Podgrzewane manetki

Miejsce na zapytania i porady techniczne, a także na informacje o usługach motocyklowych na terenie Opolszczyzny. Tu możesz także zareklamować swoją działalność ;)
Awatar użytkownika
michal.m
Posty: 520
Rejestracja: 22 maja 2012, 11:53
Lokalizacja: Opole

Re: Podgrzewane manetki

Postautor: michal.m » 13 grudnia 2016, 10:00

-MisieK- pisze:Ale ja nie mogę jak wszyscy :P
Mam plan aby podłączyć się przez przekaźnik (...)
Najgorsze chyba będzie ściągnięcie oryginalnych gum tak, żeby ich nie uszkodzić :(

Wspomniałem, że wiele osób podłącza przez przekaźnik. Jak coś wiele na ten temat (manetki, podłączanie) jest na forum fazera.

Co do ściągania oryginalnych manetek to wbrew pozorom nie jest to takie trudne. Mało kto je musi uszkadzać ;) Poczytaj choćby na wspomnianym forum. WD40 + cienki brzeszczot działają cuda. Psikasz pod gumę, troszkę czekasz i delikatnie mm po mm odrywasz manetkę :mrgreen:

Awatar użytkownika
-MisieK-
Posty: 1776
Rejestracja: 12 lutego 2015, 08:38
Lokalizacja: OB

Re: Podgrzewane manetki

Postautor: -MisieK- » 13 grudnia 2016, 10:33

No na youtube są też filmiki jak ściągać manetki, różne sposoby pokazują, coś na pewno wybiorę.
Co do podłączania to nie ma tam wielkiej filozofii, chodzi tylko o decyzje czy podłączać bezpośrednio czy cudować.
Ja lubię cudować :P
Simson SR50 B4->S51/1 E/2->KTM Duke 125->Kawasaki ER-6n->
->Triumph Street Triple R Matte Phantom Black
Obrazek

Awatar użytkownika
Killu
Posty: 3039
Rejestracja: 16 stycznia 2009, 06:12
Lokalizacja: Opole

Re: Podgrzewane manetki

Postautor: Killu » 13 grudnia 2016, 13:27

Z tym podświetleniem tablicy to bardzo dobry pomysł i nie ma w nim nic innego. Też bym użył podobnego miejsca, przy czym będziesz musiał ciągnąć kable od kierownicy aż na koniec motocykla... Może lepiej znajdź coś trochę bliżej? Przypominam o przednim postoju :P
Oświadczam, że moje opinie są nieprzemyślane i subiektywne. Ponadto w każdej chwili mogę je diametralnie zmienić lub się ich wyprzeć ;)

Awatar użytkownika
Phanatic
Posty: 96
Rejestracja: 24 września 2016, 13:22
Lokalizacja: Opole

Re: Podgrzewane manetki

Postautor: Phanatic » 13 grudnia 2016, 13:46

Do ściągania manetek można też wykorzystać patent z cienką igłą oraz strzykawką i płynem do mycie naczyń np. Ludwik. Wstrzykujemy go pod gumę i schodzi jak po maśle ;)
Obrazek Honda CB600F Hornet

Daj szansę innym aby Cię w porę dostrzegli na drodze...

Awatar użytkownika
-MisieK-
Posty: 1776
Rejestracja: 12 lutego 2015, 08:38
Lokalizacja: OB

Re: Podgrzewane manetki

Postautor: -MisieK- » 13 grudnia 2016, 19:41

Killu, a jak bym podłączał prosto do aku to gdzie bym przewody ciągnął?
Od przodu pod siedzenie.
A jak już jestem pod siedzeniem to mam tam wszystko. Zarówno aku, jak i bezpieczniki, jak i przewód, który leci do rejestracji.
Przecież nie będę się do lampki wpinał, tylko do przewodu, który leci do lampki.
Zresztą za jednym zamachem będę tam wstawiał ten przerywacz światła STOP.
Także wszystko będzie tam. Poszukam jakiejś kostki itp.
Tak czy siak wszystko będzie pod siedzeniem, także nic nie muszę specjalnie więcej ciągnąć.
Simson SR50 B4->S51/1 E/2->KTM Duke 125->Kawasaki ER-6n->
->Triumph Street Triple R Matte Phantom Black
Obrazek

Awatar użytkownika
Killu
Posty: 3039
Rejestracja: 16 stycznia 2009, 06:12
Lokalizacja: Opole

Re: Podgrzewane manetki

Postautor: Killu » 13 grudnia 2016, 20:12

Tylko pewnie będzie tak że podświetlenie będzie szło razem z pozycją i cholera wie z czym jeszcze po czym pod sam koniec trafisz na przejście jednego kabla na kilka innych. Albo będziesz pruł instalację, ale to bez sensu. Najprostsze rozwiązania są najlepsze. Z resztą sam zobaczysz jak będziesz musiał rozbierać dupę, prowadzić kable etc. No i jak coś się zesra to będzie znowu rozbieranie wszystkiego bo się odczepiło, zaszło śniedzią czy złamało. Z resztą, co Ci będę biadolił, sam będziesz widział jak jest najłatwiej.
Oświadczam, że moje opinie są nieprzemyślane i subiektywne. Ponadto w każdej chwili mogę je diametralnie zmienić lub się ich wyprzeć ;)

Awatar użytkownika
-MisieK-
Posty: 1776
Rejestracja: 12 lutego 2015, 08:38
Lokalizacja: OB

Re: Podgrzewane manetki

Postautor: -MisieK- » 13 grudnia 2016, 21:10

No dokładnie. Będę badał na bieżąco i postaram się to zrobić jak najlepiej umiem, tak aby w razie w łatwo poprawić/wymienić itp.
Wolę pociągnąć jeden czy dwa dodatkowe kabelki i zrobić jak trza.
Znalazłem takie opisy na forum UK, że masarka.
Ludzie całe dodatkowe listwy bezpiecznikowe montują i podłączają tam różne rzeczy.
Natomiast ja już gniazdo USB mam, teraz manetki, no i nie bardzo widzę jaką kolejną rzecz mógłbym potrzebować podłączyć, więc odpuszczę sobie tego typu modyfikacje.
Simson SR50 B4->S51/1 E/2->KTM Duke 125->Kawasaki ER-6n->
->Triumph Street Triple R Matte Phantom Black
Obrazek

Awatar użytkownika
-MisieK-
Posty: 1776
Rejestracja: 12 lutego 2015, 08:38
Lokalizacja: OB

Re: Podgrzewane manetki

Postautor: -MisieK- » 21 grudnia 2016, 21:32

Podpowiedzcie co robić?
Z lewej strony ściągnąłem oryginalną gumę, nie była klejona. Poszło jakoś bez dodatkowych sztuczek typu płyn do naczyń itp.
Oczywiście ściągnąłem ją bez uszkadzania.
Nowa, tak jak wymierzyłem, jest o te 2-3mm krótsza, ale to raczej nie problem.
Natomiast pojawił się problem z prawej strony :(
Rollgaz ma jakieś dziwne wypustki, zobaczcie fotki.

Obrazek Obrazek

Guma ma odpowiednie wpustki i osadza się na tym.
Co mam z tym zrobić? Mam je tak po prostu ściąć nożykiem?
Tylko, że pojawia się kolejny problem :(
Jak sprawdzam średnice zewnętrzną rollgazu to ona jest większa niż średnica wewnętrzna manetki :(
Oryginalna guma jest miękka i się rozciąga, a manetka Oxforda jest twarda od wewnątrz, nie ma bata, żeby to się rozciągnęło.
Poobcinam wypustki, a się okaże, że i tak nie mogę nałożyć tej manetki.
Kurde zawsze musi być jakaś niespodzianka :P

Killu masz jakiś klej do manetek? W zestawie dostałem zwykły super glue. Jakoś wydaje mi się to słabym pomysłem aby użyć tego kleju, a może się mylę?
Simson SR50 B4->S51/1 E/2->KTM Duke 125->Kawasaki ER-6n->
->Triumph Street Triple R Matte Phantom Black
Obrazek

Awatar użytkownika
michal.m
Posty: 520
Rejestracja: 22 maja 2012, 11:53
Lokalizacja: Opole

Re: Podgrzewane manetki

Postautor: michal.m » 21 grudnia 2016, 22:28

Pewnie wypustki są po to by ustabilizować manetkę na rollgazie.
Ale dziwne, że te średnice nie są takie same :/
-MisieK- pisze:Jak sprawdzam średnice zewnętrzną rollgazu to ona jest większa niż średnica wewnętrzna manetki :(
(...) W zestawie dostałem zwykły super glue. Jakoś wydaje mi się to słabym pomysłem aby użyć tego kleju, a może się mylę?

Ja tam montowałem na super glue i 5 lat mi trzyma :mrgreen: także nie jest tak, że się nie nadaje

Awatar użytkownika
-MisieK-
Posty: 1776
Rejestracja: 12 lutego 2015, 08:38
Lokalizacja: OB

Re: Podgrzewane manetki

Postautor: -MisieK- » 21 grudnia 2016, 23:09

A z klejem to ja o czym innym myślę.
Taki typowy super glue to szybko zasycha i zaraz wszystko uwale i siebie skleję do moto, a na koniec jak by mi coś walnęło i trzeba by zdjąć manetkę to pewnie będzie problem.
Fajny były jakiś inny klej, tylko pytanie czy te dedykowane np. Renthala, to jest coś innego czy tylko zwykły cyjanopan w innym opakowaniu :P Czasem jak się zdejmie ori manetkę to widać, że była klejona i ten klej raczej przypomina coś na styl butaprenu (w moim odczuciu).

Dzięki wypustką guma osadza się na rollgazie, nie obraca się choć nie ma kleju i "ciągnie" rollgaz jak kręcisz manetką.
Natomiast znalazłem na jakimś forum pytanie i odpowiedź.
Also looks like the throttle tube will have to be butchered to accept the new grips which I am not to pleased about

Yep a rough file is required on the throttle tube, but you wont see it when the grip is on.

Także wszystko jasne i bez zeszlifowania się nie obejdzie :(
Simson SR50 B4->S51/1 E/2->KTM Duke 125->Kawasaki ER-6n->
->Triumph Street Triple R Matte Phantom Black
Obrazek

Awatar użytkownika
Killu
Posty: 3039
Rejestracja: 16 stycznia 2009, 06:12
Lokalizacja: Opole

Re: Podgrzewane manetki

Postautor: Killu » 21 grudnia 2016, 23:14

Chyba gdzieś mam jeszcze saszetkę kleju z renthala ale to będę musiał pół sklepu przewrócić do góry nogami.

Co do manetek, to bierz suwmiarkę i podawaj konkrety i będziemy coś radzić :)
Oświadczam, że moje opinie są nieprzemyślane i subiektywne. Ponadto w każdej chwili mogę je diametralnie zmienić lub się ich wyprzeć ;)

Awatar użytkownika
michal.m
Posty: 520
Rejestracja: 22 maja 2012, 11:53
Lokalizacja: Opole

Re: Podgrzewane manetki

Postautor: michal.m » 22 grudnia 2016, 11:54

Czyli jednak są jakieś plusy posiadania starego sprzęta :)

Awatar użytkownika
-MisieK-
Posty: 1776
Rejestracja: 12 lutego 2015, 08:38
Lokalizacja: OB

Re: Podgrzewane manetki

Postautor: -MisieK- » 23 grudnia 2016, 10:25

Na razie wszystko jest pod kontrolą.
Nie szukaj tego kleju Killu, mam plan zastosować butapren jednak. On powinien złapać, a w razie czego jest elastyczny i łatwiej potem przy demontażu.
Kupiłem na allegro za 60pln ori manetkę z rollgazem.
Także na niej będę pracował. Doszlifuje ją odpowiednio, a gdyby poszło coś nie tak to już będę miał doświadczenie i wtedy tą swoją "poprawie".
Wydaje mi się, że wszystko ładnie rozpracowałem i powinienem bez problemu wpiąć się w fabrycznie przygotowaną instalację pod manetki.
Zamówiłem już przekaźnik OMRON G8HN-1A4T-RJ. Wystarczy go wsadzić i pod owiewką, koło kostki kierunkowskazu, jest gotowa wtyczka do wpięcia manetek :P
Przekaźniki pogrupowane są po dwa, za ostatnim, piątym, po prawej widać wolne miejsce.
Obrazek
Muszę tylko rozpracować to gniazdo/wtyczkę.
Zawsze mogę uciąć ori i wstawić coś innego, ale mam nadzieje, że uda mi się coś dobrać. Jeden znajomy twierdzi, że ta kostka wygląda jak fordowska. Po świętach na szrot podjadę coś poszukam.
Obrazek Obrazek
Muszę też zrobić nowy uchwyt pod sterownik bo ori nie pasuje mi nigdzie.
Trochę nie pasuje mi też sposób wypuszczenia kabli w tych manetkach. Nie mogę lewej ustawić tak jak by mi pasowało bo klamka sprzęgła będzie wówczas haczyć.
Mam nadzieje, że nie będzie jakiś jaj z prawej strony. Klamka hamulca nie idzie tak głęboko jak sprzęgła, ale coś czuje, że może się pojawić problem z jednoczesny odkręcaniem gazu i trzymaniem hamulca. Ja co prawda nie z tych co palą gumę przy każdej lepszej okazji, ale aniołkiem też nie jestem :twisted:
Także jest trochę zabawy, ale powoli, powoli temat powinienem ogarnąć :D

Niewątpliwie jak skończę to temat podgrzewanych manetek Oxforda w Streecie >2013 będzie rozpracowany na atomy :mrgreen:
Simson SR50 B4->S51/1 E/2->KTM Duke 125->Kawasaki ER-6n->
->Triumph Street Triple R Matte Phantom Black
Obrazek

Awatar użytkownika
Fenek
Posty: 807
Rejestracja: 12 kwietnia 2015, 00:20
Lokalizacja: Dobrzeń

Re: Podgrzewane manetki

Postautor: Fenek » 23 grudnia 2016, 10:37

Będzie fejm na forum Triumpha :D

Awatar użytkownika
-MisieK-
Posty: 1776
Rejestracja: 12 lutego 2015, 08:38
Lokalizacja: OB

Re: Podgrzewane manetki

Postautor: -MisieK- » 23 grudnia 2016, 11:06

Daj spokój forum Triumpha jest martwe. Jest tam kilka osób, z czego chyba ze dwie najczęściej piszące mają dość kontrowersyjne jak dla mnie poglądy typu, że lepszy płyn hamulcowy nie jest lepszy, a fabryczne nakładki ochronne na dekle mogę powodować, że mniej ciepła jest odprowadzane przez obudowę itp. itd.
Simson SR50 B4->S51/1 E/2->KTM Duke 125->Kawasaki ER-6n->
->Triumph Street Triple R Matte Phantom Black
Obrazek


kuchnie Ruda Śląska

Wróć do „WARSZTATY, SKLEPY, USŁUGI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika