fajnych usprawnień, np. automatyczne smarowanie łańcucha, zmienił kierownicę na nieco wyższą (pod turystykę), zmienił szybę na turystyczną (...) no i bardzo chętnie obczaję opinię bardziej doświadczonego kolegi co do stanu technicznego moto (co jest do zrobienia i co można by ewentualnie zrobić), bo ja niestety nie mam za bardzo o mechanice pojęcia (informatycy tak mają :P )... ale w razie jakby była potrzeba rozwiązania jakiegoś problemu z zakresu informatyka - telekomunikacja - automatyka to bardzo chętnie pomogę ;)
Pozdrawiam
Daniel ;)

Junak RS 125 > Honda VFR 800 FI '98 > Triumph Tiger 1050

Zapraszam na jednosladem.pl ! :)


kuchnie Ruda Śląska

Wróć do „NASZE MOTOCYKLE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika