Podgrzewane manetki PORADA

Miejsce na zapytania i porady techniczne, a także na informacje o usługach motocyklowych na terenie Opolszczyzny. Tu możesz także zareklamować swoją działalność ;)
Awatar użytkownika
OLO
Posty: 75
Rejestracja: 30 września 2011, 23:15
Lokalizacja: Opole

Podgrzewane manetki PORADA

Postautor: OLO » 11 marca 2015, 09:28

Hej.
Chciał bym zamontować sobie trochę luksusu czyli podgrzewane manetki.
Na allegro dużo jest manetek firmy Oxford. są dwa modele Sport i ADVENTURE różnią się one w zasadzie bieżnikiem pochwytów. Jakie są lepsze i jakie sobie zamontować do Fz1. Jeżdżę głównie turystycznie ale przydałaby mi się wasza pomoc.
Nie czytam bajek, bajki są okrutne!
Yamaha FZ 6 > Yamaha FZ 1

Awatar użytkownika
michal.m
Posty: 520
Rejestracja: 22 maja 2012, 11:53
Lokalizacja: Opole

Postautor: michal.m » 11 marca 2015, 12:41

Zajrzyj na forum fazera, tam jest mnóstwo na temat grzanych manetek - również w kwestii montażu ;) także do Twojego moto ;)
Ale skoro jeździsz głównie turystycznie to bierz jak sama nazwa wskazuje ADVENTURE
W wersji sport gdzieś mi się obiło, że te wypustki co prawdą poprawiają trzymanie ale mega szybko się zdzierają.

Ja mam wersję original i nie mam im nic do zarzucenia w kwestii trzymania i wytrzymałości po użytkowaniu ich przez ~22kkm

Awatar użytkownika
Killu
Posty: 3039
Rejestracja: 16 stycznia 2009, 06:12
Lokalizacja: Opole

Postautor: Killu » 11 marca 2015, 13:13

Siema!

Jeżeli mogę zabrać głos, to bierz manetki sport. Adventure mają jak to napisałeś "bieżnik" jak w najtańszych manetkach do crossów i moim zdaniem wyglądają fatalnie.

Sport wg marketingowców firmy oxford ma być wykonany z miękkiej gumy zapewniającej świetny chwyt i czucie manetki.

A jeżeli mogę sobie pozwolić na dolanie oliwy do ognia, to jest jeszcze model Touring. Ten model ma być wykonany z trochę twardszej gumy dzięki czemu dalekie wojaże i wielkie przebiegi nie będą mu straszne.

A tak między bogiem a prawdą, bo miałem w łapach wszystkie trzy modele i różnicą jest jedynie wzorek.

Jak chcesz, to mogę je ogarnąć na jutro za 200zł. Jeżeli będziesz chciał "pomacać przed zakupem, to mogę ściągnąć dwa, czy nawet trzy modele i podejmiesz decyzję.

PozdRR
Oświadczam, że moje opinie są nieprzemyślane i subiektywne. Ponadto w każdej chwili mogę je diametralnie zmienić lub się ich wyprzeć ;)

Awatar użytkownika
Bob90
Posty: 111
Rejestracja: 04 kwietnia 2010, 10:49
Lokalizacja: OPR

Postautor: Bob90 » 11 marca 2015, 19:06

Dodam tylko, że każda wersja ma inną długość, więc lepiej sobie wcześniej sprawdzić, co by nie brakło manetki na rolgazie.
NTV 650 - "Czarnula"

Awatar użytkownika
michal.m
Posty: 520
Rejestracja: 22 maja 2012, 11:53
Lokalizacja: Opole

Postautor: michal.m » 12 marca 2015, 19:17

Bob90 pisze:Dodam tylko, że każda wersja ma inną długość, więc lepiej sobie wcześniej sprawdzić, co by nie brakło manetki na rolgazie.

a nie jest to czasem właśnie w drugą stonę? tzn. że trzeba manetki przycinać

Awatar użytkownika
Bob90
Posty: 111
Rejestracja: 04 kwietnia 2010, 10:49
Lokalizacja: OPR

Postautor: Bob90 » 12 marca 2015, 20:06

Jak kupisz najdłuższe, to masz nawet wyznaczone miejsca żeby obciąć. Ja przed rokiem kupiłem wersję Touring, z myślą że będą najbardziej odpowiednie do podróżowania, a okazało się, że są najkrótszą wersją manetek (nie zwróciłem wcześniej uwagi na to, że są różne długości). Z tego co pamiętam, to wersja Sport jest najdłuższa.
NTV 650 - "Czarnula"

Awatar użytkownika
Ishe
Posty: 506
Rejestracja: 19 listopada 2010, 13:28
Lokalizacja: Opole

Postautor: Ishe » 12 marca 2015, 20:42

Ja mogę dodać od siebie tyle, że kupiłem podgrzewane manetki z oxforda w wersji adventure zimą i muszę przyznać że grzeją zajebiście:)

Poniżej podaję długości manetek (długości podaję z instrukcji):

OF690 Adventure = 132mm (dł. min. 122mm)
OF691 Touring = 120mm (dł. min. 110mm)
OF692 Sports = 123mm (dł. min. 114mm)

Faktycznie, każdą z manetek można jeszcze kawałek dociąć. Jeśli okaże się za długa(długość po docięciu podana w nawiasie). W instrukcji jest zaznaczone do jakiego momentu można je dociąć.
BMW K 75 RT / Moto Guzzi Quota 1100 ES / Suzuki B12 Bandit Crew

Awatar użytkownika
Bob90
Posty: 111
Rejestracja: 04 kwietnia 2010, 10:49
Lokalizacja: OPR

Postautor: Bob90 » 12 marca 2015, 21:08

Ishe pisze:Poniżej podaję długości manetek (długości podaję z instrukcji):

OF690 Adventure = 132mm (dł. min. 122mm)
OF691 Touring = 120mm (dł. min. 110mm)
OF692 Sports = 123mm (dł. min. 114mm)

To jednak źle pamiętałem :P Ale faktem jest, że Touring jest najkrótszy, czym byłem zaskoczony (już po tym, jak zorientowałem się, że w ogóle są różne długości manetek).
NTV 650 - "Czarnula"

Awatar użytkownika
OLO
Posty: 75
Rejestracja: 30 września 2011, 23:15
Lokalizacja: Opole

Postautor: OLO » 16 marca 2015, 14:45

Dzięki wielkie wszystkim za porady i pomoc.
Zmierzyłem będą pasować turingi i sports zastanawiam się tylko teraz nad kwestią ścierania w sports ale tu mam nadzieje Killu pomoże.
Jeszcze raz wielkie dzięki
Nie czytam bajek, bajki są okrutne!

Yamaha FZ 6 > Yamaha FZ 1


kuchnie Ruda Śląska

Wróć do „WARSZTATY, SKLEPY, USŁUGI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika