Poprawa komfortu siedzenia

Miejsce na zapytania i porady techniczne, a także na informacje o usługach motocyklowych na terenie Opolszczyzny. Tu możesz także zareklamować swoją działalność ;)
Awatar użytkownika
michal.m
Posty: 520
Rejestracja: 22 maja 2012, 11:53
Lokalizacja: Opole

Re: Poprawa komfortu siedzenia

Postautor: michal.m » 20 stycznia 2016, 15:43

Na forum fazera polecają takie firmy od kanap (oczywiście razem z profilowaniem) Kolejność przypadkowa.
- wijalis
- werson
- mariomoto
- PJII
- mx-wulkan
- Tapicer Jacek Krzykawski. Niedaleko Pyrzowic.

Ja mam od mariomoto, wyprofilowana, mega zadowolony ze zmiany ja i moja pasażerka, teraz będzie jej 5 sezon i jak na razie zero zniszczeń (oby tak pozostało dalej) - cena już wtedy była wysoka, chyba ze 4 stówy zapłaciłem ale w 2011 jeszcze nie było tyle firm co teraz. W każdym razie nie żałuję żadnej złotówki wydanej na ten cel.

Na przeróbki kanap teraz jest już prawie przedostatni dzwonek by mieć "nową" kanapę na wiosnę. Za miesiąc, dwa będą oni mieć wszyscy terminy na czerwiec, lipiec ;p

Awatar użytkownika
-MisieK-
Posty: 1776
Rejestracja: 12 lutego 2015, 08:38
Lokalizacja: OB

Re: Poprawa komfortu siedzenia

Postautor: -MisieK- » 21 stycznia 2016, 12:31

Ja powiem co wiem :)

MarioMoto - już pisałem co uważam.
Wijalis - np. w przypadku GSR'a było marudzenie, bo to małe siedzonko, nie wiele można zrobić.
Werson - profesjonalne podejście i w rozmowach sprawiają wrażenie, że wiedzą co robią i, że znają się na swojej robocie. Nie boją się bardziej skomplikowanych zadań. Myślę, że można ich polecić tak jak MarioMoto
Niestety odległość zabija bo to Wa-wa. Wysyłkowo można to załatwić, ale wiadomo, że nie ma to jak face to face pogadać i wytłumaczyć czego się oczekuje, czy też dobrać materiały.
PJII - jak rozmawiałem z nimi w lecie to terminy mieli gorsze niż MarioMoto. Wówczas również nie pracowali z żelem.
Nosferek - Polecany przez wiele osób z Wrocka. Też z nim rozmawiałem. Tego nie robię, tamtego nie robię. Raczej na zasadzie odświeżenia kanapy.
Ryszard Fijał - Podobnie jak wyżej. Proste obszycie ok, ale jak coś trzeba poprawić to problem.

Pozostałych nie znam.

Podstawowa kwestia to co chce się zrobić z kanapą, czy tylko obszyć nowym materiałem? Jeśli tak to każda z tych firma zrobi to dobrze. Jeśli jednak chcemy coś pomodelować, coś poprawić, dodać jakieś bajery typu haftowany napis, żel, no to już jest gorzej.
Na bank łatwiej coś zrobić z dużą kanapą turystyka, cruizera czy czopka. Gorzej przy sportach czy nakedach.

To są moje subiektywne opinie. Niestety mogą być krzywdzące. Ale może komuś pomogę w podjęciu decyzji.

[EDIT]
BTW a zna ktoś w Opolu czy okolicach typowego tapicera samochodowego, ale takiego, który nie boi się nietypowych zadań.
Nie takiego co to by chciał tylko typowe roboty typu obszycie kiery itp.
Simson SR50 B4->S51/1 E/2->KTM Duke 125->Kawasaki ER-6n->
->Triumph Street Triple R Matte Phantom Black
Obrazek

Awatar użytkownika
krzychu
Posty: 61
Rejestracja: 03 maja 2015, 12:52
Lokalizacja: Opole/Dobrzeń Mały

Re: Poprawa komfortu siedzenia

Postautor: krzychu » 22 stycznia 2016, 19:58

Witam. Ja mam siedzenie obszywane w Mariomoto. Było przemodelowane bo stare jak widać w awatarze było płaskie a przerobił mi na ładnie przerobione z podniesionym tyłem. Zapłaciłem chyba niecałe 500. Byłem zawieźć je osobiście i na penie załączyłem wzór który znalazłem w necie na innej XJRce. Zresztą robił już podobne do tego modelu i nie było problemu. Nie chciałem żadnych żelowych bajerów bo mam twarde dupsko i mi tego nie trzeba ;) , plecaczek też daje rade. Na miejscu można sobie dobrać rodzaj materiału, obszycie i kolor. Trwało to ze dwa tygodnie. Polecam załatwienie sprawy teraz póki moto w garażu ;)
94-98 Honda VF750 Magna--> ...długo długo nic--> Honda VF1100 Magna --> obecnie Yamaha XJR 1300

Awatar użytkownika
Pabel
Posty: 1541
Rejestracja: 14 grudnia 2014, 23:24
Lokalizacja: Kietrz

Re: Poprawa komfortu siedzenia

Postautor: Pabel » 23 stycznia 2016, 00:25

Misiek a 80 km od Opola ? :D Racibórz konkretnie może być ? :D
Honda CBR 900RR FireBlade SC33 / KTM ER 400 LC4-PD-> Kawasaki ZX10-R '05 / Alfarad 250 '20 -> Yamaha MT07 '19 / ?

Awatar użytkownika
Ishe
Posty: 506
Rejestracja: 19 listopada 2010, 13:28
Lokalizacja: Opole

Re: Poprawa komfortu siedzenia

Postautor: Ishe » 23 stycznia 2016, 11:04

Misiek. Zacznij jeździć to sobie dupsko wyrobisz :D a co do żelowych wkładek to uważaj gdzieś czytałem opinie ze bywają za miękkie i przez to również mniej wygodne. Najlepiej jak wypełniać to dodatkową pianką :)
BMW K 75 RT / Moto Guzzi Quota 1100 ES / Suzuki B12 Bandit Crew

Awatar użytkownika
-MisieK-
Posty: 1776
Rejestracja: 12 lutego 2015, 08:38
Lokalizacja: OB

Re: Poprawa komfortu siedzenia

Postautor: -MisieK- » 23 stycznia 2016, 12:20

Nie no ja teraz po zmianie moto to nie mam jeszcze zdania na temat siedzenia. Nie było jeszcze okazji na nowym pojechać dalej więc nie wiem czy w ogóle jest potrzeba czegoś zmieniać. Co do żelu to też czytałem różne opinie i widzę, że firmy takie duże odchodzą od żelu na rzecz jakiś pianek mesh 3D itp. Natomiast chciałem w aucie w jednym miejscy na drzwiach dorobić może skórkę bo plastik jest lekko mówiąc ch@#$y i się potwornie rysuje.
Simson SR50 B4->S51/1 E/2->KTM Duke 125->Kawasaki ER-6n->
->Triumph Street Triple R Matte Phantom Black
Obrazek

Awatar użytkownika
Pabel
Posty: 1541
Rejestracja: 14 grudnia 2014, 23:24
Lokalizacja: Kietrz

Re: Poprawa komfortu siedzenia

Postautor: Pabel » 23 stycznia 2016, 16:14

No to w tej firmie z Raciborza zrobią Ci to lekko, zobacz sobie na ich projekty i roboty wnętrz. Kumplowi bodajże też oni obszywali całą borę od środka, totalnie wszystko na showcara i spoko to wyszło
Honda CBR 900RR FireBlade SC33 / KTM ER 400 LC4-PD-> Kawasaki ZX10-R '05 / Alfarad 250 '20 -> Yamaha MT07 '19 / ?

Awatar użytkownika
-MisieK-
Posty: 1776
Rejestracja: 12 lutego 2015, 08:38
Lokalizacja: OB

Re: Poprawa komfortu siedzenia

Postautor: -MisieK- » 23 stycznia 2016, 16:23

To trzeba się będzie chyba do nich wybrać. Tylko bliżej mi do Opola czy Wrocka. Racibórz trochę już daleko.
Simson SR50 B4->S51/1 E/2->KTM Duke 125->Kawasaki ER-6n->
->Triumph Street Triple R Matte Phantom Black
Obrazek

Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 112
Rejestracja: 18 marca 2013, 22:17
Lokalizacja: OPOLE

Re: Poprawa komfortu siedzenia

Postautor: Krzysiek » 23 stycznia 2016, 16:38

Uważam, że zdecydowanie wybiorę Mario moto już dzwoniłem i podjadę w przyszłym tygodniu. Chcę w mojej CBF trochę obniżyć w zasadzie bez żadnych innych bajerów. Zobaczymy co i jak. Na pewno podzielę się opinią
Honda Rebel 125 - > Honda Shadow VT 600 - > Honda Shadow VT750 C - > Honda CBF 1000 -> BMW R1200R

Awatar użytkownika
Pabel
Posty: 1541
Rejestracja: 14 grudnia 2014, 23:24
Lokalizacja: Kietrz

Re: Poprawa komfortu siedzenia

Postautor: Pabel » 23 stycznia 2016, 18:22

Misiek we Wrocławiu tez jest jakaś dobra firma zapytam kumpla co te auto przerabia o namiar
Honda CBR 900RR FireBlade SC33 / KTM ER 400 LC4-PD-> Kawasaki ZX10-R '05 / Alfarad 250 '20 -> Yamaha MT07 '19 / ?

Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 112
Rejestracja: 18 marca 2013, 22:17
Lokalizacja: OPOLE

Re: Poprawa komfortu siedzenia

Postautor: Krzysiek » 17 lutego 2016, 10:00

Otrzymałem siedzenie do mojej CBF 1000 po przeróbkach. Dałem do zrobienia do firmy MaroMoto i powiem, że po "testach" jest OK. Po pierwsze lekko obniżone, wkładki żelowe poprawiły wygodę i profil siedzenia. Uważam że firma godna polecenia. W tym okresie termin realizacji ok 3 tygodnie, a i cena OK. Wprawdzie zrobiłem parę kilometrów ( 6 km) na tym siedzeniu więc to tylko początkowe odczucia, ale myślę, że będzie dobrze, jeszcze się ułoży itp. Jakość materiału którą dała firma dużo lepsza niż oryginał.
Honda Rebel 125 - > Honda Shadow VT 600 - > Honda Shadow VT750 C - > Honda CBF 1000 -> BMW R1200R


kuchnie Ruda Śląska

Wróć do „WARSZTATY, SKLEPY, USŁUGI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika