Warsztat/mechanik godny polecenia

Miejsce na zapytania i porady techniczne, a także na informacje o usługach motocyklowych na terenie Opolszczyzny. Tu możesz także zareklamować swoją działalność ;)
Awatar użytkownika
akilia
Posty: 397
Rejestracja: 08 listopada 2011, 23:18
Lokalizacja: OPO

Postautor: akilia » 24 kwietnia 2014, 09:47

I ja wtrącę swoje 3 grosze. Moje doświadczenie na Opolszczyźnie w przypadku napraw samochodowych jest następujące: podjezdzam pod warsztat i pytam sie o cenę za konkretna usługę powiedzmy wymianę rozrządu wraz z częściami. Słyszę 900zl. Ok. Oddaje auto, podjezdzam na drugi dzień, odbieram, place i proszę o fakturę i co słyszę? Mam dopłacić do 900zl 23% podatku jeśli chce potwierdzenie za wykonana usługę i czesci. Jedyny warsztat w którym nie spotkałam sie z tym procederem to mechanika pojazdowa w Luboszycach, mlody chlopaczek prowadzi warsztat. Starsi wyjadacze niestety maja swoje zle przyzwyczajenia. Nie mówiąc o przycinaniu na częściach.

Awatar użytkownika
Hada
Posty: 132
Rejestracja: 08 czerwca 2009, 22:47

Postautor: Hada » 24 kwietnia 2014, 09:58

Z tego co pamiętam w V2 Yamaha też zawsze były faktury/paragony za naprawę. Do tego za moich czasów cena naprawy była wyliczana przy oddaniu motocykla do serwisu, jeśli coś wykryliśmy, był telefon do klienta i pytanie czy naprawiamy to, bo to dodatkowe x złoty czy nie. W moim mniemaniu to norma w każdym szanującym się warsztacie. Nie te czasy, gdzie po stodołach się oddawało bo o 50zł taniej. Teraz klient nasz Pan. I dobrze.

Awatar użytkownika
OLO
Posty: 75
Rejestracja: 30 września 2011, 23:15
Lokalizacja: Opole

Postautor: OLO » 24 kwietnia 2014, 11:09

Kilu bardzo dziękuje za tak precyzyjny opis działalności.
Ciesze się że na Opolskim rynku jest konkurencja i można wybrać warsztat.
Nie pierdole farmazonów tylko pisze o doświadczeniach sprzed 2 lat. Od tamtego czasu jeżdżę do jednego warsztatu więc nie kontroluje sytuacji na bieżąco.
Od tego czasu padł np. Siwy i powstaliście Wy. Napisałem też jak widzisz ogólnie na temat warsztatów nie wymieniając żadnego po za GMK i nie wspominałem w żaden negatywny sposób o waszym konkretnym warsztacie. Ciesze się że się rozwijacie i macie konkurencyjne oferty. Chodziło mi bardziej o zasadę bo takich warsztatów jak wasz i gmk oraz Kawasaki, V2 jest mało reszta niestety nie wystawia Faktur ( z tego co mi wiadomo). Tak więc sądzę że nie powinieneś najeżdżać na mnie gdyż przesłanie moich poprzednich wypowiedzi było zgoła inne. Liczę że mnie rozumiesz.
Po za tym chłopak chciał wiedzieć gdzie jechać więc po prostu poradziłem mu waszą konkurencje bo sam z niej korzystam i jestem zadowolony. Ktoś inny polecił was a i tak wybór należy do niego. Sądzę że tego powinna dotyczyć sprawa. Nie ma sensu się unosić bo który warsztat jest lepszy czy gorszy oceniają klienci. Mam nadzieje że będziecie zawsze konkurencyjni bo odbije się to pozytywnie na wszystkich klientach. Uważam też że na forum nie powinniśmy się osobowo oczerniać. Kilu ja nie obrażam Ciebie więc proszę nie oczerniaj mnie. Wielokrotnie pomogłeś mi radą na forum na co jestem ci wdzięczny i mam nadzieje że tak pozostanie.
Nie czytam bajek, bajki są okrutne!
Yamaha FZ 6 > Yamaha FZ 1

Awatar użytkownika
Mort
Posty: 161
Rejestracja: 10 lipca 2012, 16:44
Lokalizacja: Opole

Postautor: Mort » 24 kwietnia 2014, 12:44

1.Akilla Chodzi co o Jaworskiego czy tego naprzeciwko?Bo u Jaworskiego zostawiałem auto ale chciałem spróbować u tego obok bo słyszałem że jest dobry.

2.Jeśli chodzi o faktury to nie jest to temat na publiczne forum.

Awatar użytkownika
OLO
Posty: 75
Rejestracja: 30 września 2011, 23:15
Lokalizacja: Opole

Postautor: OLO » 24 kwietnia 2014, 13:04

Dobrze Ok.
Oficjalnie Przepraszam wszystkich urażonych wymienionych i niewymienionych w moich wypowiedziach. Nie chciałem robić zamieszania ale widzę że wszyscy strasznie osobiście podchodzą do problemu wyboru warsztatu. Nie sadziłem że kilka słów spowoduje taka burzę i że pochwalenie jednego i nie wymienienie kolejnego spowoduje prawie wojnę.
Czujących się pokrzywdzonymi moimi wypowiedziami serdecznie przepraszam.
Od tej pory nie wypowiadam się w żaden sposób na temat warsztatów motocyklowych. Życzę wszystkim warsztatom sukcesów i zadowolonych klientów.
Nie czytam bajek, bajki są okrutne!

Yamaha FZ 6 > Yamaha FZ 1

Awatar użytkownika
Killu
Posty: 3039
Rejestracja: 16 stycznia 2009, 06:12
Lokalizacja: Opole

Postautor: Killu » 24 kwietnia 2014, 22:16

OLO, luz. Nie mam zamiaru oczerniac ani Ciebie, ani nikogo innego. Masz warsztat z ktorego jestes rad I spoko. Oby tak pozostalo. To, co mnie rozdraznilo to podejscie do tematu w sposob krzywdzacy. Tak jakbys u kazdego byl I u kazdego byl problem z legalnoscia przedsiewziecia.

Moze I nadmiernie sie unioslem za co I Ciebie przepraszam. Staram sie jak moge zeby wszyscy byli zadowoleni. Wychodze z pracy po kilka godzin pozniej I czesto przychodze kilka godzin wczesniej zeby nie robic sobie plecow z niczym a tu ktos mi wyskakuje, ze generalnie to wszystko jest kupa I to bez vatu.

No mniejsza juz z tym. Mysle ze kazdy kazdego rozumie I jak to z doroslymi ludzmi bywa - kolegujemy sie dalej ;)

PozdRR
Oświadczam, że moje opinie są nieprzemyślane i subiektywne. Ponadto w każdej chwili mogę je diametralnie zmienić lub się ich wyprzeć ;)

Awatar użytkownika
akilia
Posty: 397
Rejestracja: 08 listopada 2011, 23:18
Lokalizacja: OPO

Postautor: akilia » 25 kwietnia 2014, 09:09

Mort pisze:1.Akilla Chodzi co o Jaworskiego czy tego naprzeciwko?Bo u Jaworskiego zostawiałem auto ale chciałem spróbować u tego obok bo słyszałem że jest dobry..


Mort chodzi mi o http://autotech-sobota.motointegrator.pl/

Awatar użytkownika
Mort
Posty: 161
Rejestracja: 10 lipca 2012, 16:44
Lokalizacja: Opole

Postautor: Mort » 25 kwietnia 2014, 09:17

akilia pisze:
Mort pisze:1.Akilla Chodzi co o Jaworskiego czy tego naprzeciwko?Bo u Jaworskiego zostawiałem auto ale chciałem spróbować u tego obok bo słyszałem że jest dobry..


Mort chodzi mi o http://autotech-sobota.motointegrator.pl/


Ok dzięki właśnie o tym warsztacie pisałem.

Awatar użytkownika
misiek93
Posty: 96
Rejestracja: 19 stycznia 2014, 17:46
Lokalizacja: Karczów/Opole

Postautor: misiek93 » 06 czerwca 2014, 11:26

Widzę, że się temat nieźle rozrósł :D
Popytałem jeszcze znajomych i jeden z nich bardzo polecał mechanika w Chrząstowicach. Zaufałem mu i oddałem tam moto. Mechanik 25 lat doświadczenia z motocyklami - 2 dni i CBR'ka lata jak nowa :) gorąco polecam jeżeli ktoś ma jakikolwiek problem ze swoją maszyną.

Mechanik ma na nazwisko Kwiatkowski - imienia nie pamiętam, ale robi bardzo dobrze i zna się na rzeczy ;) Gdyby ktoś potrzebował, nr tel. 609133612
Honda CBR 600 F4i
Obrazek

Awatar użytkownika
art05
Posty: 74
Rejestracja: 06 sierpnia 2012, 17:14
Lokalizacja: Opole/Dąbrowice

Postautor: art05 » 06 czerwca 2014, 11:50

Jeżeli chodzi o samochody,to tylko Jaworski w Luboszycach.
Od kilku ładnych lat robię u niego i nie mam powodów do narzekań.
piwa i pacierza nie odmawiam

Awatar użytkownika
BartekOpole
Posty: 305
Rejestracja: 11 kwietnia 2009, 20:11
Lokalizacja: Opole

Postautor: BartekOpole » 25 czerwca 2015, 20:44

Z powodu kolejnego już motocykla przygotowanego przez Artura Dąbrowskiego z Kluczborka ( http://dualmotocykle.pl/ )muszę wystawić zasłużona opinię. Dziś odebrałem motocykl od Artura. Pojazd zrobiony tip top. Cóż więcej, wystarczy pojechać do jego warsztatu (profesjonalny warsztat, garaże itp). Motocykle naprawia, serwisuje sam. Odpowiedzialny, poważny gość. Firma rzetelna, oczywiście FV i na wszystko gwarancja, żadnych kompromisów. W razie jakiejkolwiek awarii można liczyć, że zlawetuje, naprawi odwiezie. Przygotowuje motocykle do sprzedaży (moją poprzednią Hondę sprzedałem w ten sposób). Naprawdę uczciwy i profesjonalny fachowiec.
Jego robota:
Obrazek
Obrazek
Triumph

Awatar użytkownika
śmiechu
Posty: 198
Rejestracja: 27 lutego 2011, 22:50
Lokalizacja: Chrząstowice

GMK EXTREME

Postautor: śmiechu » 27 lipca 2015, 22:00

i przyszedł czas na odebranie maszyny od GMK EXTREME:D
Chłopaki wykonali zajebistą robotę :D jestem zadowolony z pracy którą w nią włożyli jak i ceny jaką wyliczyli a roboty mieli dużo bo musieli upchać piecyk z gsxr-a co wiązało się z licznymi nieplanowanymi przeróbkami
Polecam ten warsztacik i pozdrawiam ekipe :D
jeszcze raz wielkie dzięki za wykon :D
"Gdy człowiek kocha to co robi, gdy oddaje się swojej pasji, to buduje swój własny świat."


:)

ogar 200>GSX 750f

Awatar użytkownika
Remilo7
Posty: 199
Rejestracja: 23 maja 2015, 21:06
Lokalizacja: Dobrzeń Wielki

Postautor: Remilo7 » 31 lipca 2015, 22:08

Ja również mogę polecić GMK. Potrzebowałem szybko wykonać czyszczenie z synchronizacją gaźników, motocykl oddałem rano, a po południu był już gotowy i sprawny ;)
Ostatnio zmieniony 08 września 2015, 23:10 przez Remilo7, łącznie zmieniany 1 raz.
Jawa 50 > Yamaha TDR 125 > Kawasaki ER5 > Yamaha TDM 850

Awatar użytkownika
Pabel
Posty: 1541
Rejestracja: 14 grudnia 2014, 23:24
Lokalizacja: Kietrz

Postautor: Pabel » 01 sierpnia 2015, 00:33

Byłem dziś w Kluczborku w Dualu, z ręką na sercu polecam każdemu kto ceni przede wszystkim uczciwość ale i profesjonalizm. Tanio i szybko jak nigdzie i nigdy. Na prawdę polecam i dzięki Killu za polecenie mi tego serwisu :)
Honda CBR 900RR FireBlade SC33 / KTM ER 400 LC4-PD-> Kawasaki ZX10-R '05 / Alfarad 250 '20 -> Yamaha MT07 '19 / ?

Jezior
Posty: 41
Rejestracja: 29 września 2010, 10:11
Lokalizacja: Olesno

Re: Warsztat/mechanik godny polecenia

Postautor: Jezior » 20 września 2015, 17:31

Czy polecany przez was Dual w Kluczborku zajmuje się też naprawą motocykli ? Czy tylko sprowadzaniem i sprzedażą motocykli z zagranicy ?
Szukam dobrego mechanika bo moja Yamaha Radian zaczęła odstawiać jakieś cuda ostatnio :-/


kuchnie Ruda Śląska

Wróć do „WARSZTATY, SKLEPY, USŁUGI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika