Wyskakujące biegi

Miejsce na zapytania i porady techniczne, a także na informacje o usługach motocyklowych na terenie Opolszczyzny. Tu możesz także zareklamować swoją działalność ;)
Awatar użytkownika
xbax
Posty: 49
Rejestracja: 21 marca 2010, 16:50
Lokalizacja: Good City OKR

Wyskakujące biegi

Postautor: xbax » 29 kwietnia 2010, 20:28

Witam.Mam taki problem.W moim malenstwie(CBR600 F4i 2001r.) przy wyzszych obrotach zaczynaja wyskakiwac biegi.Z uwagi na to ze jezdze od niedawna i szczerze mowiac jestem "calkiem zielony" w sprawach mechaniki prosze o pomoc. moze moglby ktos mi pomoc zdiagnozowac problem?Moto pewnie i tak pojedzie do mechanika ale chciałbym sie przygotowac finansowo i psychicznie na naprawe sprzeta.Gdzie lezy problem i o ile uszczupli sie moj budzet.Z gory dzieki za wszelkie info.pozdro

Awatar użytkownika
dawidmi
Posty: 751
Rejestracja: 18 czerwca 2008, 16:07
Lokalizacja: Polska Europa Świat

Re: Wyskakujące biegi

Postautor: dawidmi » 29 kwietnia 2010, 20:44

xbax pisze:Witam.Mam taki problem.W moim malenstwie(CBR600 F4i 2001r.) przy wyzszych obrotach zaczynaja wyskakiwac biegi.Z uwagi na to ze jezdze od niedawna i szczerze mowiac jestem "calkiem zielony" w sprawach mechaniki prosze o pomoc. moze moglby ktos mi pomoc zdiagnozowac problem?Moto pewnie i tak pojedzie do mechanika ale chciałbym sie przygotowac finansowo i psychicznie na naprawe sprzeta.Gdzie lezy problem i o ile uszczupli sie moj budzet.Z gory dzieki za wszelkie info.pozdro

Ładnie musiał w dupę dostać motor od poprzedniego właściciela, na koło pewnie nie raz stawiał, stąd ta przypadłość...a co do spraw technicznych, to niech wypowiedzą się eksperci ;)

Awatar użytkownika
Petro
Posty: 366
Rejestracja: 04 sierpnia 2006, 22:35
Lokalizacja: Komprachcice/Gliwice

Postautor: Petro » 29 kwietnia 2010, 21:26

Prawdopodobnie w skrzyni są wytarte wodziki i sprzęgła kłowe kół zębatych. koszt niemały bo trzeba wyszarpać silnik i wyjąć skrzynie biegów. Do tego jeszcze koszty kół zębatych i wodzików.:? Wszystko przez prawdopodobnie nieumiejętne zmienianie biegów bez sprzęgła i podobne zabawy.

Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
xbax
Posty: 49
Rejestracja: 21 marca 2010, 16:50
Lokalizacja: Good City OKR

Postautor: xbax » 29 kwietnia 2010, 21:38

Petro pisze:Prawdopodobnie w skrzyni są wytarte wodziki i sprzęgła kłowe kół zębatych. koszt niemały bo trzeba wyszarpać silnik i wyjąć skrzynie biegów. Do tego jeszcze koszty kół zębatych i wodzików.:? Wszystko przez prawdopodobnie nieumiejętne zmienianie biegów bez sprzęgła i podobne zabawy.

Pozdrawiam :)


"niemały" tzn mniej wiecej jaki jeśli można? :(

Awatar użytkownika
Petro
Posty: 366
Rejestracja: 04 sierpnia 2006, 22:35
Lokalizacja: Komprachcice/Gliwice

Postautor: Petro » 29 kwietnia 2010, 21:44

xbax pisze:
Petro pisze:Prawdopodobnie w skrzyni są wytarte wodziki i sprzęgła kłowe kół zębatych. koszt niemały bo trzeba wyszarpać silnik i wyjąć skrzynie biegów. Do tego jeszcze koszty kół zębatych i wodzików.:? Wszystko przez prawdopodobnie nieumiejętne zmienianie biegów bez sprzęgła i podobne zabawy.

Pozdrawiam :)


"niemały" tzn mniej wiecej jaki jeśli można? :(


http://allegro.pl/item997908876_honda_c ... 9_00r.html

http://allegro.pl/item1014279418_skrzyn ... ywana.html

co do robocizny to zależy gdzie chcesz robić. U mnie na serwisie to robota kosztuje od 300pln do 4500pln za rozpołowienie sinika. :?

motospark
Posty: 32
Rejestracja: 27 maja 2009, 13:20
Lokalizacja: Suchy Bór

Postautor: motospark » 29 kwietnia 2010, 22:28

Witam ! No koszty sa kolosalne za taka przekladke..... gdybys jednak chcial zaoszczedzic troche to daj znac, u mnie zrobisz to za mniejsze pieniadze i bez kolejek. 603693312

Awatar użytkownika
xbax
Posty: 49
Rejestracja: 21 marca 2010, 16:50
Lokalizacja: Good City OKR

Postautor: xbax » 30 kwietnia 2010, 23:53

No to troche sie zalamalem.Nawet bardziej niz troche ale trzeba myslec pozytywnie.sprzedam puszke i moze jeszcze w tym sezonie posmigam :D. Dzieki wielkie za pomoc.Pewnie jeszcze sie odezwe.

Awatar użytkownika
Petro
Posty: 366
Rejestracja: 04 sierpnia 2006, 22:35
Lokalizacja: Komprachcice/Gliwice

Postautor: Petro » 01 maja 2010, 00:56

NIema sprawy. Chetnie pomoge poradą lub nawet niewielką naprawa :D

Pozdrówka

Awatar użytkownika
xbax
Posty: 49
Rejestracja: 21 marca 2010, 16:50
Lokalizacja: Good City OKR

Postautor: xbax » 08 maja 2010, 11:55

Witam ponownie.Moje malenstwo pojechalo do naprawy. Skrzynia na szczescie cala. Podobno cos z nozka zmiany biegow ale okaze sie w srode bo wtedy moto ma byc wyleczone:))


kuchnie Ruda Śląska

Wróć do „WARSZTATY, SKLEPY, USŁUGI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika