Brend Niu :) YAMAHA XJ6 Diversion

Tutaj każdy może założyć temat o swojej jedynej prawdziwej miłości - zdjęcia obowiązkowe! ;)
Awatar użytkownika
Pabel
Posty: 1541
Rejestracja: 14 grudnia 2014, 23:24
Lokalizacja: Kietrz

Postautor: Pabel » 02 lipca 2015, 23:01

Fenek obawiam sie, ze Killu ma racje, dowala nam jakis podatek czy inna oplate, ze saami z nich bedziemy rezygnowac
Honda CBR 900RR FireBlade SC33 / KTM ER 400 LC4-PD-> Kawasaki ZX10-R '05 / Alfarad 250 '20 -> Yamaha MT07 '19 / ?

Awatar użytkownika
Fenek
Posty: 807
Rejestracja: 12 kwietnia 2015, 00:20
Lokalizacja: Dobrzeń

Postautor: Fenek » 02 lipca 2015, 23:03

Mam nadzieję, że prędzej się Unia rozleci albo wyjadę do USA :P

Awatar użytkownika
Killu
Posty: 3039
Rejestracja: 16 stycznia 2009, 06:12
Lokalizacja: Opole

Postautor: Killu » 03 lipca 2015, 01:13

Dokładnie tak. Unia już reguluje ile wody może maksymalnie wypłynąć po jednorazowym przyciśnięciu przycisku spłuczki w kiblu. Niestety, ale wróżę nam ciężkie czasy. Pozbycie się silników wysokoprężnych w samochodach osobowych będzie pierwszym znakiem, że idzie gorsze.
Oświadczam, że moje opinie są nieprzemyślane i subiektywne. Ponadto w każdej chwili mogę je diametralnie zmienić lub się ich wyprzeć ;)

Awatar użytkownika
michal.m
Posty: 520
Rejestracja: 22 maja 2012, 11:53
Lokalizacja: Opole

Postautor: michal.m » 03 lipca 2015, 09:06

Wy chyba nie wiecie o czym piszecie z tą rezygnacją z silników spalinowych. Światem rządzą petrodolary a Wy prognozujecie zmierzch konsumpcji paliwa z ropy ? hehe
Prędzej UE się rozleci bo szejkowie się wkurzą, że im UE chce odciąć dopływ gotówki z ich jedynego źródła utrzymania ;p

Awatar użytkownika
Killu
Posty: 3039
Rejestracja: 16 stycznia 2009, 06:12
Lokalizacja: Opole

Postautor: Killu » 03 lipca 2015, 09:52

Michał, czytaj ze zrozumieniem. To, że samochody osobowe nie będą mogły być napędzane ropą nie znaczy, że ropa zostanie wycofana z obiegu. Są jeszcze maszyny rolnicze, budowlane etc. Jestem jednak przekonany o tym, że w ciągu dekady będą takie obostrzenia dotyczące silników diesla, że poruszanie się nimi będzie ekonomicznie nieopłacalne. Pomijają fakt, że już teraz bardzo często nie można wjechać samochodem do centrum miasta bo nie ma naklejki w jakimś tam kolorze..
Oświadczam, że moje opinie są nieprzemyślane i subiektywne. Ponadto w każdej chwili mogę je diametralnie zmienić lub się ich wyprzeć ;)

Awatar użytkownika
michal.m
Posty: 520
Rejestracja: 22 maja 2012, 11:53
Lokalizacja: Opole

Postautor: michal.m » 03 lipca 2015, 10:43

Ja rozumiem co napisałeś.
Ale chyba nikt nie ma wątpliwości, że samochody osobowe to większość pojazdów, które zużywają benzynę by się poruszać a nie marginalne maszyny budowlane czy rolnicze.
To, że obecnie jest moda na ekologię nie znaczy, że ropa odejdzie do lamusa. Z modą jest tak, że raz jest a raz jej nie ma.

BTW - Ja np. mam do czynienia z bud.jednorodzinnym, są teraz modne wszelkie ekologiczne rozwiązanie typu pompy ciepła, solary, itp. a realia są takie, że te ekologiczne rozwiązania są na tyle drogie w budowie (a później w konserwacji), że lepiej dalej palić węglem lecz za pomocą porządnych kotłów z podajnikami.

Podobnie jest z silnikami elektrycznymi z autach. Super pięknie póki akumulatory są nowe. A jak się zużyją to komplet nowych kosztuje ~30tyś zł. Ciekawe jak zmuszą ludzi by kupowali takie 'ekologiczne' silniki.
Pomijam kwestię utylizacji tych zużytych baterii - nadal chyba nikt nie wie co z tym się będzie robić.

ps. najpierw zaczynasz temat ogólnie o silnikach spalinowych a teraz już przeszedłeś precyzyjniej, tj. na silniki diesla.

Ale to są tylko nasze luźne domysły.
Ja po prostu uważam, że póki będą złoża ropy naftowej na świecie to będą silniki spalinowe w pojazdach. Za duże jest lobby petrodolarów by dopuścić masowe rozwiązania eliminujące ropę. A w tym temacie UE to pikuś, który za wiele nie może zrobić.

Awatar użytkownika
Fenek
Posty: 807
Rejestracja: 12 kwietnia 2015, 00:20
Lokalizacja: Dobrzeń

Postautor: Fenek » 03 lipca 2015, 11:39

Nawiązując do tego, co napisał Michał (w czym się z nim tutaj w 100% zgadzam), podsyłam link do ciekawego felietonu, w którym autor porównuje produkcję zanieczyszczeń podczas produkcji i używania samochodów spalinowych i elektrycznych:
http://www.motogen.pl/Swiat-wedlug-Wiew ... 17632.html

Awatar użytkownika
-MisieK-
Posty: 1776
Rejestracja: 12 lutego 2015, 08:38
Lokalizacja: OB

Postautor: -MisieK- » 03 lipca 2015, 12:12

Killu pisze:Pozbycie się silników wysokoprężnych w samochodach osobowych będzie pierwszym znakiem


Bo diesel to samo zło :twisted:

Killu pisze:Obawiam się, że za parę lat będziemy rozmawiać o tym jak to zrobić, żeby móc poruszać się jednośladem napedzanym silnikiem spalinowym ;)


Killu od małego słyszę o tym, że ropa się kończy :P
Prawda jest taka, że światem rządzi pieniądz, a ropa to ogromny pieniądz.
Tak długo jak będzie dostępna to nie ma najmniejszych obaw.
Co nasz czeka? A no czeka nas, zarówno w autach jak i motocyklach, downsizing + turbo/kompresor.
Za jakiś czas ewentualnie będzie się marzyło o moto typu litr i tyle.
Transport drogowy to potęga i prawdziwe zużycie paliwa to nie osobówki tylko tiry.

A co do tego co michal pisze o rozwiązaniach eco to niestety święta prawda. Robienie ludzi w bambuko, czysty marketing. Rozwiązania drogie w zakupie, drogie w eksploatacji bez szans na sensowny zwrot z inwestycji. Często po czasie okazuje się, że mają jakąś inna "wadę" i szkodzą na równym poziomie jak to co zastąpiły. Do tego dochodzą jakiś niewspółmierne koszty utylizacji itp. itd.

Ale co tam, pożyjom uwidim.
Simson SR50 B4->S51/1 E/2->KTM Duke 125->Kawasaki ER-6n->
->Triumph Street Triple R Matte Phantom Black
Obrazek

Awatar użytkownika
Fenek
Posty: 807
Rejestracja: 12 kwietnia 2015, 00:20
Lokalizacja: Dobrzeń

Postautor: Fenek » 03 lipca 2015, 12:34

-MisieK-, przeczytaj link który podałem :)

Największe zużycie ropy, o ile się nie mylę, mają statki. Jakby tego było mało, statki transportowe są napędzane najgorszym jakościowo paliwem, czyli nie dość, że najwięcej paliwa zużywają, to jeszcze emitują więcej zanieczyszczeń.

Awatar użytkownika
Justa
Posty: 100
Rejestracja: 17 września 2014, 15:26

Postautor: Justa » 03 lipca 2015, 13:37

Uturbić XJ6 powiadasz...hymmm to jest myśl!! :twisted:

Awatar użytkownika
Pittbull
Posty: 129
Rejestracja: 16 marca 2013, 13:15
Lokalizacja: OPO

Postautor: Pittbull » 03 lipca 2015, 14:57

Panowie nie żebym się czepiał ,ale ładny śmietnik zrobiliśta dziewczynie w wątku :wink: a tak poza tym to bardzo ładne moto ,gratki i trzymam kciuki za egzaminy i czekam na jakiś wspólny trip

Awatar użytkownika
Justa
Posty: 100
Rejestracja: 17 września 2014, 15:26

Postautor: Justa » 03 lipca 2015, 15:12

Pittbull pisze:... a tak poza tym to bardzo ładne moto ,gratki i trzymam kciuki za egzaminy i czekam na jakiś wspólny trip


Dzięki wielkie ;)
profil kierowcy założony, na kurs zapisana, egzamin teoretyczny opłacony :) idę jak petarda! więc może jeszcze w tym sezonie pośmigam 8)

Awatar użytkownika
Killu
Posty: 3039
Rejestracja: 16 stycznia 2009, 06:12
Lokalizacja: Opole

Postautor: Killu » 03 lipca 2015, 16:13

No tak, wszędzie robimy śmietnik :P

Co do ropy, to i tak uważam, że za jakiś czas osobówki na ropę staną się rzadkością za lat kilka. A transport, czy maszyneria i tak będzie z ropy korzystała, bo i tak będzie się to bardziej opłacać, niż silniki benzynowe. Ile by ropa nie kosztowała, to zużycie na poziomie 20l/h a przy tej samej pracy zużycie bezołowiowej na poziomie 50l/h może stanowić większą przeszkodę. Tak samo cenową, jak i logistyczną. A akumulatory robimy teraz litowo-jonowe a nie kwasowo-ołowiowe, bezobsługowe, czy żelowe. Poza tym sprzedając 20tys akumulatorów rocznie możemy płacić 30tys a przy sprzedaży na poziomie powiedzmy 2 mln rocznie cena może być radykalnie inna. Druga strona medalu jest taka, że gospodarki świata nastawiają sie raczej na kupowanie nowych samochodów co powiedzmy 5 lat a nie naprawianie trzydziestoletniegoa auta.

Kurczę, mam problem w jaki sposób wrócić do tematu, więc obiecuję więcej nie zabierać głosu poza tematem :P
Oświadczam, że moje opinie są nieprzemyślane i subiektywne. Ponadto w każdej chwili mogę je diametralnie zmienić lub się ich wyprzeć ;)

Awatar użytkownika
jaro33
Posty: 350
Rejestracja: 21 marca 2013, 22:46
Lokalizacja: POKÓJ

Postautor: jaro33 » 03 lipca 2015, 21:20

kolezanko ja w tym roku zdałem prawko ,dokładnie 1-ego czerwca ,sam kurs to około miesiąca ,teoria zajęła mi 6 minut, a praktyka okazała się pikuś,20 minut plac ,30 minut miasto,i nie słuchaj że opolski word to najgorsze zło,wcale nie oblewają dla jaj, trzeba na to zasłużyć że oblać ..powodzenia i do zobaczenia na drodze..
DŁUGIEGO SEZONU I SZEROKOŚCI DLA WSZYSTKICH MIŁOŚNIKÓW JEDNOŚLADÓW..

Awatar użytkownika
Pabel
Posty: 1541
Rejestracja: 14 grudnia 2014, 23:24
Lokalizacja: Kietrz

Postautor: Pabel » 03 lipca 2015, 22:03

Ja sie zgadzam z Killem , popatrzcie na te wiatraki ktore wciskaja do nas, koszt postawienia zwraca sie (takiego jak jest u mnie to 30 lat) liczac zanieczyszczenie przy produkcji wszystkich elementow i transportu to ta energia ch*ja warta. A jednak unia caly czas cisnie i jakos spimy na piniondzu (wegiel) wiekszosc gospodarki na weglu alr nir. Unia nam oslabi gospodare i bedziemy uzaleznieni jak grecy, tak samo chca wydutkac arabusow i reszte bo jedynie europe cisnie rope , gaz itp spoza unii, reszta przewaznie ma hakies swoje zloza takze reasumujac, ni.mysli tam nikt racjonalnie skoro tuska wybrali do najwyzszych glow w UE ;)

zamykajac temat kiedy te turbo w XJ6 i czy Killu sie podejmie takiego moda ? ;D
Honda CBR 900RR FireBlade SC33 / KTM ER 400 LC4-PD-> Kawasaki ZX10-R '05 / Alfarad 250 '20 -> Yamaha MT07 '19 / ?


kuchnie Ruda Śląska

Wróć do „NASZE MOTOCYKLE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika