Jaki model opon wybrać

Miejsce na zapytania i porady techniczne, a także na informacje o usługach motocyklowych na terenie Opolszczyzny. Tu możesz także zareklamować swoją działalność ;)
Awatar użytkownika
Martin
Posty: 62
Rejestracja: 01 maja 2013, 15:05
Lokalizacja: Nysa

Jaki model opon wybrać

Postautor: Martin » 11 kwietnia 2015, 20:45

Czy możecie polecić konkretne modele opon. Poszukuje opon do R6 2002. Aktualnie założone Michelin Pilot Power 2ct ale już się kończą.
Ostatnio zmieniony 12 kwietnia 2015, 00:01 przez Martin, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
JacekBari
Posty: 98
Rejestracja: 24 czerwca 2012, 22:18

Postautor: JacekBari » 11 kwietnia 2015, 22:53

Pirelli Diablo Supercorsa SP V2 robią robotę :wink: Na żadnych innych oponach się tak pewnie nie czułem w złożeniu jak na pirellkach. No i kozacko wyglądają 8)

Awatar użytkownika
misiek93
Posty: 96
Rejestracja: 19 stycznia 2014, 17:46
Lokalizacja: Karczów/Opole

Postautor: misiek93 » 11 kwietnia 2015, 23:09

Polecam Michelin Pilot Power 2CT :) drugi sezon na nich latam i jest bardzo fajnie :)
Honda CBR 600 F4i
Obrazek

Awatar użytkownika
Killu
Posty: 3039
Rejestracja: 16 stycznia 2009, 06:12
Lokalizacja: Opole

Postautor: Killu » 12 kwietnia 2015, 09:59

Panowie, za każdym razem to samo. Kolega nie napisał ani wzmianki o tym, czego wymaga a tu już propozycje konkretnych gum.

Powiedz lepiej, czego od opon oczekujesz? Czy będziesz latał tylko po drodze, czy na tor także chcesz tym latać. Czy w deszczowe dni wsiadasz na motocykl i masz w głębokim poważaniu, że na drodze pełno kałuż i kolein z zalegającą wodą, albo wręcz odwrotnie - w ogóle nie myślisz wówczas o tym, że motocykl stoi w garażu. Czy chcesz, żeby opony wytrzymywały 20tys km, czy fakt, że znikną po 5 tys nie stanowi problemu?

Napisz jak jak jeździsz i co mają zapewnić Ci te opony, to pomyślimy o konkretnych gumach.
Oświadczam, że moje opinie są nieprzemyślane i subiektywne. Ponadto w każdej chwili mogę je diametralnie zmienić lub się ich wyprzeć ;)

Awatar użytkownika
michal.m
Posty: 520
Rejestracja: 22 maja 2012, 11:53
Lokalizacja: Opole

Postautor: michal.m » 12 kwietnia 2015, 10:10

Killu, jakże słuszna uwaga... czasem się z Tobą zgadzam w 100%, hih
Kolosalne i KLUCZOWE znaczenie ma przecież styl użytkowania motocykla.

@Martin - a ja napiszę tak: skoro z aktualnych opon jesteś zadowolony i nie masz im nic do zarzucenia w stosunku do Twojego użytkowania motocykla to kupuj ten sam model.

Awatar użytkownika
Martin
Posty: 62
Rejestracja: 01 maja 2013, 15:05
Lokalizacja: Nysa

Postautor: Martin » 12 kwietnia 2015, 12:20

Opony mają być użytkowane na drodze. W deszczowe dni moto stoi w garażu. Opona musi tylko albo aż trzymać pewnie i przewidywalnie w zakrętach, wzór bieżnika nie ma dla mnie żadnego znaczenia. Ze względu na małe umiejętności szukam raczej miękkich mieszanek wiec liczę się z faktem szybszego zużycia, oczywiście w granicach zdrowego rozsądku.

Awatar użytkownika
Killu
Posty: 3039
Rejestracja: 16 stycznia 2009, 06:12
Lokalizacja: Opole

Postautor: Killu » 12 kwietnia 2015, 12:29

Nie daj się zwariować gumom do supersportów. Te najbardziej usportowione opony potrzebują wysokiej temperatury do tego, żeby pracowały jak należy. Te temperatury często są zupełnie poza zasięgiem drogowych możliwości.

Myślę, że koledzy wysunęli dobrą propozycję z michelinami pilot power 2ct. Guma zrobi sporo przebiegu i na winklach daje radę jeżeli ktoś nie ma jakichś abstrakcyjnych wymagań.
Oświadczam, że moje opinie są nieprzemyślane i subiektywne. Ponadto w każdej chwili mogę je diametralnie zmienić lub się ich wyprzeć ;)

Awatar użytkownika
Martin
Posty: 62
Rejestracja: 01 maja 2013, 15:05
Lokalizacja: Nysa

Postautor: Martin » 12 kwietnia 2015, 13:01

miał ktoś styczność z Pilot Power 3


kuchnie Ruda Śląska

Wróć do „WARSZTATY, SKLEPY, USŁUGI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika