Kto zrobi naklejki na kask ?

Miejsce na zapytania i porady techniczne, a także na informacje o usługach motocyklowych na terenie Opolszczyzny. Tu możesz także zareklamować swoją działalność ;)
Awatar użytkownika
-MisieK-
Posty: 1776
Rejestracja: 12 lutego 2015, 08:38
Lokalizacja: OB

Kto zrobi naklejki na kask ?

Postautor: -MisieK- » 30 października 2015, 22:16

Chciałbym dokonać lekkiego upgradu kasku :P

Tak na szybko powiedzmy coś takiego wymyśliłem.

Obrazek

Gdzie takie naklejki by mi przygotowali ?
Problem polega na tym, że o ile to "R" czy Misiek mogę przygotować w corelu w odpowiednim formacie w rozmiarze 1:1 o tyle do tych czerwonych pasków to nawet nie wiem jak podejść :(

Jest to do zrobienia :?: Gdzie z takim czymś uderzyć :?:

Paski coś na wzór np tego
Obrazek
Simson SR50 B4->S51/1 E/2->KTM Duke 125->Kawasaki ER-6n->
->Triumph Street Triple R Matte Phantom Black
Obrazek

Awatar użytkownika
Remilo7
Posty: 199
Rejestracja: 23 maja 2015, 21:06
Lokalizacja: Dobrzeń Wielki

Re: Kto zrobi naklejki na kask ?

Postautor: Remilo7 » 30 października 2015, 22:40

Jakiś czas temu BartekOpole wrzucał link do takiej firmy:
http://aerografopole.weebly.com/

W galerii też mają różne projekty kasków, może tam by coś szło wykombinować, chociaż nie wiem czy malowanie tym sposobem zawsze jest możliwe.
Jawa 50 > Yamaha TDR 125 > Kawasaki ER5 > Yamaha TDM 850

Awatar użytkownika
-MisieK-
Posty: 1776
Rejestracja: 12 lutego 2015, 08:38
Lokalizacja: OB

Re: Kto zrobi naklejki na kask ?

Postautor: -MisieK- » 31 października 2015, 06:07

Aerograf raczej odpada. Pod aerograf to musiałby być jakiś fajny projekt. To za dużo zabawy i za duża inwestycja. Myślałem raczej o takim rozwiązaniu po taniości z naklejkami, tak jak mam teraz.
Simson SR50 B4->S51/1 E/2->KTM Duke 125->Kawasaki ER-6n->
->Triumph Street Triple R Matte Phantom Black
Obrazek

Awatar użytkownika
Arnold
Posty: 651
Rejestracja: 12 kwietnia 2010, 22:33
Lokalizacja: Opole

Re: Kto zrobi naklejki na kask ?

Postautor: Arnold » 31 października 2015, 09:15

Każda firma reklamowa z ploterem Ci to wytnie.

Awatar użytkownika
-MisieK-
Posty: 1776
Rejestracja: 12 lutego 2015, 08:38
Lokalizacja: OB

Re: Kto zrobi naklejki na kask ?

Postautor: -MisieK- » 31 października 2015, 12:31

To, że wytną to ja wiem. Pytanie czy są to w stanie najpierw sobie w kompie narysować na podstawie mojego powyższego projektu :P
Jest taka jedna firma w Brzegu, podejdę do nich i spytam.
Simson SR50 B4->S51/1 E/2->KTM Duke 125->Kawasaki ER-6n->
->Triumph Street Triple R Matte Phantom Black
Obrazek

Awatar użytkownika
Pabel
Posty: 1541
Rejestracja: 14 grudnia 2014, 23:24
Lokalizacja: Kietrz

Re: Kto zrobi naklejki na kask ?

Postautor: Pabel » 01 listopada 2015, 01:15

Misiek, A ten Shoei co podesłałeś na grupie ? moim zdaniem ciekawy, sprawdzaleś jak wypada w testach?
nie znam sie na tym ale wydaje mi sie ze takie naklejki to bys chyba musial tez pod bezbarwny wziąć żeby trwałe było. opłacalne to ? ;)
Honda CBR 900RR FireBlade SC33 / KTM ER 400 LC4-PD-> Kawasaki ZX10-R '05 / Alfarad 250 '20 -> Yamaha MT07 '19 / ?

krzychuKTM
Posty: 18
Rejestracja: 23 października 2015, 14:58

Re: Kto zrobi naklejki na kask ?

Postautor: krzychuKTM » 01 listopada 2015, 10:49

bezbarwny tani tylko pistolet musi miec i checi :P

Awatar użytkownika
-MisieK-
Posty: 1776
Rejestracja: 12 lutego 2015, 08:38
Lokalizacja: OB

Re: Kto zrobi naklejki na kask ?

Postautor: -MisieK- » 01 listopada 2015, 11:46

Lakiery, szmery bajery odpadają. Tak jak pisałem to chodzi o tanie szybkie rozwiązanie inaczej to za dużo zabawy.

Generalnie od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie zmiana kasku.
Co do Shoei'a to jest długa historia.
Z tej firmy najbardziej odpowiada mi NXR. Mała skorupa, lekki, wygodny i dobry kask.
Niestety (czego wiele osób nie rozumie :P) nie wyobrażam sobie obecnie kasku bez blendy. Co jak co ale jest to mega wygodne rozwiązanie.
W grę wchodzą zatem dwa kaski Shoei GT-Air ora HJC RPHA-ST.
Shoei jest mega drogi, nie ma się co oszukiwać. Moim zdaniem nie jest wart takich pieniędzy. Kask jest dobry ale też sporo jest o nim złych opinii i nie są to opinie wyssane z palca. Jest z pewnością cichszy od mojego, ale za to pojawia się w kasku dziwne dudnienie. Co ciekawe myślałem, że to dudnienie to od powietrza, które leci po kasku, ale nie. Jeśli zasłonie ręką podbródek (w kasku oczywiście jest podbródek) to przestaje dudnić. Na dłuższą metę chyba wolę normalny szum, taki jak mam teraz. Jest też dziwna kwestia rozmiarówki. Mierzyłem te kaski w dwóch miejscach. W salonie Kawasaki i tam rozmiar "S" był mega mały i ciasny, raczej za ciasny. Natomiast w sklepie Modeki rozmiar "S" był już całkiem spoko. Trochę to dziwne. Kumpel kupił swój właśnie w salonie Kawasaki i ma rozmiar "M". Teoretycznie wydaje się być na mnie OK Jednak mam wrażenie, że może nieprzyjemnie uciskać uszy przy dłuższej jeździe, o cym wspominają inni w swoich opiniach również.
Może złe opinie wynikają z faktu, że garnek jest drogi więc oczekiwania rosną. Z wentylacją jest rzeczywiście średnio. Mój obecny, wiadomo, nie jest mega szczelny więc po prostu w środku jest pełno powietrza i jakoś problemu nie ma. W GT-Air jak się wolno jedzie to blenda paruje bo jest za słaba wentylacja. Blenda jest też trochę za krótka, za dużo wpada światła pod nią. Pod tym względem mój kask jest znacznie lepszy.
Tutaj opinie o GT http://www.moto-opinie.info/?action=show&id_produktu=1618

Co jest w nim dobre, to fakt, że wizjer jest znacznie większy, a sam kask lżejszy od mojego obecnego. Jest też bardzo dobrze wykonany. Jednak, jak napisałem, z pewnością ten kask nie jest wart swojej ceny sklepowej. No i teraz pytanie czy lepiej nowy HJC czy za podobną kasę używany GT-Air? Zarzuty do HJC są przede wszystkim dwa. Bardzo głośny, ale nie sądzę, że jest głośniejszy od mojego. Zbyt jasne blenda, ale to jest subiektywna ocena, ważne, że jest ciemniejsza od szybki.

Ewentualnie pozostaje Shark Speed R 2. Tylko, że to by było prawie to co mam i nie wydaje mi się, żeby on był lepszy od HJC.

Mam ten kask kumpla. Idę się przejechać. Zobaczę co i jak.

O ten HJC by mi pasował :D http://www.hjc-helmets.uk.com/rpha/16-rpha-st.html#/models-stacer


[EDIT]
Pojeździłem dzisiaj w tym GT-Air. Dupy nie urywa :(
Po założeniu na głowę uczucie dobrze siedzącego, w sumie fajnie dopasowanego kasku. Niestety już po chwili okazuje się, że zaczynają napieprzać uszy :( Po godzinie to nie wiedziałem jak mam zdjąć ten kask bo bałem się, że sobie uszy pourywam :P
Na dłuższą metę jest to nie do zaakceptowania.
Kolejna sprawa blenda. Rzeczywiście nie schodzi zbyt nisko, ale do tego się szybko przyzwyczaja. Niestety z tego powodu pojawia się inny problem. Ja lubię sobie w ładną pogodę na mieście np. otworzyć szybkę i mieć zamkniętą tylko blendę. Niestety ten otwór, który powstaje pod blendą, w taki sposób kieruje strumień powietrza, że napieprza prosto w oczy. W ogóle nie idzie tak jechać.
Kolejna sprawa to wentylacja. U mnie nie ma znaczenia czy otwieram wloty czy nie. Tutaj rzeczywiście czuć, że się otworzyło lub zamknęło. Niestety to działa tylko podczas jazdy z prędkościami poza miejskimi :( W mieście wentylacja jest mega słaba. Blenda momentalnie paruje. Robi się w kasku duszno. Co chwila musiałem otwierać szybkę i zaraz ją zamykać bo przy prędkości ponad 30km/h z zamkniętą blendą nie da się jechać. Także w mieście więcej zabawy z tym kaskiem niż jazdy :(
U mnie takie problemy nie występują.
No i to cholerne dudnienie w kasku. Niby uszy dociśnięte i niby jest ciszej ale tony tego dźwięku bardzo mi nie odpowiadają. Dziwne to jest. Kask ma podbródek, ale wystarczy palca przyłożyć i już jest super cisza w kasku. Także ten problem pewnie da się rozwiązać zmieniając materiał na podbródku.
Pojawiły się też inne opisywane przez ludzi problemy. Ja na razie mogę pojechać ledwie 120km/h, a już mi jakoś tak kask do twarzy dociskało, a co by było z większymi prędkościami?
Generalnie jak dla mnie kask porażka i jakbym go tak kupił nowego bez takiego testu i potem wyszły by takie jaja to bym miał mega załamkę :(
Nie mogę polecić tego kasku, a już na bank nie za te pieniądze.
Simson SR50 B4->S51/1 E/2->KTM Duke 125->Kawasaki ER-6n->
->Triumph Street Triple R Matte Phantom Black
Obrazek

Awatar użytkownika
Pabel
Posty: 1541
Rejestracja: 14 grudnia 2014, 23:24
Lokalizacja: Kietrz

Re: Kto zrobi naklejki na kask ?

Postautor: Pabel » 02 listopada 2015, 00:34

nie jestem pewny czy dobrze mowie ale takiego HJC ma chyba moj kolega, na pewno podobny i kasa podobna, to co ja zauwazylem jest mega lekki. Koniec . Tyle tylko mi sie udalo zauwazyc ;D
Co do głośności. Mi dużo ludzi mówiło żebym nie kupował swojego Airoha bo jest mega głośny i jest to uciążliwe. Powiem Ci szczerze, że robie takie no powiedzmy srednie trasy jak.na sporcie po ponad 200 km przewaznie i nigdy nie zwrocilem uwagi na głośnosc wiec znaczy się, wcale głośny nie jest (mechanizm blendy jest od dołu skorupy przy szczęce) więc opiniami z internetu raczej nie ma co się sugerować. Jednemu.coś nie. podeszło a dla Ciebie może to być atut ;) Jak sam nie sprawdzisz to do końca się nie przekonasz, a moim zdaniem z cena shoeia jest jak z cena iphona tu i tu placisz juz za napis czy logo ;)
Honda CBR 900RR FireBlade SC33 / KTM ER 400 LC4-PD-> Kawasaki ZX10-R '05 / Alfarad 250 '20 -> Yamaha MT07 '19 / ?

Awatar użytkownika
-MisieK-
Posty: 1776
Rejestracja: 12 lutego 2015, 08:38
Lokalizacja: OB

Re: Kto zrobi naklejki na kask ?

Postautor: -MisieK- » 02 listopada 2015, 07:53

No to się zgadza. Jednemu coś pasuje innemu nie. Dużo zależy czy ktoś ma porównanie i jeśli tak to do czego (gorsze czy lepsze).
Mój Shark to rozmiar S. Kumpel twierdzi, że na niego jest za mały. Ja uważam, że spokojnie mógłby być nawet mniejszy. Jego Shoei to rozmiar M, a jednak napieprza mnie w uszy, a uszy nam zupełnie normalne :P
Także pewne rzeczy są bardzo subiektywne i nie ma nawet co gadać.
Ja tam chyba wole jak jest głośniej ale przewiewnie nawet w chłodniejszy dzień. W razie czego grubsza kominiarka załatwia robotę, a przynajmniej nie ma się uczucia jakiegoś zamknięcia w szczelnej puszce.
Simson SR50 B4->S51/1 E/2->KTM Duke 125->Kawasaki ER-6n->
->Triumph Street Triple R Matte Phantom Black
Obrazek


kuchnie Ruda Śląska

Wróć do „WARSZTATY, SKLEPY, USŁUGI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika