Zepsuty Licznik czy elektronika

Miejsce na zapytania i porady techniczne, a także na informacje o usługach motocyklowych na terenie Opolszczyzny. Tu możesz także zareklamować swoją działalność ;)
Awatar użytkownika
aleksandro
Posty: 88
Rejestracja: 31 marca 2016, 16:53
Lokalizacja: Kluczbork

Zepsuty Licznik czy elektronika

Postautor: aleksandro » 23 czerwca 2016, 21:43

Witam wszystkich , jak już wiecie zakupiłem sobie ostatnio motocykl Cagiva Mito 125. Mam taki problem że prędkościomierz lekko wskazówka faluje. A przy prędkości 20 lub 40km już nie drga , ale problem dalej jest taki że obrotomierz powyzej 4-5tys. drga wskazówka i więcej obrotów nie pokazuje jak prędkościomierz idze do 90km/h i więcej nie pokazuje a motocykl przyśpiesza . Ktoś miał podobną sytuację ?? .
Aleksandro

Awatar użytkownika
aleksandro
Posty: 88
Rejestracja: 31 marca 2016, 16:53
Lokalizacja: Kluczbork

Re: Zepsuty Licznik czy elektronika

Postautor: aleksandro » 24 czerwca 2016, 12:28

Tak po przeglądnięciu . Obrotomierz dobry , kręci do 7,5 tys ponieważ jest zablokowany na pewno . Oryginalny moduł, oryginalny wydech oraz cały tłumik oryginalny. Szukamy Prędkościomierza.
Aleksandro

Awatar użytkownika
aleksandro
Posty: 88
Rejestracja: 31 marca 2016, 16:53
Lokalizacja: Kluczbork

Re: Zepsuty Licznik czy elektronika

Postautor: aleksandro » 27 czerwca 2016, 09:53

No tak , po szperaniu itp. po psikaniu np. wd40 cos podobnego, na stykach , linkach itp. liczniki dobrze chodzą , są lekkie zawahania wskazówek , ale zauważyłem pękniętą osłonę ślimaka i to może być przyczyna. Wymienię ślimaka oraz linkę i napisze. Dzisiaj na przejażdżce 90-100km/h normalnie chodzi, jedynie przy prędkości 20km.h lekkie drgania . Podzieliłem się moimi zaobserwowaniami . Postepy pójdę dalej dam znac. :)
Aleksandro

Awatar użytkownika
aleksandro
Posty: 88
Rejestracja: 31 marca 2016, 16:53
Lokalizacja: Kluczbork

Re: Zepsuty Licznik czy elektronika

Postautor: aleksandro » 14 lipca 2016, 17:11

temat do zamknięcia, obrotomierz poszedł do naprawy , a predkościomerzu było trzeba linke wymienic :)
Aleksandro


kuchnie Ruda Śląska

Wróć do „WARSZTATY, SKLEPY, USŁUGI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika