Jaka koszula termoaktywna na lato?

Miejsce na zapytania i porady techniczne, a także na informacje o usługach motocyklowych na terenie Opolszczyzny. Tu możesz także zareklamować swoją działalność ;)
Awatar użytkownika
Fenek
Posty: 807
Rejestracja: 12 kwietnia 2015, 00:20
Lokalizacja: Dobrzeń

Jaka koszula termoaktywna na lato?

Postautor: Fenek » 06 czerwca 2015, 10:56

Po pierwsze chciałem spytać jak bardzo skuteczna jest taka odzież termoaktywna?
Po drugie, jaką koszulę termoaktywną moglibyście mi polecić? Niekoniecznie z najwyższej półki, ale żeby całkiem skutecznie odprowadzała ciepło z organizmu.

Awatar użytkownika
misiek93
Posty: 96
Rejestracja: 19 stycznia 2014, 17:46
Lokalizacja: Karczów/Opole

Postautor: misiek93 » 06 czerwca 2015, 13:54

Bardzo skuteczna, ale pod warunkiem, że kupisz taką z oddychającego materiału, a nie z bawełny (bo i takie widywałem).
Ja swego czasu kupiłem w Decathlonie koszulkę termoaktywną (bodajże na dziale koszykarskim). Jeżdżę w niej w chłodniejsze i upalne dni, a także w zimie na desce i jest super. W zimie grzeje, w lecie chłodzi. Zapłaciłem jakieś 40-50 zł, a patrząc na ceny "profesjonalnej" bielizny termoaktywnej to prawie jak za darmo :)
Honda CBR 600 F4i
Obrazek

Awatar użytkownika
damien
Posty: 152
Rejestracja: 27 lipca 2012, 23:42
Lokalizacja: OPO

Postautor: damien » 07 czerwca 2015, 10:19

Ostatnio dorwałem są samą właśnie koszulkę. Spisuje się rewelacyjnie.

Awatar użytkownika
Ishe
Posty: 506
Rejestracja: 19 listopada 2010, 13:28
Lokalizacja: Opole

Postautor: Ishe » 07 czerwca 2015, 15:09

Ja używam i polecam bieliznę z firmy Spaio

Obrazek
BMW K 75 RT / Moto Guzzi Quota 1100 ES / Suzuki B12 Bandit Crew

Awatar użytkownika
Pabel
Posty: 1541
Rejestracja: 14 grudnia 2014, 23:24
Lokalizacja: Kietrz

Postautor: Pabel » 07 czerwca 2015, 15:09

też mam taki problem, jeździłem w termo którą miałem na narty, do około 16-18 stopni można było ją zakładać na moto ale w taką pogodę jak jest teraz to makabra i mam ten sam problem co fenek, nie chce wydać majątku, a jednocześnie znaleźć coś co nie będzie mnie parzyć bardziej niż kombi :)
Honda CBR 900RR FireBlade SC33 / KTM ER 400 LC4-PD-> Kawasaki ZX10-R '05 / Alfarad 250 '20 -> Yamaha MT07 '19 / ?

Awatar użytkownika
Fenek
Posty: 807
Rejestracja: 12 kwietnia 2015, 00:20
Lokalizacja: Dobrzeń

Postautor: Fenek » 07 czerwca 2015, 16:39

Kupiłem dzisiaj w Decathlonie tę, co polecili misiek93 i damien. Po pierwszej przejażdżce stwierdzam, że jest całkiem niezła :) Zobaczymy co będzie dalej. Dorwałem białą, która była przeceniona z 59zł na 39zł :D Jeszcze jedna taka w obniżonej cenie w rozmiarze M tam jeszcze była. Ogólnie mało tych koszul z długim rękawem zostało, szczególnie M i L.

Awatar użytkownika
jaras111x
Posty: 540
Rejestracja: 19 czerwca 2011, 16:54
Lokalizacja: Opole,śląsk

Postautor: jaras111x » 08 czerwca 2015, 19:20

http://stoor.pl/
ja mam z tej firmy teraz trzeba będzie kupić nową też z tej firmy,główna zaleta... zakładasz latem pod kombi,robisz trasę,potem rozpinasz kurtkę i nie czujesz siebie :)
a na zimę mam inny komplet właśnie bez jonów i jest masakra

Awatar użytkownika
Puzon
Posty: 263
Rejestracja: 17 września 2009, 11:59
Lokalizacja: Szczedrzyk

Postautor: Puzon » 08 czerwca 2015, 20:46

Pabel pisze: jeździłem w termo którą miałem na narty, do około 16-18 stopni można było ją zakładać na moto ale w taką pogodę jak jest teraz to makabra
Makabra bo używasz pewnie bieliznę termo a nie termoaktywną mało kto zwraca na to uwagę a różnica jest znaczna. Termo ma za zadanie "ogrzewać" organizm i często jest bawełniana a termoaktywna łączy izolację z oddychaniem ale nie grzeje, wentyluje i odprowadza pot a w zimne dni pilnuje aby organizm się nie wychłodził.
https://www.facebook.com/motobajkal/

Jest nas tylu i każdy ma prawo do własnego stylu.

Awatar użytkownika
Killu
Posty: 3039
Rejestracja: 16 stycznia 2009, 06:12
Lokalizacja: Opole

Postautor: Killu » 08 czerwca 2015, 22:17

Na lato Brubeck cooler. Tylko drogie to :/
Oświadczam, że moje opinie są nieprzemyślane i subiektywne. Ponadto w każdej chwili mogę je diametralnie zmienić lub się ich wyprzeć ;)

Awatar użytkownika
BornInWinter
Posty: 8
Rejestracja: 06 czerwca 2015, 02:52
Lokalizacja: OPO

Postautor: BornInWinter » 09 czerwca 2015, 11:47

Również polecam Brubeck cooler. Mam ten komplet od około miesiąca. Nigdy wcześniej nie jeździłem w żadnej bieliźnie termoaktywnej. Generalnie nie wierzyłem w działanie chłodzące...i muszę powiedzieć, że strasznie się myliłem. Nie jestem w stanie powiedzieć czy cena odzwierciadla jakość w porównaniu do innych producentów. W moim przypadku przejście ze zwykłej koszulki i bielizny pod kombinezonem było ogromnym skokiem komfortu ;). Nie wspominam już o tym, że jeśli masz dobrze dopasowany kombinezon to podczas upalnego dnia nie ma problemu z podpinką mesh klejącą się do skóry. Jedyny minus jak dotąd to pranie: trzeba pamiętać o tym żeby nie stosować płynu do płukania tkanin.


kuchnie Ruda Śląska

Wróć do „WARSZTATY, SKLEPY, USŁUGI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika