Hyosung Gt 125

Tutaj każdy może założyć temat o swojej jedynej prawdziwej miłości - zdjęcia obowiązkowe! ;)
Awatar użytkownika
aleksandro
Posty: 88
Rejestracja: 31 marca 2016, 16:53
Lokalizacja: Kluczbork

Re: Hyosung Gt 125

Postautor: aleksandro » 26 kwietnia 2016, 16:09

Czemu , producent podaje 3 litry, ale czytałem na postach itp. minimum 4 litry palą , myślę że dobrze . Przy spokojnej jeździe by mniej spalił. Hyosungi tak maja z tego co czytałem. Może ktoś zmieniał dysze hmmm. Lepiej te 4 litry niż 6 lub 7 :P
Aleksandro

Awatar użytkownika
jaro33
Posty: 350
Rejestracja: 21 marca 2013, 22:46
Lokalizacja: POKÓJ

Re: Hyosung Gt 125

Postautor: jaro33 » 26 kwietnia 2016, 21:15

mi skuter dwusuwowy potrafił 4 litry łyknąć ,więc czym tu się przejmować!
DŁUGIEGO SEZONU I SZEROKOŚCI DLA WSZYSTKICH MIŁOŚNIKÓW JEDNOŚLADÓW..

Awatar użytkownika
aleksandro
Posty: 88
Rejestracja: 31 marca 2016, 16:53
Lokalizacja: Kluczbork

Re: Hyosung Gt 125

Postautor: aleksandro » 28 kwietnia 2016, 20:03

Każda maszyna musi swoje palić. Ona jest nam posłuszna za to musimy się odwdzięczyć i ją nakarmić . Ważne byle jeździło .
Aleksandro

Awatar użytkownika
aleksandro
Posty: 88
Rejestracja: 31 marca 2016, 16:53
Lokalizacja: Kluczbork

Re: Hyosung Gt 125

Postautor: aleksandro » 10 maja 2016, 19:33

Dobra, Witam z powrotem :), Czekam na nową klamkę (dźwignię ) sprzęgła dla mojego Hyosunga , bo kilka dni temu miałem ślizg przy 40km/h na żwirze , oczywiście mogłem wybrać dziura lub lekkie hamowanie . Oprócz pękniętej dźwignie i lekko krzywej tarczy bo słyszę jak ociera i na dwóch śrubach mam lekkie przetarcie. Ale najpierw muszę nazbierać na wymianę uszczelniaczy w lagach . Ogladałem dla mnie czarna magia. Dzisiaj odkręciłem kabel minus od akumulatora i na nowo zarobiłem końcówki , ponieważ standardowe blaszka ledwo trzymała kabel . Przeczyściłem papierkiem i nowe zapiecie . Mam nadzieje że lepiej bedzie teraz przewodził prąd z aku.
Aleksandro

Awatar użytkownika
aleksandro
Posty: 88
Rejestracja: 31 marca 2016, 16:53
Lokalizacja: Kluczbork

Re: Hyosung Gt 125

Postautor: aleksandro » 12 maja 2016, 20:54

aleksandro pisze:Wiadomo, cena za coś . Ale ważne że jeździ :), jak się mówi ( jak się dba tak się ma :) )To jest moje pierwsze moto do nauki i do rozpoczęcia Świat Motocykli . Racja ciężko ludzie nie odróżniają i nie rozpoznają tej Marki. Jeździ i jestem zadowolony :). Ma plusy i minusy.

Dobra Panowie
Dzisiaj poszedłem do garażu , jakoś podparłem moto pod klocki bo nie mam nóżki centralnej , na razie opiera się o przednie koło ale mam nadzieje jak je zdejmę to się nie przewróci. :) A chodzi o Misje wymiana uszczelniaczy lag . Odkręciłem błotnik, hamulec przedni, ślimak kierunkowskazy i to była walka , nie obejdzie się zakup nowych śrubek ale to koszt pare groszy. Jutro idę do sklepu spytać sie o uszczelniacze czy mają. Hmmm na necie nie mają , a nie wiem jakie wymiary są ich , można wyjąć starą lub zmierzyć lagę ??, tak myślę. Postanowiłem że spróbuje, może się uda i za oszczędzę trochę kasy. O dalszych postępach napisze wkrótce . :) Pozdrawiam
Aleksandro

Awatar użytkownika
aleksandro
Posty: 88
Rejestracja: 31 marca 2016, 16:53
Lokalizacja: Kluczbork

Re: Hyosung Gt 125

Postautor: aleksandro » 13 maja 2016, 20:57

aleksandro pisze:
aleksandro pisze:Wiadomo, cena za coś . Ale ważne że jeździ :), jak się mówi ( jak się dba tak się ma :) )To jest moje pierwsze moto do nauki i do rozpoczęcia Świat Motocykli . Racja ciężko ludzie nie odróżniają i nie rozpoznają tej Marki. Jeździ i jestem zadowolony :). Ma plusy i minusy.

Dobra Panowie
Dzisiaj poszedłem do garażu , jakoś podparłem moto pod klocki bo nie mam nóżki centralnej , na razie opiera się o przednie koło ale mam nadzieje jak je zdejmę to się nie przewróci. :) A chodzi o Misje wymiana uszczelniaczy lag . Odkręciłem błotnik, hamulec przedni, ślimak kierunkowskazy i to była walka , nie obejdzie się zakup nowych śrubek ale to koszt pare groszy. Jutro idę do sklepu spytać sie o uszczelniacze czy mają. Hmmm na necie nie mają , a nie wiem jakie wymiary są ich , można wyjąć starą lub zmierzyć lagę ??, tak myślę. Postanowiłem że spróbuje, może się uda i za oszczędzę trochę kasy. O dalszych postępach napisze wkrótce . :) Pozdrawiam

Dobrze. Motocykl udało się podeprzeć , wymontowałem lagi , rozkręciłem . Ciężko było ale dostałem się do uszczelniaczy, natomiast w sklepie Pani która mi wybierała okazały się za duże .... jutro muszę jechać i wymienić. Mam nadzieję że do następnego weekendu wszystko złożę i też przyjdzie mi ta klamka (dźwignia ) sprzęgła . No i ruszę w traskęęęęę .Nie powiem że to łatwa sprawa wymienić uszczelniacze ale jak się uda to zaoszczędzę trochę kasy. Wiecie może ile wlewa się oleju do lagi ?? Pozdrawiam . :D
Aleksandro

Awatar użytkownika
aleksandro
Posty: 88
Rejestracja: 31 marca 2016, 16:53
Lokalizacja: Kluczbork

Re: Hyosung Gt 125

Postautor: aleksandro » 14 maja 2016, 08:52

aleksandro pisze:
aleksandro pisze:
aleksandro pisze:Wiadomo, cena za coś . Ale ważne że jeździ :), jak się mówi ( jak się dba tak się ma :) )To jest moje pierwsze moto do nauki i do rozpoczęcia Świat Motocykli . Racja ciężko ludzie nie odróżniają i nie rozpoznają tej Marki. Jeździ i jestem zadowolony :). Ma plusy i minusy.

Dobra Panowie
Dzisiaj poszedłem do garażu , jakoś podparłem moto pod klocki bo nie mam nóżki centralnej , na razie opiera się o przednie koło ale mam nadzieje jak je zdejmę to się nie przewróci. :) A chodzi o Misje wymiana uszczelniaczy lag . Odkręciłem błotnik, hamulec przedni, ślimak kierunkowskazy i to była walka , nie obejdzie się zakup nowych śrubek ale to koszt pare groszy. Jutro idę do sklepu spytać sie o uszczelniacze czy mają. Hmmm na necie nie mają , a nie wiem jakie wymiary są ich , można wyjąć starą lub zmierzyć lagę ??, tak myślę. Postanowiłem że spróbuje, może się uda i za oszczędzę trochę kasy. O dalszych postępach napisze wkrótce . :) Pozdrawiam

Dobrze. Motocykl udało się podeprzeć , wymontowałem lagi , rozkręciłem . Ciężko było ale dostałem się do uszczelniaczy, natomiast w sklepie Pani która mi wybierała okazały się za duże .... jutro muszę jechać i wymienić. Mam nadzieję że do następnego weekendu wszystko złożę i też przyjdzie mi ta klamka (dźwignia ) sprzęgła . No i ruszę w traskęęęęę .Nie powiem że to łatwa sprawa wymienić uszczelniacze ale jak się uda to zaoszczędzę trochę kasy. Wiecie może ile wlewa się oleju do lagi ?? Pozdrawiam . :D

kolejny cytat i fotki :)
http://www.fotosik.pl/zdjecie/e9eb68f56e1b0368" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.fotosik.pl/zdjecie/e33efd4460d47133" onclick="window.open(this.href);return false;
Aleksandro

Awatar użytkownika
aleksandro
Posty: 88
Rejestracja: 31 marca 2016, 16:53
Lokalizacja: Kluczbork

Re: Hyosung Gt 125

Postautor: aleksandro » 16 maja 2016, 20:13

Tato i Syn kontra Moto , misja zakończona powodzeniem . Po 5 godzinach walki, potu, bogatego słownictwa Kulturalnego np.( co za gów..., ja to pierdo....) :P , wydaniu na części 100zł . Sprzędzenie czasu z Tatą bezcenne .:)
Problem był z wbicie metalowej tulei , ale udało się , uszczelniacze wymiary 35x48x11 . Bez rurki pcv nie obeszło się . Olej 265cc do jednej lagi według instrukcji, nawet sprężynę zmierzyłem i mieści się wymiarze . Pozdrawiam Was i walka z Tatą opłacała się 150 -200zł zaoszczędzone :).
Lagi złożone Niedziela testujemy
Aleksandro

Awatar użytkownika
Killu
Posty: 3039
Rejestracja: 16 stycznia 2009, 06:12
Lokalizacja: Opole

Re: Hyosung Gt 125

Postautor: Killu » 16 maja 2016, 21:55

A wiesz, że jak podrapaliście tę tuleję (panewkę), to cały proceder należy powtórzyć wymieniając panewkę na nową? Zagrożenie jest bowiem takie, że rura będzie rysowana o ostre krawędzie panewki a efektem tego będzie konieczność wymiany rury teleskopu na nową, bo żaden uszczelniacz nie utrzyma oleju? Jeżeli nie poraniliście panewek, to chwała, ale jak są podrapane, to rozbierz i zrób od nowa zanim pójdzie efekt lawiny zniszczeń i kosztów.

PozdRR
Oświadczam, że moje opinie są nieprzemyślane i subiektywne. Ponadto w każdej chwili mogę je diametralnie zmienić lub się ich wyprzeć ;)

Awatar użytkownika
Rafal600
Posty: 203
Rejestracja: 30 czerwca 2012, 16:53
Lokalizacja: Lewin Brzeski

Re: Hyosung Gt 125

Postautor: Rafal600 » 16 maja 2016, 22:07

I cały plan w pizduu! :lol:
"Niebezpieczna gra, która nie zna słowa strach, tak!
To tylko chwila, czysta adrenalina..
dziś zamiast krwi ona płynie w moich żyłach"

Awatar użytkownika
aleksandro
Posty: 88
Rejestracja: 31 marca 2016, 16:53
Lokalizacja: Kluczbork

Re: Hyosung Gt 125

Postautor: aleksandro » 17 maja 2016, 17:17

Nie nie chłopaki, nie podrapaliśmy panewek :) , głowa spokojna . Przed montażem sprawdzaliśmy czy coś rysuje itp. Po drugie to był drobniutki papier nie jakiś ściernnnnyyyy że paznokcie można zatrzeć :P . :)
Aleksandro

Awatar użytkownika
Killu
Posty: 3039
Rejestracja: 16 stycznia 2009, 06:12
Lokalizacja: Opole

Re: Hyosung Gt 125

Postautor: Killu » 17 maja 2016, 23:39

Jaki papier?
Oświadczam, że moje opinie są nieprzemyślane i subiektywne. Ponadto w każdej chwili mogę je diametralnie zmienić lub się ich wyprzeć ;)

Awatar użytkownika
Pabel
Posty: 1541
Rejestracja: 14 grudnia 2014, 23:24
Lokalizacja: Kietrz

Re: Hyosung Gt 125

Postautor: Pabel » 18 maja 2016, 00:34

Szkoda, że nie ma tu w opcjach zamiast emotki , dźwięku gaszonego żaru wodą :lol: :lol: :lol: :D :twisted:
Honda CBR 900RR FireBlade SC33 / KTM ER 400 LC4-PD-> Kawasaki ZX10-R '05 / Alfarad 250 '20 -> Yamaha MT07 '19 / ?

Awatar użytkownika
Rafal600
Posty: 203
Rejestracja: 30 czerwca 2012, 16:53
Lokalizacja: Lewin Brzeski

Re: Hyosung Gt 125

Postautor: Rafal600 » 18 maja 2016, 09:22

Haha noo albo badum tss! :lol:
"Niebezpieczna gra, która nie zna słowa strach, tak!

To tylko chwila, czysta adrenalina..

dziś zamiast krwi ona płynie w moich żyłach"

Awatar użytkownika
Killu
Posty: 3039
Rejestracja: 16 stycznia 2009, 06:12
Lokalizacja: Opole

Re: Hyosung Gt 125

Postautor: Killu » 18 maja 2016, 10:29

Ja nie nadążam nad tokiem wydarzeń. Reasumując. Jeżeli wszystko jest OK, to zaoszczędziłeś 150zł. Jeżeli załatwiłeś panewki to możesz być w plecy na około 1000 jeżeli się w porę nie połapiesz. Trzymam kciuki, żeby wszystko było OK, chociaż dalej nie wiem do czego był Ci w zawieszeniu papier "ścierny".
Oświadczam, że moje opinie są nieprzemyślane i subiektywne. Ponadto w każdej chwili mogę je diametralnie zmienić lub się ich wyprzeć ;)


kuchnie Ruda Śląska

Wróć do „NASZE MOTOCYKLE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika