Na jakich olejach jeździcie?

Miejsce na zapytania i porady techniczne, a także na informacje o usługach motocyklowych na terenie Opolszczyzny. Tu możesz także zareklamować swoją działalność ;)
Awatar użytkownika
PęDZEL
Posty: 488
Rejestracja: 26 kwietnia 2006, 09:09
Lokalizacja: OPO

Na jakich olejach jeździcie?

Postautor: PęDZEL » 08 kwietnia 2010, 21:07

Powstał już temat o tym gdzie w okolicy zaopatrzyć się w olej, chciałbym to pociągnąć dalej.
Ciekawy jestem na jakich olejach Wy jeździcie, jakie polecacie, jakie radzicie unikać?

Ja kiedyś jeździłem na Motulu 5100 ale jakoś nie przypadł mi do gustu, skrzynia ciężko na nim pracowała, później zmieniłem na Castrola Power 1 Racing i tak jest do teraz, już chyba z 6 wymian zrobiłem, na liczniku ponad 31 tys. km. Ja polecam ze swojej strony właśnie Castrola Power 1 Racing :wink:
Nastał okres polowania na Yamahe FZ1 :-)

Awatar użytkownika
dawidmi
Posty: 751
Rejestracja: 18 czerwca 2008, 16:07
Lokalizacja: Polska Europa Świat

Re: Na jakich olejach jeździcie?

Postautor: dawidmi » 08 kwietnia 2010, 21:13

PęDZEL pisze:Ja kiedyś jeździłem na Motulu 5100 ale jakoś nie przypadł mi do gustu, skrzynia ciężko na nim pracowała, później zmieniłem na Castrola Power 1 Racing i tak jest do teraz, już chyba z 6 wymian zrobiłem, na liczniku ponad 31 tys. km. Ja polecam ze swojej strony właśnie Castrola Power 1 Racing :wink:

Ja także używam Castrola Power 1 Racing i muszę przyznać, że jest bardzo w porządku. Nawet ostatnio dyskutowałem z Killem, że nie wymienię go na Motula :P

YZF R1
Posty: 555
Rejestracja: 22 marca 2010, 21:45
Lokalizacja: OGL

Postautor: YZF R1 » 08 kwietnia 2010, 21:32

Motorex ja mam

Awatar użytkownika
Killu
Posty: 3039
Rejestracja: 16 stycznia 2009, 06:12
Lokalizacja: Opole

Postautor: Killu » 09 kwietnia 2010, 08:26

Ja chciałem do GSki nalać Motula, ale mechanicy poradzili mi właśnie Castrola, bo silnik pracuje ciszej i jest on po prostu lepszy od Motula. Można bardziej obciążać silnik itp, itd. Dlatego w GS Pauli znajdzie się Castrol i ja także zrobię przesiadkę na Castrol w tym sezonie.
Oświadczam, że moje opinie są nieprzemyślane i subiektywne. Ponadto w każdej chwili mogę je diametralnie zmienić lub się ich wyprzeć ;)

Awatar użytkownika
ducat
Posty: 15
Rejestracja: 12 lutego 2010, 11:16

Postautor: ducat » 09 kwietnia 2010, 08:49

Używałem Mobil 1 Racing 4T... według mnie olej jak na moje potrzeby ok, może troszeczkę przereklamowany jednak smarował ;) Po wizycie w poznaniu i rozmowie z tamtejszymi mechanikami (MotoRex) w tym sezonie zmieniłem na Shell'a Advance Ultra 4 - zobaczymy z czasem jak to się spisuje :) Co do Motula to słyszałem już wiele opinii, że marka ta zepsuła się trochę...
Simson S50|Aprilia RS 125|Ducati 748 SP

Awatar użytkownika
torbiasz
Posty: 436
Rejestracja: 28 maja 2009, 12:07
Lokalizacja: Z nienacka

Postautor: torbiasz » 09 kwietnia 2010, 09:48

ja właśnie mam motula 5100 nie narzekam, choć z drugiej strony też nie mam porównania do innych.... :roll:
Dawcy,świry,idioci...Ludzie nazywają nas różnie,jednak ta ciemna masa nie wie,że dzięki naszemu działaniu mogą się uważać za normalnych.Dla nas tylko przeciętnych...

Awatar użytkownika
andrut78
Posty: 375
Rejestracja: 13 marca 2010, 09:40
Lokalizacja: Opole, os. Armii Krajowej

Postautor: andrut78 » 09 kwietnia 2010, 21:03

Killu: liczę na opis doznań z przesiadki na castrola ;)

Ja zakupiłem Motul 5100 i na nim w tym sezonie będę jeździł.

Awatar użytkownika
Killu
Posty: 3039
Rejestracja: 16 stycznia 2009, 06:12
Lokalizacja: Opole

Postautor: Killu » 10 kwietnia 2010, 07:33

To jeszcze troszeczkę będziesz musiał poczekać niestety ;) NTV od wymiany do wymiany ma 12 tys km. Ja wymieniam co 10 tys, więc zostało mi jeszcze jakieś 6. Przy okazji zrobię na forum subiektywną "recenzję" moich opon.
Oświadczam, że moje opinie są nieprzemyślane i subiektywne. Ponadto w każdej chwili mogę je diametralnie zmienić lub się ich wyprzeć ;)

Awatar użytkownika
Kubex
Posty: 125
Rejestracja: 05 kwietnia 2010, 21:00
Lokalizacja: Opole

Postautor: Kubex » 18 kwietnia 2010, 21:40

Witam;
Ja zarówno w gs jak i teraz w gsf stosuje rówinież Castrola Power 1 ale "GPS" to jest to półsyntetyk, tańsza wersja racing. Naprawdę nie mogę nażekać, zawsze po wymianie silnik zaczyna pracować nieco ciszej, mniej grzechocze, jak na suzuki ;)
Suzuki GS 500 N >>> Suzuki GSF 600 S >>> ???


kuchnie Ruda Śląska

Wróć do „WARSZTATY, SKLEPY, USŁUGI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika