Honda Hornet CB600 na pierwszy motocykl?

Miejsce na zapytania i porady techniczne, a także na informacje o usługach motocyklowych na terenie Opolszczyzny. Tu możesz także zareklamować swoją działalność ;)
los.wróbellos
Posty: 4
Rejestracja: 12 lipca 2017, 19:55

Honda Hornet CB600 na pierwszy motocykl?

Postautor: los.wróbellos » 07 grudnia 2017, 23:40

Cześć wszystkim motocyklistom!
Od tego roku rozwijam swoją pasję do motocykli i planuję zakup mojego towarzysza życia :)
Nie mam praktycznie żadnego doświadczenia i pierwsze, co muszę zrobić, to zdobyć umiejętności, a przy okazji nie zrobić krzywdy maszynie i sobie. Nie zależy mi na kolorach, top osiągach, paleniu gumy. W przyszłości chciałabym coś na dłuższe wyprawy, a nie jazdę po mieście.
Na początek planowałam kupić coś z Hondy lub Suzuki, a mój budżet to max 5,5k. Mam na oku Hondę Hornet CB600, ale chciałabym znać Wasze zdanie, czy to jest dobry motocykl na początek przygody :)
Proszę, pomóżcie! Każda sugestia będzie dla mnie na wagę złota.

Awatar użytkownika
Killu
Posty: 3039
Rejestracja: 16 stycznia 2009, 06:12
Lokalizacja: Opole

Re: Honda Hornet CB600 na pierwszy motocykl?

Postautor: Killu » 08 grudnia 2017, 09:31

Weź lepiej cbf 600. Ten sam silnik, przyjaźniejszy użytkownikowi, będziesz miał owiewkę i łatwiej dostępne graty do turystyki typu stelaż pod kufry, gmole, wysokie szyby i inne duperele.
Oświadczam, że moje opinie są nieprzemyślane i subiektywne. Ponadto w każdej chwili mogę je diametralnie zmienić lub się ich wyprzeć ;)

Awatar użytkownika
-MisieK-
Posty: 1776
Rejestracja: 12 lutego 2015, 08:38
Lokalizacja: OB

Re: Honda Hornet CB600 na pierwszy motocykl?

Postautor: -MisieK- » 08 grudnia 2017, 13:38

Piszesz, że chcesz coś nie do jazdy po mieście, a Hornet to typowy golas/street, stworzony głównie z myślą o mieście.
Jasne, że golasem też da się robić całodniowe wycieczki, ale jest to mniej wygodne. Tak jak Killu pisze, jeśli chcesz głównie tripować to bierz moto z owiewką.
Z drugiej strony nie skupiaj się na samej maszynie. Każdy pyta co kupić na początek, a to ma moim zdaniem drugorzędne znaczenie. To jest tak, że nie mając doświadczenia i na 125 można sobie zrobić kuku. Kup to co ci się podoba, na co stać cię w danym momencie, skup się bardziej na stanie technicznym danego motocykla, a nie samym modelu. Zwłaszcza, że w pl chyba 90% ogłoszeń to zwykłe naciągactwo i jeśli się nie znasz to na bank zostaniesz zrobiona w ciula :(
Jak już kupisz to na wiosnę zapisz się na jakieś szkolenie. Dopiero na takim szkoleniu człowiek przekonuje się jak mało umie.
To co robi się na prawku nie ma się nijak do życia. Na egzaminie jeździsz zazwyczaj max 50, a w realu odkręcisz na 1 i zanim się zorientujesz masz 100.
Kolejna sprawa to ciuchy. Oczywiście tutaj zdania też są różne. Ale wydanie całej kasy na moto nie zostawiając sobie nic na ciuchy to błąd.
Nie łudź się też, że przy budżecie jakim dysponujesz kupisz motocykl, w którym nic nie trzeba będzie robić.
Niestety ale motocykle to bardzo drogie hobby :(
Simson SR50 B4->S51/1 E/2->KTM Duke 125->Kawasaki ER-6n->
->Triumph Street Triple R Matte Phantom Black
Obrazek

Reaven
Posty: 1611
Rejestracja: 15 marca 2005, 11:34

Re: Honda Hornet CB600 na pierwszy motocykl?

Postautor: Reaven » 08 grudnia 2017, 16:26

Jest kilka dziewczyn w Opolu, które zaczynały od Horneta i bardzo sobie tę maszynę chwaliły. Brak owiewek to swoisty hamulec bezpieczeństwa, zwłaszcza na początku motocyklowania - huk i pęd powietrza jest tak duży, że przy 70km/h czujesz się, jakbyś gnała dwie paczki minimum :)
Teraz to chyba najważniejsze, żeby ci się podobał, i żebyś sięgała nogami do ziemi - inaczej szybko możesz się zniechęcić ;)
Pojeździsz, podszkolisz się, przymierzysz do kilku innych - w końcu sama wymyślisz, jaki chcesz mieć motocykl docelowo.
:
:
Nowhere to Run, Nowhere to Hide, Nowhere to Live and Nowhere to Die..
[ niemoralne propozycje kierować na: +48693184930 || reaven @ rut.pl ]

Awatar użytkownika
-MisieK-
Posty: 1776
Rejestracja: 12 lutego 2015, 08:38
Lokalizacja: OB

Re: Honda Hornet CB600 na pierwszy motocykl?

Postautor: -MisieK- » 08 grudnia 2017, 19:26

O kurde, dopiero teraz skapnąłem się, że los.wróbellos to dziewczyna :mrgreen:
Założyłem, że to facet i czytając w ogóle nie widziałem "żeńskich" końcówek :oops:
Simson SR50 B4->S51/1 E/2->KTM Duke 125->Kawasaki ER-6n->
->Triumph Street Triple R Matte Phantom Black
Obrazek

Reaven
Posty: 1611
Rejestracja: 15 marca 2005, 11:34

Re: Honda Hornet CB600 na pierwszy motocykl?

Postautor: Reaven » 08 grudnia 2017, 22:07

Głuptas. Końcówki są męskie, żeński jest brak końcówki :D :P
:

:

Nowhere to Run, Nowhere to Hide, Nowhere to Live and Nowhere to Die..

[ niemoralne propozycje kierować na: +48693184930 || reaven @ rut.pl ]

Awatar użytkownika
krzychu
Posty: 61
Rejestracja: 03 maja 2015, 12:52
Lokalizacja: Opole/Dobrzeń Mały

Re: Honda Hornet CB600 na pierwszy motocykl?

Postautor: krzychu » 09 grudnia 2017, 21:18

Reaven pisze:Głuptas. Końcówki są męskie, żeński jest brak końcówki :D :P

:lol: :lol: :lol: Dobre dobre.
94-98 Honda VF750 Magna--> ...długo długo nic--> Honda VF1100 Magna --> obecnie Yamaha XJR 1300

Tomzo
Posty: 230
Rejestracja: 07 września 2015, 19:26
Lokalizacja: Opolskie

Re: Honda Hornet CB600 na pierwszy motocykl?

Postautor: Tomzo » 11 grudnia 2017, 20:57

Honda,nie Honda-ale na pewno na początek coś,co ma do 80 KM-nie wyrywa spod tyłka,no i jak wyżej koledzy napisali-musisz sięgać dwoma stopami do ziemii.Z budżetem 5,5 tysia to może być ciężko znaleść jakąś maszynę w przyzwoitym stanie także do zakupowych oględzin miej kogoś obcykanego w motorach i oczy szeroko otwarte...
Uzupełniam braki z dziecinstwa;)
Honda CBF 600S

dr.hause
Posty: 159
Rejestracja: 03 września 2010, 16:04
Lokalizacja: opole

Re: Honda Hornet CB600 na pierwszy motocykl?

Postautor: dr.hause » 13 grudnia 2017, 23:16

zapraszam chentnie pomoge przy zakupie :)

los.wróbellos
Posty: 4
Rejestracja: 12 lipca 2017, 19:55

Re: Honda Hornet CB600 na pierwszy motocykl?

Postautor: los.wróbellos » 14 grudnia 2017, 20:57

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi, rady i sugestie! Jeśli chodzi o tańsze motocykle to jeszcze wchodzi w grę Yamaha XJ600, czytałam, że jest nie do zdarcia, a poza tym na niej robiłam prawko i powiem szczerze, że byłam zadowolona z tej maszyny, tyle że nie mam żadnego porównania prócz do WSK-i :D
Co do uwagi Miśka- dlatego mam dość niski budżet, właśnie ze względu na ciuchy. Bezpieczeństwo to dla mnie priorytet w tym temacie i chciałabym sobie kupić porządne ubranie. Na kurs także się zapiszę, gdy lekko się podszkolę. Prawko zdobyłam latem, teraz leży odłogiem, ale po zimie chciałabym wykupić jeszcze raz kilka lekcji, a później pojeździć sama i zapisać się na kurs. Nie zależy mi na prędkości, chcę czerpać przyjemność z jazdy i wolności, co może brzmieć głupio, ale tak jest. Na prędkość przyjdzie czas później i to też w granicach rozsądku.
Nie mam za bardzo nikogo, kto jest obcykany w temacie motocykli... Chłopaki, jeśli znajdę coś fajnego i podeślę Wam maszynę do oględzin, będziecie w stanie stwierdzić czy warto to oglądać czy nie? I czy któryś chciałby się wybrać na taką wycieczkę? ;) Oczywiście sama przewożę albo płacę za przejazd i zapraszam na obiad :))) Nie chcę się zrazić od razu kupując jakiś badziew.

Awatar użytkownika
-MisieK-
Posty: 1776
Rejestracja: 12 lutego 2015, 08:38
Lokalizacja: OB

Re: Honda Hornet CB600 na pierwszy motocykl?

Postautor: -MisieK- » 15 grudnia 2017, 08:31

Na pewno XJ600/XJ6 to dobry wybór. Znasz już ten motocykl, będziesz czuć się swobodniej. Nie ma w nim przerostu mocy, a jej oddawanie jest łagodne.
Zdjęcia bardzo zafałszowują na plus rzeczywisty stan/wygląd motocykla. Choć wydaje mi się, że i tak można łatwiej coś wypatrzeć niż w przypadku aut. Jest tu przynajmniej kilku speców, którzy z pewnością wypatrzą jakieś kwiatki jeśli tylko będą widoczne. Także śmiało, jak coś to wrzucaj linka do ogłoszenia, na pewno jakiejś wstępnej selekcji da się dokonać.
Myślę, że znajdzie się też ktoś kto zechce się wybrać z Tobą na ewentualne oględziny maszyny.
Simson SR50 B4->S51/1 E/2->KTM Duke 125->Kawasaki ER-6n->
->Triumph Street Triple R Matte Phantom Black
Obrazek

santan
Posty: 41
Rejestracja: 05 stycznia 2017, 18:18
Lokalizacja: Chrząstowice

Re: Honda Hornet CB600 na pierwszy motocykl?

Postautor: santan » 17 grudnia 2017, 10:57

w dziale BAZAR Pabel zamieszcza link do sprzedawanej Fazerki, może to propozycja warta rozważenia

to ten link
http://allegro.pl/yamaha-fazer-600-a2-i ... l?no-rwd=1

Awatar użytkownika
Phanatic
Posty: 96
Rejestracja: 24 września 2016, 13:22
Lokalizacja: Opole

Re: Honda Hornet CB600 na pierwszy motocykl?

Postautor: Phanatic » 18 grudnia 2017, 09:12

Jako użytkownik Horneta i Forum Honda Hornet Polska stanowczo odradzam szukanie tego motocykla za kwotę 5,5 tyś zł - nie kupisz zadbanego szerszenia w tym budżecie a to co kupisz będzie padliną. Hornet miał bardzo delikatną ramę i gięła się nawet od małych upadków czy wielokrotnych nieumiejętnych lądowaniach po stawaniu na koło a po drugie Hornety kupowali przeważnie młodzi niewyżyci riderzy ze względu na moc blisko 100KM i zarzynali je dosyć skutecznie. Silnik od CBR jest wytrzymały ale też miewa swoje humory np. z napinaczem łańcucha rozrządu. Za mały budżet moim zdaniem - kupisz Horneta za 5 tyś zł i będziesz do niego ciągle dokładać, chyba że trafisz 6 w totka i znajdziesz pierwszego właściciela który jeździł "spokojnie" i dbał ale to jak baśnie Andersena. Chociaż sam kupiłem Horneta jako pierwszą poważną maszynę (za kwotę ponad dwukrotnie większą od Twojego budżetu) uważam że zdecydowanie nie jest to motocykl dla początkujących - potrafi mocno zaskoczyć, Hornet na gaźniku jest narowisty, szarpie na niskich obrotach i trochę nerwowo się nim manewruje w mieście - dużo lepiej czuje się na wysokich obrotach a tu już prędkości nie są małe. Trzeba mieć bardzo dużo oleju w głowie, umiejętności i wyobraźni aby sobie nie zrobić na nim krzywdy - ja przejeździłem jako totalny żółtodziób dopiero 1,5 sezonu a mój kolega który też ostatnio kupił Horneta już miał przygodę w pierwszych miesiącach i moto uszkodzone (a jeździł zdecydowanie spokojniej ode mnie i nie przekroczył nigdy nawet 120km/h)

Zgadzam się z przedmówcami, na pierwsze moto powinnaś celować w coś pokroju CBF 500/CBF 600 - w tym budżecie na pewno kupisz lepiej zadbany i pewniejszy motocykl niż Horneta.
Obrazek Honda CB600F Hornet

Daj szansę innym aby Cię w porę dostrzegli na drodze...

los.wróbellos
Posty: 4
Rejestracja: 12 lipca 2017, 19:55

Re: Honda Hornet CB600 na pierwszy motocykl?

Postautor: los.wróbellos » 21 grudnia 2017, 22:37

Phanatic, Santan, Miesiek, bardzo Wam dziękuję za opinie. Horneta odrzucam w takim razie, ufam Waszej opinii. Nastawiam się na Yamaszkę :) Linka sprawdzę i się zastanowię.
Jeśli sama znajdę jakiś motocykl, to podeślę linka. Jeśli Wy znajdziecie coś ciekawego, przy okazji, może rzuci Wam się w oczy, podeślijcie mi też :) Podziękowania dla Santan za informację!

los.wróbellos
Posty: 4
Rejestracja: 12 lipca 2017, 19:55

Re: Honda Hornet CB600 na pierwszy motocykl?

Postautor: los.wróbellos » 20 marca 2018, 00:18

Chłopaki, jeśli rzuci Wam się w oczy jakaś oferta na Yahahę XJ600, to podzielcie się proszę :)
Jestem zdecydowana, żeby kupić swój pierwszy motocykl na ten sezon! Będę bardzo wdzięczna za pomoc :)


kuchnie Ruda Śląska

Wróć do „WARSZTATY, SKLEPY, USŁUGI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika